שתף קטע נבחר

"מנכ"ל HP הודח כי חתם על הסכם עם המתלוננת"

על פי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, מארק הרד הגיע לפשרה עם האישה שהאשימה אותו בהטרדה מינית, אך לא טרח לעדכן את דירקטוריון החברה על כך. לתפיסת חברי הדירקטוריון, הדבר פגע בחקירת המקרה, ולכן החליטו לפטרו

דירקטוריון HP החליט להדיח את מנכ"ל ויו"ר החברה מארק הרד מכיוון שהוא חתם באופן עצמאי על הסכם פשרה עם ג'ודי פישר שהאשימה אותו בהטרדה מינית, ללא ידיעת חבר המנהלים של החברה. לתפיסת הדירקטוריון, החתימה על הפשרה בין הרד לפישר פגעה בחקירת הפרשה. כך מדווח היום הוול סטריט ג'ורנל מפי מקור המקורב לנושא.

 

הרד הודח מתפקידו כמנכ"ל ענקית הטכנולוגיה ב-6 באוגוסט. לפי הדיוווח, הסכם הפשרה עם המתלוננת, ג'ודי פישר, לשעבר עובדת קבלן של HP, נחתם יומיים קודם לכן ללא קבלת משוב מהדירקטוריון או ידיעתו.

 

לדברי המקור, בעקבות ההסכם בוטלה פגישת תיווך של פישר ופרקליטה עם יועץ משפטי חיצוני של HP ועם הרד ופרקליטו. הדבר העמיק את חוסר האמון בין הרד לדירקטוריון HP, שחבריו סברו כעת כי מנכ"ל החברה לא שיתף פעולה באופן מלא עם החקירה הפנימית.

 

מנגד, מקורב להרד אמר לעיתון ששלושה שבועות קודם לכן הורתה HP להרד להגיע לפשרה עם פישר, ושהמנכ"ל המודח עשה כל שביכולתו על מנת לסייע לחקירת החברה, ובכלל זה העביר את כל המסמכים שביקש הדירקטוריון.

 

לדברי מקורות, לחוסר האמון של הדירקטוריון תרמה העובדה שעוד קודם לחתימת הסכם הפשרה הרד לא חשף את מערכת היחסית האישית שניהל עם פישר, דבר הנחשב בחברה לניגוד עניינים, ומילא דו"חות הוצאות שלתפיסת HP נועדו להסתיר מערכת יחסים זו. אלו הביאו את חברי הדירקטוריון לחשוב שהרד אינו ראוי עוד לתפקיד המנכ"ל.

 

מנגד טוען מקורב להרד שהוא לא הסתיר את מערכת היחסים, לא מילא את דו"חות ההוצאות בעצמו, ושבכל מקרה שמה של פישר הוזכר בכמה מהם. למרות הנסיבות שבהן סיים הרד את תפקידו, הפייננשל טיימס העריך בסוף השבוע שעם פרישתו יקבל "מצנח זהב" מכובד בהיקף המוערך ב-40 מיליון דולר, מתוכם כ-12 מיליון דולר במזומן והשאר במניות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מארק הרד, מנכ"ל ויו"ר HP
צילום: איי פי
מומלצים