שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  EasyNote NM85: מחשב מיינסטרים ספורטיבי
  לדגם האחרון של פקארד בל יש מסך 14 אינץ', כונן אופטי וכמעט כל מה שתמצאו בכל מחשב מיינסטרים - אבל אף אחד מחסרונות הקטגוריה. הוא נייד יותר, נוח וכמעט שאינו מתחמם. בדקנו

  פקארד בל אמנם חזרה לאחרונה לישראל תחת הגג של אייסר, אולם לא הציגה מוצרים מעניינים או חדשניים שיוכלו לשבות מחדש את ליבו של הצרכן הישראלי. עתה, נראה כאילו נעורה החברה מתנומתה, והיא החלה לשחרר את התותחים הכבדים אל רשתות השיווק, ולהציג מחשבים מעניינים ומיוחדים.

   

  דגם NM85 הוא מחשב מיינסטרים. יש לו מעבד יחסית וכרטיס מסך שיכול לשאת את כובד משקלם של משחקים, כונן אופטי מובנה ועוד. מחשבי מיינסטרים גודשים את המדפים, וכולם דומים, בסופו של דבר – עם יתרונות מעט שונים אך עם אותם חסרונות של משקל, התחממות וזמן סוללה. 
   

  PB קוראת תיגר על תפיסת המיינסטרים, ומציגה מחשב חדש, אשר מסוגל להעניק למשתמש את כל תפקודי קטגוריה זו – ובאריזה קומפקטית וקלה של 14 אינץ'. הבחירה בגודל מסך זה אינה חדשה, אולם לא נפוצה במיוחד בקרב יצרניות המחשבים. דגם זה נראה כמו מחשב "הצלבה" (cross-over), כלומר, שילוב של מאפייני שתי קטגוריות מוצר - מיינסטרים שהוא גם דק וקל.  קסם של אינץ' וחצי

  מבחוץ, ה-NM הוא מחשב נאה למדי. חלקו העליון שחור ובעל דוגמה של קווים דקים השזורים שתי וערב, ומעליו ציפוי פלסטיק שקוף אשר טביעות אצבע לא נראות עליו בנקל. ניתן לראות שהוא שומר על הקו העיצובי של החברה. כשפותחים אותו, נגלה בפנינו מסך 14 אינץ', בעל רזולוציה מקסימלית של 1066 על 600 פיקסלים, ובהירות סבירה (מסתנוור רק בתאורה ישירה חזקה).

   

  סביבת המקלדת נקייה ואלגנטית, בניגוד לרוב מחשבי המיינסטרים, שלהם כפתורי הפעלה גרוטסקיים, סבכות (גריל) רמקולים בולטות ועוד. מעל למקלדת נמצאת סבכה ארוכה ודקה מאוד לזוג הרמקולים של המחשב, ומתחתיה נמצא משטח עכבר חלק לחלוטין המובנה בלוח משען היד. נאה מאוד.

  מקורו של עיצוב זה במעבדות אייסר, פטרוניתו החדשה של מותג פקארד בל. חבל שמחשבי אייסר עצמם לא זכו לאותו עיצוב נקי וסולידי.

     המקלדת היא בתצורת ופריסת צ'יקלט. משוב המקשים מצויין וכך גם גודלם (למעט מקש Shift ימני עצום - ברוחב של לא פחות מארבע אצבעות - מדדנו )ו גם אינם מרעישים בלחיצה. זוהי מקלדת נוחה מאוד להקלדה. כפתורי השליטה בשמע שולבו המקלדת כמקשים מלאים (ולא פונקציות משניות), וכמותם גם כפתור ייעודי לרשתות חברתיות (עליו נרחיב בהמשך).

  משטח העכבר החלק הוא אלמנט שמאוד אהבנו. במקום חיספוסים, אלמנטים עיצוביים או חלילה – משטח עכבר שהמקשים משולבים בו, ב-NM הותקן משטח פשוט ונוח. התגובה שלו מצויינת, גם למחוות רב מגע. לחצניו ממוקמים על כפתור אחד – עיצוב נוח פחות, אבל עדיין אינם גורעים מחוויית השימוש. זהו משטח עכבר מעולה.

   

  תוכנות ומולטימדיה

  פקארד בל כללה במחשב לא מעט תוכנות ותוספות. אחת מהם היא תוכנת Social Media. היא דומה למסנג'ר, אך מתכללת תכנים ומידע ממספר רשתות חברתיות בו זמנית. זהו כלי שימושי ונחמד בעל הפעלה מהירה מכפתור ייעודי במקלדת.

  תוכלו למצוא בו גם את תוכנת הצריבה NERO, כלי לגיבוי מידע בשירות מקוון של פקארד בל, ותוכנת סקייפ.בנוסף, ישנו תפריט נשלף אשר מוצג כשיתקרב סמן העכבר על חלקו העליון של מסך. בו תמצאו אפשרויות התאמת תצוגה, יישומי מצלמה (תוכנת וידאו צ'אט) ועזרה מקוונת.

   

  PB התקינה במחשב מעל ארבעים משחקי פנאי חביבים וחינמיים, וקישורים למשחקים אונליין, דרך PB Games. בכל הנוגע למולטימדיה זהו מחשב בינוני למדי. המסך איכותי ובעל זווית צפייה סבירה (גודלו והפאנל שלו לא מאפשרים זווית צפייה רחבה), כונן אופטי מובנה מאפשר הפעלת סרטים. חבל שהרמקולים חלשים ומתחילים לחרוק גם לפני שתגיעו אל שיא הווליום שלהם. אין למחשב מפענחי סאונד או צליל היקפי מובנים.

   

  סט היציאות והחיבורים שלו הוא נקודת חולשה של דגם זה. הוא מזכיר יותר נטבוק מאשר מחשב מיינסטרים. יש לו שלושה שקעי USB, קורא כרטיסים משולב, שקע VGA, שקע HDMI ושקעי אוזניות ומיקרופון.

   

  ביצועים

  מחשבי מיינסטרים צריכים לשאת על כתפיהם מגוון משימות מחשוב – וכדי להצליח בכך, עליהם להיות בעלי מעבד חזק, זיכרון מהיר וכרטיס מסך סביר. ל-NM85 יש מעבד אינטל Core i3 330M, שהוא מעבד ממוצע עבור הקטגוריה, בעל מהירות שעון של 2.13 גיגהרץ וזיכרון מטמון בנפח שלושה מגבייט. למחשב ארבעה גיגה של זיכרון DDR3.

   

  אלו נתונים ממוצעים ביחס למחשבי מיינסטרים אחרים, שמהנדסי PB דחסו אל גופו הצנוע של ה-NM85. לעומת זאת, הכונן הקשיח שלו, בנפח 320 גיגה, קטן מהממוצע, העומד על חצי טרהבייט.

  מערכת ההפעלה של המחשב, Windows 7, פועלת בצורה חלקה, כמצופה. במבחני ריבוי משימות, שכללו הפעלת דפדפן עם עשר לשוניות פתוחות (מהן שתיים מזרימות וידאו) תוך הפעלת קובץ סרט 1080p ועבודה על מסמך טקסט, תפקד ה-NM ברמה סבירה, והמעבד "השתעל" קצת. עם זאת, ניתן לראות שבכל הנוגע לשימושים בסיסיים, המפרט לא מאכזב.

  כרטיס המסך של המחשב, nVidia GeForce 310M, הוא כרטיס מהסדרה האחרונה של החברה, התומך CUDA. על אף היותו כרטיס בסיסי למדי, הוא מסוגל לענות על צרכי חובבי משחקים אשר יזכרו את מגבלותיו ולא ינסו להפעיל עליו משחקים חדשים ברזולוציה מקסימלית. כשבחנו עליו את Crysis, פעל המשחק בצורה חלקה ונקייה למדי, ועם קצב רענון פריימים סביר.

   

  כרטיס הרשת אינו כולל את רכיבי שיפור האות של אייסר, אולם עדיין מציג ביצועים לא רעים בזיהוי וקליטת רשתות בחללים פתוחים וסגורים. תכונה שחסרה במחשב זה בתחום התקשורת הוא תמיכת בלוטות'.

   

  סוללה ופליטת חום

  ה-NM85 מונע בסוללת שישה תאים, אשר מאפשרת שימוש של שלוש וחצי שעות, זמן הסוללה הוא ממוצע למדי ביחס למחשבי מיינסטרים. היות והמסך קטן יותר, היה ניתן לצפות לזמן סוללה ממושך יותר.

  פקארד בל מתבססת על שלדות של אייסר ועל מערכי קירור דומים, אולם הבחירה בחומרה הספציפית של דגם זה, בנוסף לפיזור נכון של פתחי אוורור מאפשרים עבודה כמעט ללא התחממות מורגשת – מחלה נפוצה בקרב מחשבי הקטגוריה.

   

  סיכום

  ישנם רוכשים רבים אשר מרוצים ממחשב המיינסטרים שלהם, ומלינים רק על משקלו וזמן הסוללה הקצר שלו. דגם NM85 של PB נותן, במידה מסויימת, את הטוב שבכל העולמות. אולם לכך יש מחיר בכל הנוגע למעבד ולכרטיס המסך. זאת, במטרה להציג מחשב בעל תו מחיר אטרקטיבי שיוכל להוות אלטרנטיבה ליתר מחשבי המיינסטרים.

   

  עם זאת - הוא בהחלט לא תחליף לשולחני, ולא יוכל לספק צרכני מולטימדיה כבדים. זהו מחשב מומלץ ביותר למשתמשים בסיסיים, סטודנטים וכל מי שכוח העיבוד וגודל המסך של נטבוק אינם מספיקים לו – אולם צריכים את המחשב איתם בתיק.

   

  Packard Bell EasyNote NM85-jn10

  ציון:


   

  יתרונות: עיצוב, פיזור חום, מקלדת ועכבר, מחיר

  חסרונות: ביצועים בינוניים, רמקולים, סט שקעים מינימלי, היעדר בלוטות'

  שורה תחתונה: מחשב קרוס-אובר קטן ואיכותי

  מחיר רשמי: 3792 שקלים

   

  מפרט טכני

  מידות/משקל: 245 מ"מ x‏ 341 מ"מ x‏ 24 מ"מ‏ / 2.3 ק"ג עם סוללת 6 תאים

  מעבד: intel Core i3 2.13ghz

  זיכרון: 4GB DDR3

  כונן קשיח: 320GB

  תצוגה: מסך בגודל 14 אינץ', 1066X600 פיקסלים

  מעבד גרפי: nVidia GeForce 310M, בעל זיכרון של 512mb

  ממשקים: VGA,3xUSB, קורא כרטיסים משולב,HDMI, אוזניות+מיקרופון, חריץ מנעול קנזינגטון, מצלמת רשת

  תקשורת: 802.11b/g/n

   

  למפרט המלא באתר היצרן

   

  לכל סקירות הניידים

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים