שתף קטע נבחר

שר הדתות: השרים הצפונבונים קובעים סדר יום

השר יעקב מרגי מש"ס הפנה אצבע מאשימה לגדעון סער, דן מרידור ושאר המתנגדים לגירוש ילדי הזרים: "יושבים כמה שרים צפונבונים בבתי קפה בתל-אביב, וקובעים את סדר היום. שישימו אריתראי אחד שיגור בבניין שלהם. הם מיד יתקוממו"

ההחלטה לגרש 400 ילדי עובדים זרים גורמת לסערה גם במערכת הפוליטית. שר הדתות יעקב מרגי, שהתנגד לאותה החלטה ביחד עם שאר שרי ש"ס, כינה את המתנגדים לגירוש בממשלה "שרים צפונבונים". אמש, בראיון לתחנת "רדיו קול חי", אמר שר הדתות: "יושבים כמה שרים צפונבונים בבתי קפה בתל-אביב בימי שישי, וקובעים לנו את סדר היום".

מרגי הפנה אצבע מאשימה לשניים משרי הליכוד - גדעון סער ודן מרידור - שהתנגדו להחלטה מסיבות הפוכות. "תגידו לסער או למרידור, או לכל אלה שרוממו את ההומניזם בגרונם, שישימו אריתראי אחד שיגור בבניין שלהם. הם מיד יתקוממו לעשות הכל כדי שלא יגור איתם".

 

"ואהבת את הגר? כאן זה ואהבת את העבריינים"

בנוגע לציווי המקראי, טען מרגי: "ואהבת את הגר? פה זה לא גר. כאן זה ואהבת את העבריינים, ואהבת את אותם ארגונים פוסט ציוניים שמניעים את דעת הקהל".

 

שר הדתות אמר את הדברים לאחר החלטת הממשלה לאמץ את מסקנות הוועדה הבין-משרדית לעניין מעמד ילדי הזרים בישראל. בהחלטה תמכו 13 שרים לעומת 10 מתנגדים ומשמעותה היא ש-400 ילדים שלא עומדים בקריטריונים שנקבעו יגורשו ו-800 יישארו בארץ.

 

בהתאם לעמדת יו"ר המפלגה ושר הפנים, אלי ישי, הייתה ש"ס - מבין כל חברות הקואליציה - הסיעה שבה נרשמה ההתנגדות העזה ביותר להשארתם של ילדי הזרים בישראל.

 

ברוח דבריו של מרגי, אמר ישי עצמו באשר לסוגיית ילדי הזרים כי "יש פה הרבה צביעות. אף אחד לא מגרש ילדים. אותם הורים מתכבדים לחזור אחרי טיול ממושך לארצם. הם משתמשים בילדים כמגן אנושי, ובאותה שיטה יבואו אלפי עובדים מסודן ואריתריאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר מרגי. "ואהבת את הפוסט-ציונים"
צילום: אפי שריר
ילדי הזרים. 400 יגורשו
צילום: עופר עמרם
מומלצים