שתף קטע נבחר

מטען התפוצץ בביתו של מתלונן בפרשת לחיאני

ל-ynet נודע כי לדלת של אחד מעדי המפתח בפרשה הבת-ימית הוצמד מטען קטן. לא נגרם נזק. במשטרה מעריכים: מישהו מנסה להעביר מסר. ראש העיר עצמו לא חשוד

מי שולח מסר לאחד מעדי המפתח בפרשת ראש העיר בת-ים שלומי לחיאני ומשפחתו? מטען חבלה התפוצץ בלילה (יום ב') סמוך לדלת בית בבית-ים. בבוקר הועברה החקירה לידי היחידה הכלכלית של המשטרה - שמטפלת בפרשת "בית וגן", שבמסגרתה נעצרו לחיאני ובכירים אחרים בחשד לעבירות מרמה והפרת אמונים. הסיבה: זהות בעל הבית.

 

כתוצאה מהתפוצצות מטען החבלה הקטן בדירה ברחוב בן-גוריון, התלקחה אש סביב הדלת. אולם איש לא נפגע ולא נגרם נזק לרכוש. למקום הגיעו חוקרים וחבלנים ממחוז תל-אביב, אך לאחר בדיקה קצרה, עלה חשד כי מטען החבלה כוון נגד בעל הדירה - מהאנשים הבולטים שהתלוננו בפרשת לחיאני.


"מישהו ניסה להעביר מסר לבני הבית" (צילום: דודו אזולאי)

 

בעקבות הערכת מצב שערכה המשטרה, הוחלט להעביר את החקירה לידי היחידה הכלכלית בלהב 433. בבוקר, כמה שעות לאחר הפיצוץ, החוקרים גבו עדויות מבני הבית כדי להבין מי יכול היה לעמוד מאחורי המטען.

 

"כן, הערכה שלנו שזה קשור לפרשת 'בית וגן' ומישהו ניסה להעביר מסר לבני הבית", אמר גורם בכיר במשטרה.

 "אין לנו מושג מי עומד מאחורי המטען, אבל לנוכח העובדה שזה הופנה כלפי בני הבית הללו, ההערכה היא שזה קשור לפרשה". עם זאת, אין חשד שראש העיר עצמו מעורב בהטמנת המטען.

 

אין זו הפעם הראשונה שלגורמים הקשורים לאנשים המעורבים בפרשה נשלחים "מסרים". לפני כחמישה חודשים הושלך רימון רסס על מכוניתה של סיגל לחיאני, אשתו של אבי לחיאני, אחיו של ראש העיר. הרכב שעליו נזרק הרימון היה ריק ועמד בחניית ביתם של בני הזוג, ואיש לא נפגע. בספטמבר אשתקד נורו יריות לעבר ביתם של אבי וסיגל לחיאני, מהן נפצע אבי באורח קל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרים ליד המקום שבו הונח המטען
צילום: דודו אזולאי
הבניין ברחוב בן-גוריון
צילום: דודו אזולאי
שלומי לחיאני. הוא עצמו לא חשוד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים