שתף קטע נבחר

ישי נפגש עם שרה נתניהו: רעיונותיה ייבדקו לעומק

רעיית ראש הממשלה ושר הפנים דנו בבקשתה של נתניהו למנוע את גירוש 400 ילדי העובדים הזרים. השר ישי הבהיר לאחר הפגישה שההחלטה לא תשונה, אך הבטיח לבדוק את הרעיונות

אחרי המכתב ששלחה רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, לשר הפנים אלי ישי, בעניין גירוש 400 מילדי העובדים הזרים - נפגשו היום (ה') השניים במשרד הפנים בירושלים.

 

לאחר הפגישה אמר שר הפנים כי מדיניות ההגירה והחלטות הממשלה לא ישונו, אך רעיונותיה של שרה נתניהו ייבדקו לעומק.

 

בהודעה מטעמו של שר הפנים, שנמסרה בתום שיחתם, נכתב כי הפגישה היתה טובה והועלו בה רעיונות שונים לעניין ילדי העובדים הזרים: "אני מכיר את הגברת נתניהו שנים ומעריך את מעורבותה הציבורית הרבה בנושאים אנושיים ובייחוד בנושא הילדים הקרוב ללבה כפסיכולוגית". הוא הדגיש כי ההחלטה בעניין ילדי העובדים הזרים "נועדה לשמור על אופיה של המדינה".

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר, שבין השניים סוכם כי לאחר שהרעיונות ייבחנו על ידי אנשי המקצוע במשרד הפנים, יקיימו השניים פגישה נוספת במידת הצורך. שרה נתניהו אמרה בתום הפגישה: "היתה לי פגישה מצוינת עם השר ישי. אני מעריכה מאוד את הדאגה העמוקה שלו לאופייה היהודי והדמוקרטי ולעתידה של המדינה, ואת האנושיות והפתיחות שלו להידבר עמי ולבחון רעיונות נוספים בנושא הילדים".


פנתה לשר במכתב. שרה נתניהו (צילום: נועם מושקוביץ)

 

שרה נתניהו פנתה בשבוע שעבר לשר ישי במכתב, וביקשה ממנו להימנע מגירושם של 400 ילדי העובדים הזרים מישראל בהתאם להחלטת הממשלה. "אלי היקר שלום. אני פונה אליך כאם לשני בנים צעירים וכפסיכולוגית בשירות הציבורי", כתבה נתניהו לישי. "אני מבקשת ממך מעומק לבי להשתמש בסמכותך לפי החלטת הממשלה ולאפשר לרוב רובם של 400 הילדים הנותרים להישאר בישראל".

 

גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס למכתב שכתבה אשתו. אחרי שהצביע

 בעד והפעיל בליץ על השרים כדי לתמוך בהחלטה לגרש 400 מילדי העובדים הזרים, הוא אמר כי מכתבה של אשתו הוא "דבר טבעי, נוכח העובדה שהיא עוסקת יום יום במצוקות של ילדים".

 

הוא הוסיף: "מקובל שנשות מנהיגים בכל העולם מביעות דעתן בנושאים אלו. אשתי תמיד מדברת איתי על איך לעזור לילדים, לקשישים ולניצולי שואה ובמקרה הזה טבעי שמי שרואה מצוקות אלו ביום-יום מביעה את דעתה. הדברים שעשתה ואמרה בנושא זה יוצאים מהלב ונכנסים אל הלב - הלב שלי ולבם של אחרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו בכניסה למשרד הפנים
צילום: נועם מושקוביץ
השר ישי. לא ישנה ההחלטה
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים