שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   רשות המסים: יורחב הפטור ממס במקרה של פיטורים

   על פי הנחיה חדשה של רשות המיסים, יוכלו פקידי השומה להעניק פטור ממס גם על תוספת תשלום מעבר לפיצויי הפיטורים, כגון פיצוי עבור אי הודעה מוקדמת, ימי חופשה שלא נפדו ועוד. ההוראה חלה על פורשים בעלי משכורת של עד 11,390 שקל

   בשורה לעובדים בעלי משכורת של עד 11,390 שקל: בעקבות הוראה חדשה שהוציאה רשות המסים, תוכלו ליהנות מפטור מלא ממס למענק פרישה בגובה של עד 150% מפיצויי הפיטורים שלהם אתם זכאים.

    

   עד היום היו זכאים עובדים שהשתכרו משכורת בגובה זה לפטור בגובה סכום הפיצויים בלבד - ולא על כל סכום שאותו קיבלו מעבר להם.

    

   לפי החוק בישראל, כל אדם המפוטר ממקום עבודתו זכאי לפיצוי בגובה משכורת על כל שנת עבודה. ואולם, פעמים רבות מקבל העובד מענק פרישה הגבוה יותר משיעור פיצויי הפיטורים המגיעים לו וכולל סכומים נוספים, כגון פיצוי עבור אי־מתן הודעה מוקדמת, פיצוי עבור ימי חופשה שלא נפדו ועוד.

    

   עד היום העניקה רשות המסים פטור מלא ממס עד גובה פיצויי הפיטורים. עד שנת 2008 היתה לפקיד השומה סמכות להגדיל את גובה המענק שניתן להעניק לו פטור גם מעבר ל־100% בתנאים מסוימים. אולם מינואר 2008 נכנס לתוקף צו של רשות המסים שסתם על אפשרות זו את הגולל.

    

   ועדה של רשות המסים שבחנה את הנושא לאחרונה החליטה להחזיר לפקידי השומה את הסמכות להגדיל את הפטור ממס.

    

   על פי ההנחיה שהוציאה הוועדה, החל מ־26 ביולי יוכלו הפקידים להגדיל באופן אוטומטי, עד שיעור של 150%, את הפטור הניתן לפורשים בעלי משכורת של עד 11,390 שקל. המשמעות: מעתה יוכלו הנישומים לקבל אלפי שקלים נוספים בעת פרישתם.

    

   "מדובר בשינוי דרמטי", מסביר יועץ חשבות השכר עפר קנטור, "עד ההוראה החדשה אי אפשר היה לקבל פטור מוגדל על מענק פרישה, במקרה שבו לעובד הופרשו כספים לפנסיה או קצבה עבור אותן שנים".

   בהכנת הידיעה השתתפו הדר קנה ורימונה פרקש
   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים