שתף קטע נבחר

מהומות "תג מחיר": מתנחל נפצע קשה מאבנים

בעקבות פעולת המנהל האזרחי, שהרס שני קרוואנים ודיר עזים במאחז ליד הר ברכה, התגודדו מתנחלים ליד הכפר בורין והתעמתו עם פלסטינים. בידויי האבנים בין הצדדים נפצע תושב הכפר וארבעה מתנחלים, שכבר הבטיחו: "נבנה שוב את הבית"

הפרות הסדר עלו ביוקר: כוחות המנהל האזרחי הרסו הבוקר (יום ב') שני קרוואנים ודיר עזים שנבנו בניגוד לצו ההקפאה בגבעת רונן שבשומרון. במהלך ההריסה, נרשמו הפרות סדר ושני מתפרעים נעצרו. שלושה אחרים עוכבו לחקירה. לטענת המתנחלים, כוחות הביטחון פעלו בברוטאליות. בעקבות הפעולה, נרשמו עימותים במהלכם נפצעו מתנחלים ופלסטיני.

 

לאחר ההריסה יצאו המתנחלים לפעולת "תג מחיר" ודווח על מספר התגודדויות של צעירים תושבי האזור, חסימת צירים ואף ניסיון להצתה של שדה פתוח. הפלסטינים דיווחו כי תושב הכפר בורין נפצע כאשר עשרות מתנחלים תקפו את הכפר. על פי הדיווח, המתנחלים אף ניסו לפרוץ את מחסום חווארה הסמוך, שנסגר כדי למנוע את כניסתם לשטח הפלסטיני.

 

העימותים כפי שצולמו על-ידי המתנחלים

 

בתוך זמן קצר הידרדרו העימותים והתפתחו ידויי אבנים בין מתנחלים לפלסטינים. במהלך העימותים נפגעו ארבעה מתנחלים, אחד מהם באורח קשה מאבן שפגעה בראשו. הפצוע, בן 30, פונה לטיפול בבית החולים בילינסון בפתח-תקווה. שאר הפצועים נפגעו באורח קל. אחד מהם פונה לבית החולים שניידר והשניים האחרים טופלו במקום.

 

"נבנה את הבית מחדש"

ראש המנהל האזרחי, תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי, פנה לבכירים פלסטינים בניסיון להרגיע את הרוחות. המתנחלים אמרו כי כוחות הביטחון הרסו בית שנבנה בעלות של מאות אלפי שקלים על-ידי זוג צעיר. הם הבהירו כי ייבנו את הבית שוב. 


זירת ההריסה היום בבוקר (צילום: שמשון סוכי, ועד מתיישבי שומרון)

 

מזכיר הר ברכה, ישראל סעדיה, שנכח בזמן ההריסה במקום, סיפר בשיחה עם ynet על אלימות קשה מצד כוחות הביטחון. "הגיעה חבורה של אנשי יס"מ ושוטרים, שהיכו נשים וילדים וכל מי שעמד בדרכים. גם חבר'ה שהיו על הרצפה, המשיכו להכות אותם", טען.

 

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, אמר כי "זה לא ברק, זהו נתניהו. הוא העומד מאחורי ההרס המיותר והנבזי של הבית שבנה זוג צעיר במיטב כספו, בשעה שבכפרים ממול נבנו מאות בתי ערבים בלתי חוקיים בעליל. נבנה את הבית מחדש".

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן-צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הריסות המאחז. "כוחות הביטחון נהגו בברוטאליות"
צילום: שמשון סוכי, באדיבות ועד מתיישבי השומרון
מומלצים