שתף קטע נבחר

אבי הילדים: רצחתי, שתיתי ויסקי והלכתי לישון

הוארך ב-10 ימים מעצרו של איתי בן דרור, שרצח את שלושת ילדיו. לבית המשפט הגיע בידיים חבושות ומגלידות, לאחר שניסה להתאבד. סנגורו: הוא חתך את ורידיו, לקח כדורים וחיבק ונישק את ילדיו כל הלילה. למרות התנגדות המשטרה, הוא נשלח לבדיקה פסיכיאטרית

רגעי הזוועה בבית המשפחה וקור הרוח של האב הדוקר שבו ועלו בדיון הארכת המעצר. איתי בן דרור, שהודה ברצח שלושת ילדיו - עומר (10), רוני (8) ואור (5) - בביתו שבנתניה, הובא בצהריים (יום א') לדיון בהארכת מעצרו.

 

  • הורי האב שרצח: מגנים המעשה, מחבקים את האם

 

סניגורו, עו"ד רן אלון, סיפר בדיון מה שמע מהאב החשוד שתיאר את הדקות שלאחר הרצח: "לאחר שדקר את ילדיו הוא העבירם למיטתו. לאחר מכן שתה ויסקי, בלע כדורים וחתך את ורידיו, והלך לישון עימם, תוך שהוא מחבק ומנשק אותם כל הלילה".

 

"כשקם בבוקר", המשיך הפרקליט מהסנגוריה הציבורית, "אביו התקשר אליו, שמע בקולו שהוא לא נשמע טוב. אז הוא בלע כמות נוספת של כדורים, והגעתו של אביו מנעה ממנו להשלים את משימת ההתאבדות שלו".

   

רצח הילדים בנתניה - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עו"ד אלון סיפר כי מרשו טען "שהוא שמע קולות בתוך ראשו, שיעצו לו כיצד לתכנן ולבצע את המעשה, להביא חבלים, לקנות סכינים וכדורים".

 

שופטת בית משפט השלום ברמלה, ליאורה פרנקל, האריכה את מעצרו ב-10 ימים ושלחה אותו לבדיקה פסיכיאטרית, למרות התנגדות המשטרה. "זהו מקרה מזעזע, כואב ונורא. הדעת לא סובלת את המעשה. אני קוראת את חומר החקירה וליבי בוכה", כתבה בהחלטתה. 

  

מעצרו של בן דרור, שהובא לדיון מבית החולים "לניאדו" הוארך תחילה ביומיים בלבד, כדי לאפשר בדיקה פסיכיאטרית. המשטרה התנגדה בתוקף לקיום הבדיקה, ונציגה שאול בש אמר כי אין מקום לעריכת הבדיקה עד להגשת כתב האישום. השופטת פרנקל הפצירה בנציג המשטרה להתייעץ שוב בנושא עם הממונים עליו, ולאחר הפסקה קצרה קבעה כי הוא יישלח עוד היום לבדיקה, שתוצאותיה יוצגו בפניה בדיון נוסף שיערך ביום שלישי. נציג המשטרה טען בדיון כי החוקרים צריכים לבצע פעולות חקירה עם החשוד.  

 

"שבעה חודשים, שבעה חודשים"

בן-דרור הגיע לדיון בכותונת בית החולים, ידיו מגלידות מדם וחבושות. הוא הסתיר את פניו בידיו, וסירב לענות לשאלות העיתונאים. מדי פעם הוא הרים את ראשו ודיבר רק כשביקש לתקן, בלחישה שנשמעה רק בסביבתו, את משך זמן תקופת האשפוז האחרונה שלו, שהסתיימה בחודש מאי האחרון. "שבעה חודשים, שבעה חודשים", אמר בשקט, כאשר השופטת, שלא שמעה את דבריו, אמרה שתקופת אשפוזו האחרונה נמשכה ארבעה חודשים.  


איתי בן דרור, בדרך להארכת מעצר, היום (צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

התערב בדיון פעם נוספת, כשסניגורו טען שביום שלישי ביקר פסיכיאטרית והתלונן על הרעה במצבו הנפשי. "יום שלישי בשבוע שעבר", אמר בן דרור, גם כן בלחש, וחזר והרכין את ראשו. סניגורו הוסיף במהלך הדיון כי האב כתב באחד המכתבים שהשאיר "שהוא מאוד אוהב את ילדיו ושבקרוב ייפגשו עימו".

 

הסנגור: זה מעשה מטורף, צריך להיות מטורף לעשותו

בסיכום דבריו, אמר הסניגור: "זה מקרה מאוד מזעזע אבל חייבים לשים את כל האמוציות בצד ולנתח מה צריך לעשות בדרך הגיונית. המעשה עצמו כל כך מטורף שצריך להיות מטורף לעשותו. כל גירסתו זועקת לשמיים ומחייבת בדיקה נפשית. אפילו החוקרים אתמול בבית החולים אמרו לי שבכל רגע הוא יכול להתאבד, ולהשתמש גם בי לצורך משימה זו, לכן גם מנעו ממני להשתמש בכלי כתיבה או להחתים אותו עם עט. המשטרה חושבת פה בצורה אמוציונלית שצריך לצלוב פה את מי שעשה את המעשה".

 

השופטת כתבה בסוף החלטתה, כי יש לשמור שהאב לא יפגע בעצמו. "אני מורה לאחראים על משמורתו של החשוד להשגיח על החשוד היטב, על בריאותו ושלמות גופו בשים לב לכך שנטען שהחשוד ניסה לבצע מעשה אובדני", אמרה.

 

לאחר הרצח המזעזע טען בן דרור כי חתך את ורידיו ונטל כדורים בניסיון להתאבד, אולם מבדיקה שנערכה לו בבית החולים לא נמצא כל זכר לכדורים האלה. הרופאים בבית החולים "לניאדו" בנתניה שבו אושפז בן דרור, ערכו הבוקר ביקור חולים ובדקו אותו.

 

עורך דינו, רן אלון, טען אתמול כי מרשו "בטוח שבקרוב מאוד הוא יצטרף לילדיו.

הוא חתך לעצמו את הוורידים ונטל כמות גדולה של כדורים. מצאתי אותו מטושטש מאוד", סיפר הפרקליט.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לרצח המזעזע ואמר כי מדינת ישראל כולה באבל. "אנחנו נדרשים כממשלה למנוע מעשים כאלו, ואני יודע ששר הרווחה הקים ועדה משותפת לכמה משרדים כדי שהרוע שכרוך בליבם של בני אדם לא יבוא לידי ביטוי מול ילדים חסרי מגן", אמר נתניהו והוסיף: "אני בטוח שאני מבטא את הזעזוע העמוק של הממשלה ועם ישראל וההזדהות עם המשפחה והאם לילך".


פורסם לראשונה 25/07/2010 12:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איתי בן דרור, בבית המשפט
צילום: דנה קופל
האם לילך שם טוב
צילום: עידו ארז
מומלצים