שתף קטע נבחר

חוליית מחבלים יהודית? "פרלמן רצח עם שותפים"

השב"כ והמשטרה חושדים כי "המחבל היהודי" לא היה זאב בודד: בדיון בהארכת מעצרו נטען כי הוא רצח ארבעה פלסטינים וניסה לרצוח 7 אחרים ביחד עם שותפים. גם הם חשודים ברצח. שמותיהם לא נמסרו, ולא ברור אם הם הנחקרים בפרשה

"המחבל היהודי" קיבל סיוע גם במעשי הרצח? השב"כ והמשטרה חושדים כי חיים פרלמן ביצע את מעשי הרצח המיוחסים לו, של ארבעה פלסטינים, ביחד עם שותפים. כך התברר היום (ד') במהלך הדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח-תקווה. נציגי המשטרה בדיון סירבו להרחיב בנושא, אך אישרו את הדברים. עוד הסתבר בדיון כי את החקירה מלווה פרקליט, דבר שמגדיל את הסיכויים להגשת כתב אישום בפרשה. בית המשפט האריך את מעצרו של פרלמן עד ליום שני.

 

נציג המשטרה אילן גרנות אמר בדיון: "במעשי הרצח וניסיונות הרצח חשודים אנשים נוספים, מלבד פרלמן". גם החשודים הנוספים, ששמם לא הוזכר, חשודים באותן עבירות כמו פרלמן. "המחבל היהודי" חשוד בארבעה מעשי רצח ובשבעה ניסיונות נוספים לרצח, ופרט לו נעצרו בפרשה שלושה חשודים נוספים ובהם דוד סיטבון, שבשבוע שעבר שוחרר למעצר בית.

 

פרלמן נעצר ב-13 ביולי, ואם המשטרה תבקש שוב להאריך את מעצרו - היא תצטרך לקבל את אישור היועץ המשפטי לממשלה, שכן אין להחזיק עצור יותר מ-30 ימים. השופטת ליה לב-און כתבה בהחלטתה, כי התנהגות החשוד לא מסייעת לקידום בירור האמת. "איני שותפה להערכה כי החקירה מתמשכת כדי להביא לשבירה מכל סוג שהוא של הנחקר. יש בהחלט בסיס לחשדות המיוחסים ויש גם טעם לפעולות החקירה המתוכננות. יש קושי להתקדם בחקירה בקצב מהיר יותר בשל מורכבותה והדמויות המעורבות בה".


מעצרו הוארך שוב, פרלמן בבית המשפט (צילום: עופר עמרם)

 

נציג המשטרה חזר ודחה את הטענות כי מדובר בעבירות שנושאות התיישנות על אף שבוצעו לכאורה בסוף שנות ה-90. מנגד, עורך דינו של פרלמן, אהרון רוזה - אמר בדיון: "כל תקופת המעצר הארוכה נתנה לנו תחושה, כי החקירה לא הניבה חיזוק משמעותי לעבירות הליבה. אין שום ראייה מכל סוג שהוא, הקושרת את פרלמן לביצוע העבירות הללו. גם אם יגיד משהו על מה שלא עשה, זו תהיה תוצאה של שבירה. אם יש מספיק ראיות זה הזמן להגיש כתב אישום".

 

"אל תאמין להם"

עוד קודם לכן, במהלך הדיון, אשתו של פרלמן - קרן, שישבה סמוך אליו, שוחחה איתו בלחש. כשהשופטת הבחינה בכך, היא הורתה לה לעבור ולשבת בפינת האולם. אבל, בזמן שהשופטת לא היתה באולם קרן פרלמן אמרה לבעלה מספר פעמים: "אל תאמין להם, אל תאמין להם. יש רק שופט אחד והוא למעלה בשמיים".


הועברה למקום אחר. אשתו של פרלמן באולם השופטת (צילום: עופר עמרם)

 

השבוע עוכב לחקירה ושוחרר חשוד רביעי בפרשה. הנחקר

 הרביעי, בן 30, הוא אחד מחבריו של פרלמן ותושב התנחלות בגזרת בנימין שבאזור רמאללה. הוא שוחרר לאחר שנחקר, ללא כל הגבלות.

 

פרלמן בן ה-30, אב לשלושה, חשוד כי ביצע בשכונת מאה שערים בירושלים סדרה של מעשי רצח בשנות ה-90 נגד ערבים, במה שכונה בזמנו פרשת "הדוקר הסדרתי". מקורבים לו טוענים כי בחודשים האחרונים פנה אליו השב"כ על מנת שישמש כמשת"פ ובתמורה קיבל תשלומים בסך 1,500 שקל עבור כל מידע שנמסר.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיים פרלמן. לא היה לבד?
צילום: עופר עמרם
עורך הדין רוזה. "אין ראיות"
צילום: עופר עמרם
מומלצים