שתף קטע נבחר

שני גברים טבעו למוות בחופי חיפה ואשקלון

ההרוגים מתווספים לשרשרת הטביעות השבוע. בשני המקרים היו אלו אזרחים שהבחינו בטובעים במים, משו אותם והזעיקו את אנשי מד"א. הגברים שחו בחופים בהם לא פעלו שירותי הצלה

שישה קורבנות גבה הים השבוע. גבר כבן 70 טבע אחר-הצהריים (יום ו') למוות בחוף בר כוכבא באשקלון. מאוחר יותר טבע גבר בן 33 מנצרת ששחה באזור חוף דדו בחיפה. בשני המקרים נכנסו הגברים לים לאחר שעת סיום פעילות שירות ההצלה.

 

אזרחים ששהו בחוף באשקלון הבחינו באיש בתוך המים וסייעו לחלצו. מתנדב מד"א שהיה במקום החל בפעולות החייאה, ובהמשך הוזעקה גם ניידת טיפול נמרץ של מד"א. לא ברור עדיין אם האיש שחה בחוף המוכרז שבו יש שירותי הצלה, למרות שהשירותים מסתיימים סמוך לשעת הטביעה.

 

"כשהגענו למקום הבחנו באיש כשהוא ללא הכרה בחוף", סיפרה ל-ynet הפראמדיקית טובה יעקובוביץ'. "המתנדב של מד"א כבר ביצע בו החייאה במשך כרבע שעה, ואנחנו המשכנו ביחד עם המתנדבים הנוספים,

אבל לצערנו הרב בסופו של דבר נאלצנו לקבוע את מותו".

 

יש לציין כי עשרות מתרחצים שהו באותה עת בחוף, התקהלו סביב החובשים והפריעו להם מעט לבצע את עבודתם. גורמי הצלה נוספים שהיו במקום ניסו לאתר בני משפחה של האיש, אך לפי שעה ולא הצליחו.

 

אחרי שהמצילים הלכו

 

סמוך לשעה 19:00 הבחינו אנשים ששהו בחוף דדו בחיפה באדם בתוך המים. הם מיהרו למשות אותו מהמים והזעיקו אנשי מד"א.

 

צותי מד"א-כרמל שהגיעו למקום ביצעו באיש, בן 33 מנצרת, פעולות החייאה ופינו אותו במצב קשה לבית החולים רמב"ם בעיר.

 

לאחר שעתיים בבית החולים, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.יש לציין כי מדובר בחוף מוכרז אך האיש נכנס למים לאחר סיום שעות פעילות שירותי ההצלה במקום.

 

לפני יומיים נהרגו בטביעה שלושה אנשים בתוך פחות מ-24 שעות: תושבת ירושלים בחוף מנטה-ריי בתל אביב; נערה בת 15 ממעלה לבונה, שבילתה עם משפחתה בחוף לא מוכרז באזור מכמורת; באותו בוקר טבע קשיש בנתניה. ביום שני בערב טבע למוות צעיר כבן 20, תושב אשדוד, בחוף שבין קריית חיים לקריית ים.


פורסם לראשונה 06/08/2010 19:29

 

בהכנת הידיעה השתתף חגי עינב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים