שתף קטע נבחר

אלמונים חיבלו בכלים הנדסיים בביה"ח ברזילי

בניית חדר המיון החדש באשקלון עדיין מושכת אש. אלמונים שפכו סוכר לפתחי דלק של כלים הנדסיים וגרמו להשבתתם. אתמול ערכו חרדים טקס קללות למנכ"ל רשות העתיקות וטענו: בגללנו אושפזה אשתו. צעיר שהגיע עד ביתו נעצר

קבלן המבצע עבודות עפר באזור חדר המיון הממוגן שנבנה בבית החולים ברזילי באשקלון התלונן היום (ד') במשטרה על חבלה בכלים הנדסיים באתר. העבודות במקום הופסקו ומשטרת אשקלון פתחה בחקירה. במשטרה חושדים בין היתר שחרדים המתנגדים לבנייה במקום שבו היו הקברים העתיקים הם שפגעו בכלים.

 

לפי התלונה, בסביבות 5:00 לפנות בוקר חיבלו אלמונים בכלים ההנדסיים שמשמשים לביצוע העבודות. על פי החשד, הם הכניסו סוכר לתוך פתחי הדלק של המנועים, וכך סתמו אותם וגרמו נזק. מנהל בית החולים, ד"ר שמעון שרף, הודיע למנכ"ל משרד הבריאות על האירוע. 


כלים הנדסיים בבית החולים ברזילי (צילום: אבי רוקח)

 

העבודות במקום החלו רק לאחרונה, אחרי עיכוב של שבועיים בגלל עץ שקמה שהיה במקום. קק"ל ורשות הטבע והגנים העבירו את העץ למקום אחר בבית החולים, בעלות של מאה אלף שקלים.

 

באחרונה החלו עבודות התשתית, שכללו בעיקר עבודות לעומק, כולל חפירת מנהרות תת-קרקעיות עמוקות שיחברו את האגף החדש לבית החולים. גורמים בבית החולים אמרו כי העיכוב בעבודות הבסיסיות יפגע בהמשך העבודות במקום.

 

חשד: התנכלות לאנשי רשות העתיקות

אתמול הפיצו גורמים חרדים הודעה לפיה בעקבות טקס קללות שקיימו נגד מנכ"ל רשות העתיקות, שוקה דורפמן, אשתו אושפזה בבית חולים. הם אמרו כי הטקס נערך בגלל העתקת הקברים בבית החולים. גם לאחר העתקת

הקברים היו דיווחים על נסיונות של גורמים חרדים להפריע לעבודות, אך המאבטחים בלמו אותם ולא איפשרו להם להתקרב למתחם.

 

היחידה לחקירות בינלאומיות עצרה חרדי בן 23 מירושלים בחשד שהטריד את מנכ"ל רשות העתיקות. בתקופה האחרונה הגיעו מספר חרדים עד לביתם הפרטי של עובדי הרשות. הם מוחים בין השאר על הבנייה בגבעת אנדרומדה ביפו. ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ', הטיל את הטיפול החקירתי בנושא על מפלג עבירות בינלאומיות ביאחב"ל. זה אותו המפלג שחלק מחוקריו מטפלים היום בפרשת גלנט.

 

החוקרים החלו לאסוף מידע על חשודים פוטנציאליים, ואתמול עצרו תושב ירושלים בחשד שהגיע לביתו של המנכ"ל. הוא חשוד שהסיג גבול והפריע לשלום הציבור. במשטרה אומרים שזה רק העצור הראשון ובכוונתם להגיע לחשודים נוספים שמתנכלים לעובדי ציבור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עבודות בבית החולים ברזילי (ארכיון)
צילום: אבי רוקח
מומלצים