שתף קטע נבחר

עו"ד של בניזרי: הוא רצה לראות את החיים בחוץ

פרקליטו של השר לשעבר, שיצא לחופשה ראשונה מהכלא לרגל אירוסי בנו, אמר ל-ynet כי הוא מקווה שבקשת החנינה שהגיש - תיפול על אוזניים קשובות. בטרם ישוב לבית הסוהר צפוי בניזרי להשתתף בתפילה בבית הרב עובדיה יוסף

"שלמה בניזרי ומשפחתו מצויים במשבר קשה מאוד. בקשתו היתה לראות את החיים בחוץ, לראות מכוניות נוסעות. עד כדי כך עמוקה מצוקתו" - כך אמר בצהריים (יום א') עו"ד יהורם מלכה, פרקליטו של השר לשעבר שנידון לארבע שנות מאסר ויצא הבוקר לחופשתו הראשונה לרגל אירוסי בנו.

 

"אני שמח ששירות בתי הסוהר גילה הבנה למצוקתו של בניזרי, שמצוי מאחורי סורג ובריח שנה שלמה. קבלת הפנים מצד התקשורת היתה קשה לו מאוד", אמר מלכה ל-ynet. לדבריו, בחודשים האחרונים נולדו לבניזרי שלושה נכדים, אולם לרגל שמחות אלה לא הותר לו לצאת ולו פעם אחת. "אנו מקווים שבקשתנו לחנינה תיפול על אוזניים קשובות ושיבינו כי המצוקה קשה גם בקרב בני משפחתו של בניזרי. המצב במשפחה כבר לא יחזור לקדמותו לעולם".

 

בניזרי צפוי להשתתף הערב בטקס אירוסי בנו, אליו הוזמנו בין היתר שרי ש"ס אלי ישי ואריאל אטיאס. מחר בשעות הבוקר צפוי השר לשעבר להשתתף בתפילה בבית הרב עובדיה יוסף, אליה הוזמן קהל רב . לדברי מקורביו של בניזרי, מטרת התפילה היא להביא ל"פדיון שבויים". לאחר מכן צפוי הרב יוסף להיפגש עם בניזרי.

 

"הרב מלווה את בניזרי מקרוב ובצער רב במהלך שהותו בכלא. אילו היה בניזרי מרצה את העונש המקורי שהוטל עליו על-ידי בית המשפט המחוזי - הוא כבר היה אמור להיות היום אדם חופשי", הוסיף מלכה. בתום התפילה צפוי בניזרי להיפגש ביחידות עם מנהיגה הרוחני של ש"ס ולאחר מכן ישוב אל לכלא מעשיהו.

 

בניזרי הורשע באפריל 2008 כי קיבל מקבלן כוח האדם משה סלע, כספים וטובות הנאה בזמן שכיהן כשר העבודה והרווחה - ובתמורה מסר לו מידע שסייע לו בעסקיו. סלע, שהפך לעד מדינה, הודה שמימן שיפוצים ועבודות שונות בביתו של בניזרי וכן העניק לו כסף לבילויים. בית המשפט המחוזי גזר בשעתו מאסר של שנה וחצי וקנס כספי בסך 80 אלף שקל על בניזרי, אולם בית המשפט העליון החמיר את העונש והעמיד אותו על ארבע שנות מאסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניזרי. ייפגש עם הרב יוסף
צילום: ירון ברנר
עו"ד מלכה. צפייה לחנינה
צילום: מאיר סויסה
מומלצים