שתף קטע נבחר

הביזה במשט: הוארך מעצר הקצין, ארבעה שוחררו

הוארך עד יום שני גם מעצר הסמל החשוד בפרשת הגניבה מהספינות לעזה. ארבעת החיילים שרכשו מהם את הציוד שוחררו כיוון שאינם חשודים בגניבה, אך צפויים להיחקר שוב

בית דין צבאי האריך הערב (יום ה') עד ליום שני את מעצרם של שני החשודים העיקריים בגניבת הציוד מספינות המשט הטורקי לעזה בסוף מאי, קצין בדרגת סגן-משנה וסמל מחלקה. בית המשפט שחרר לביתם את ארבעת החיילים האחרים שנעצרו בפרשה, אשר נחשפה ב-ynet, ושחשודים כי רכשו את הציוד הגנוב.

 

הביזה במשט - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

הקצין והסמל שעומדים במרכז הפרשה שימשו כאנשי סגל בבסיס טירונים, ונקראו בתחילת יוני לנמל אשדוד כדי לסייע בסידור הספינות ובניקיונן אחרי שהובאו לחופי ישראל. במצ"ח סבורים כי השניים ניצלו את תפקידם על הספינה וגנבו ציוד, בעיקר מחשבים ניידים, ולאחר מכן מכרו אותו לחיילים בתוך הצבא. ארבעת החיילים שרכשו את הציוד ושוחררו הערב ממעצר צפויים להיחקר שוב, אך כיוון שהם אינם חשודים בגניבה - לא הייתה כל סיבה להשאירם במעצר.

 

עורך הדין בני קוזניץ, שייצג את אחד מארבעת החיילים ששוחררו הביתה, אמר ל-ynet כי ההחלטה שלא להמשיך

להחזיק את מרשו מאחורי סורג ובריח נכונה ומוצדקת: "החייל רכש מחשב מקצין שעליו הוא סמך, ולא ידע כלל את מקורו".

 

במשטרה הצבאית החוקרת סבורים כי בתוך כמה ימים יצליחו לקשור את הקצין והסמל לעניין המחשבים הניידים. במקביל נעשות פעולות חקירה נוספות בניסיון לבחון את מקור המכשירים שעל פי החשד נגנבו. עמדת הקצין בפרשה אינה ברורה, וייתכן כי היא מעידה שיש לו קשר לעניין. הסמל, לעומתו, מכחיש כל קשר למעשים, והוא טוען כי אמנם שהה על הספינות, אך רק לשם ביצוע תפקידו ומבלי לקחת ציוד שאינו שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במצ"ח מצפים להתקדמות תוך כמה ימים. אחד החשודים
צילום: חגי פריד
צילום: אבישג שאר-ישוב
חשוד בפרשה. הסמל מכחיש קשר
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים