שתף קטע נבחר

האם Dell הסתירה פגמים במיליוני מחשבים?

לאחר שנתבעה בגין הפצת 11.8 מיליון מחשבים מקולקלים, דבר שגרם לאחת משותפותיה לפשוט את הרגל, נאשמת DELL בהעלמת ראיות ובעריכה מגמתית של מסמכים שהוגשו לבית המשפט

חברת DELL, מיצרניות המחשוב הגדולות בעולם, מואשמת בהעלמת ראיות במסגרת תביעה שהוגשה נגד החברה בגין מכירת מחשבים מקולקלים, כך מדווח הניו יורק טיימס.

 

חברת AIT הגישה עוד לפני שלוש שנים תביעה נגד DELL בבית המשפט המחוזי של צפון קרולינה, שבמסגרתה האשימה את ענקית המחשוב במכירת 11.8 מיליון מחשבים פגומים בשנים 2003-2005 .

 

AIT היא חברת שירות למחשבים, אשר מקימיה טוענים כי פשטו את הרגל בגלל המחשבים המקולקלים של DELL, אשר נמכרו בשנים הללו. כמו כן, החברה היא שהצביעה על מידע שחסר במשפט ו- DELL לא מציגה, כמו תכתובות מייל ומסמכים.

התקלה הוסתרה מהלקוחות והמשקיעים

מסמכים שכבר נחשפו במהלך המשפט מוכיחים כי החברה ניסתה לבודד מקרים של מחשבים בעלי רכיבים פגומים אשר דווחו על ידי AIT, בעוד היקף הבעיה היה עצום. DELL נאלצה להשקיע 300 מיליון דולר בתיקון והחלפת המחשבים הפגומים.

 

AIT טוענת כי הנהלת DELL ידעה על הרכיבים הלא תקינים ושאפה, לכאורה, להסתיר את היקף הבעיה מהלקוחות, המשקיעים והתקשורת.

 

בשל היקף התקלות, בוצעו תכתובות בין מנהלי AIT ובין מייקל דל, בעלי DELL וקווין רולינס, המנכ"ל דאז – תכתובות ש-DELL לא הציגה בבית המשפט. לארי דניאל, מומחה זיהוי פלילי אשר בחן את הראיות במשפט, הצהיר כי התכתובות שסיפקה DELL נראות חלקיות וערוכות - כך על פי הדיווח.

 

דייויד פרינק, דובר DELL, מסר בתגובה לטיימס כי החברה מכחישה את טענותיה של AIT, לפיהן הסתירה החברה מידע. "אנו מתייחסים ברצינות לכל חובותינו לבית המשפט", אמר.

 

לוחות-אם המועדים לפורענות

התקלות במחשבי סדרת ה- OptiPlex של DELL נבעו מהתקנת נגדים וקבלים באיכות נמוכה בלוח האם, אשר גרמו לקצרים ברכיבים שונים במחשב. גם חברות נוספות עשו את אותה הטעות באותן השנים, אולם ל-DELL לקח זמן רב להודות בה ולתקן אותה. 

 

דו"חות פנימיים של DELL שנחשפו, הוכיחו כי עובדים בדרגים הנמוכים ידעו כי המחשבים שמכרה החברה לארגונים רבים מועדים לתקלות. מ-DELL נמסר כי החברה החליפה 22 אחוזים מלוחות האם של מחשבי האופטיפלקס.

 

עם זאת, לקוחות רבים פנו ליצרנית המחשבים והתלוננו על מחשביהם - לרבות משרד עורכי הדין Alston & Bird אשר מייצג את DELL בתביעה של AIT.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים