שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  נגן Vision 3Cam: לא מושלם אך יעיל

  הנגן של חברת Archos מספק חווית שימוש טובה למדי, כולל סאונד ווידאו איכותיים ותמיכה רחבה בסוגים שונים של קבצים, אך לוקה בחסר בסוללה, ברדיו ובמצלמה. בדקנו

  ה- Vision 3Cam הינו נגן מולטימדיה חדש מבית Archos , אחת החברות הותיקות בשוק הנגנים. מימדי הנגן קומפקטיים, והוא מופעל בעזרת מסך מגע גדול יחסית לקטגוריה. הנגן מצויד במצלמה ונפח זיכרון של שמונה גיגבייט, שנועדו לתת מענה למתחרה הגדולה אפל, שהוציאה לאחרונה את הדור החמישי של האייפוד נאנו.

   

  ערכת הנגן אינה עשירה, ומלבד המכשיר עצמו נמצאים בה גם זוג אוזניות כפתור באיכות סבירה וכבל USB להטענה/העברת קבצים מהמחשב.

   

   

  עיצוב ומבנה

  עיצובו של הנגן נאה מאוד, ומזכיר במבנהו טלפון סלולרי בעל מסך מגע. את הנגן מקיפה מסגרת פלסטיק קשיח בעלת קצוות מעוגלים ומראה מתכתי. חלקו האחורי עשוי גם הוא פלסטיק, וחלקו הקדמי מאוכלס כמעט כולו במסך שגודלו 3 אינטש.

   

  מתחת למסך נמצא כפתור מגע בודד , שמטרתו "חזרה" לתפריט הקודם בכל נקודה בתפריטי הנגן. בתחתית המכשיר נמצא חיבור אוזניות סטנדרטי (3.5 מ"מ), שקע חיבור ה- Mini USB וכפתור החלקה, המשמש להדלקת הנגן ולנעילת מסך המגע.

   

  מימדי הנגן צנועים למדי: גובהו 97 מ"מ, רוחבו 52 מ"מ ועוביו 9 מ"מ בלבד.

   

  משקלו העומד על 64 גרם מרגיש קל ביד, ולמרות שמדובר במשקל כמעט כפול מהנאנו השוקל 34.5 גרם, ההבדל ביניהם אינו רציני, מאחר ומדובר בטווח משקלים נמוך. נשיאת ה- 3Cam נוחה מאוד בכיס וביד, שכן עקב מימדיו ומשקלו הנמוך הוא כמעט ואינו מורגש.

   

  • עוד בטיגו: סקירת מצלמה - Olympus PEN E-PL1

   

  ממשק ותצוגה

  בהדלקת הנגן מוצגים על המסך לחצני מגע גדולים, המאפשרים גישה מהירה לאפשרויות המכשיר – מוזיקה, וידאו, תמונות, רדיו ומצלמה. גרירה של המסך עם האצבע לאחד הצדדים תציג את תפריט המשנה, שממנו מתבצעת הגישה לאופציות משניות כמו רשמקול, לוח שנה, מחשבון והגדרות הנגן.

   

  כניסה לנגן המוזיקה מאפשרת הצגת ספריות בצורה המוכרת: על פי אלבומים, אמנים, סגנונות, רשימות השמעה וכן סיור בספריות הקבצים עצמם. ממשק המכשיר מאפשר שליטה נוחה ואינטואיטיבית בקבצי המולטימדיה – העברה, מחיקה והפעלה מהנגן עצמו, וכן בעזרת החיבור למחשב.

   

  ה-Archos מצויד במסך מגע רסיסטיבי בגודל של שלושה אינץ', המציג ברזולוציה של 400x240 פיקסלים.

  איכות התצוגה בצפייה בתמונות סטילס טובה, אך פרטים קטנים אינם נראים תמיד בצורה ברורה. באור השמש ביצועי המסך טובים למדי. מסך המגע מגיב טוב, והשליטה המלאה בפונקציות המכשיר בעזרת האצבע נוחה, אם כי במספר מקרים נאלצנו לטפוח כמה פעמים עד שהמכשיר "נענה" לרצוננו.

   

  ההתאמה לעברית במכשיר מצוינת. ניתן להציג את כל הממשק בעברית ושמות שירים מוצגים היטב.

   

  נגן המוזיקה

  נגן המוזיקה מציג כברירת מחדל את עטיפת האלבום (אם בנמצא) על רוב שטח התצוגה, כשמתחתיו מוצבים כפתורי העברת השירים קדימה ואחורה, עצירה, כפתור להגדרות המוסיקה וכפתור להוספת שיר מתנגן לרשימת מועדפים בנגיעה אחת. השליטה על הוולים נעשית בעזרת נגיעה במד העוצמה שבחלקו העליון של המסך.

   

  הגדרות הנגן מאפשרות בחירה בין השמעה בדגש על הבאס או שמע היקפי, בחירה באקווליזר מוגדר מראש לכשישה סוגי מוזיקה, וכן הגדרה ידנית של האקווליזר לבחירת המשתמש. הגדרת התצוגה בזמן ההשמעה מאפשרת את החלפת תצוגת עטיפת האלבום במילות השיר המתנגן (בתנאי שבצמוד לקובץ קיים קובץ lyrics), או תצוגה קלאסית של ספקטרום תדרים.

   

  איכות השמע בנגן טובה מאוד בדומה לנגנים אחרים של Archos, והצליל המתקבל חד ובעל באס עמוק. גם השימוש באוזניות המצורפות מהנה, אך שימוש בזוג אוזניות איכותי יותר יחשוף את הביצועים האמיתיים שיש ל- 3Cam- להציע.

   

  עוצמת הווליום המירבית בנגן גבוהה מאוד באופן יחסי.

   

  תמיכת הנגן בפורמטי אודיו שונים רחבה למדי, ומלבד התמיכה בקבצי Mp3 נתמכים גם קבצי Flac ,APE ,WAV ,WMA- יתרון בולט מול הרבה נגנים אחרים. לעומת זאת, פורמט AAC אינו נתמך על ידי הנגן.

   

  נגן הוידאו

  איכות התמונה המתקבלת בנגינת קבצי וידאו טובה מאוד. הסרטון נראה חד, ורץ באופן חלק על גבי המסך ללא תקיעות או עיכובים.

   

  גם בתחום הוידאו התמיכה בפורמטים רחבה יחסית, והמכשיר תומך בקבצי MPEG ,FLV ,WMV ,AVI ,RMVB,

  כך שגם קבצים מקודדים ב- Divx ניתן להריץ על הנגן.

   

  פתיחת קבצי וידאו על המכשיר נעשית באופן ישיר מספריית הקבצים.

   

  מצלמה

  שם הדגם, 3Cam מעיד על המצאות מצלמה בנגן. כמו באייפוד נאנו, גם כאן המצלמה הינה מצלמת VGA פשוטה למדי, המצלמת ברזולוציה של 640x480 ומניבה תמונות באיכות די נמוכה, בדומה לסלולרים מלפני 4-5 שנים. מכאן שהתמונות טובות בעיקר לצפיה על גבי מסך המכשיר.

   

  תוספות

  רדיו FM – בנגן קיים גם מקלט רדיו המאפשר כוונון תחנות אוטומטי, עריכה ושמירת רשימת תחנות. איכות הקליטה טובה מאוד, ולא נתקלנו בבעיות מיוחדות בהיבט זה.

   

  משדר FM – במכשיר מובנה גם משדר FM, שבנגנים רבים נקנה כתוסף חיצוני. השידור יכול להעשות בכל טווח התדרים בין 87.5-108 מגהרץ, ואיכותו תלויה במרחק מאנטנט המקלט. כשהנגן נמצא בצמוד לאנטנת מקלט הרדיו האיכות המתקבלת יחסית טובה, אך כל תזוזה משם תפגע דרסטית באיכות השמע. במרחק של חצי מטר מהאנטנה המשדר כבר לא אפקטיבי.

   

  זכרון וסוללה

  זכרון הנגן הינו זכרון פנימי שאינו ניתן להרחבה, אך בשמונה גיגבייט ניתן לאחסן אלפי שירים, קטעי וידאו ומספר סרטים באורך מלא. אורך חיי הסוללה הספיק לנו בנגינה רציפה ל- 15 שעות בעוצמת ווליום בינונית-חלשה, בעוד הצהרת היצרן היא ל- 14 שעות עבודה.

   

  עם זאת, יש לזכור שהפעלה לסירוגין של הנגן תביא לאורך חיים קצר יותר בין ההטענות. הסוללה נטענת על ידי כבל ה- USB בחיבור למחשב, או על ידי מתאם לשקע שבקיר (לא מצורף בערכה).

   

  סיכום

  ה- Archos Vision 3Cam מספק חווית שימוש טובה למדי, כולל סאונד ווידאו איכותיים ותמיכה רחבה בפורמטי אודיו ווידאו. הוא אינו מושלם עם חיי סוללה קצרים יחסית, מצלמת סטילס בינונית ומשדר FM שאינו יעיל, אך בהחלט יתאים למי שמחפש נגן קומפקטי ומעוצב בעל מסך מגע וביצועים טובים במחיר שפוי יחסית.

   

  Archos Vision 3Cam

  ציון:


  מחיר: 549 שקלים

   

  בעד: קל וקומפקטי, נאה ומעוצב, תמיכה רחבה בפורמטי קבצים שונים, איכות סאונד טובה

  נגד: חיי סוללה קצרים יחסית, משדר ה- FM חלש, איכות תמונות סטילס בינונית

  שורה תחתונה: לא מושלם אך יעיל 

   

  מפרט טכני

  זיכרון פנימי: 8 גיגבייט

  מסך: 3 אינץ', רזולוציה 400x240 פיקסלים

  פורמט תמונות: JPEG, BMP, GIF

  פורמט וידאו: MPEG ,FLV ,WMV ,AVI ,RMVB

  סוללה: עד 14 שעות ניגון מוזיקה או עד 4 שעות ניגון וידאו

  ממדים: גובה 97 מ"מ, רוחב 52 מ"מ ועובי 9 מ"מ

  משקל: 64 גרם

  ממשק: USB 2.0  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים