שתף קטע נבחר

נשיא RIAA: חוק זכויות היוצרים הוא כישלון

נשיא התאחדות התקליטים האמריקני טוען שהחוק להגנת זכויות יוצרים אינו משרת עוד את היוצרים, כי הוא פרוץ. הצעתו: חוק חדש שיחייב את ספקיות האינטרנט, גוגל, יוטיוב, וחברות השרתים להילחם בשיתוף הקבצים - או לשאת באחריות לעבירות הגולשים

התאחדות תעשיית התקליטים בארצות הברית (RIAA), הגוף אשר נלחם מלחמת חורמה בהורדת שירים והפרת זכויות יוצרים – טוען שהחוקים האמריקניים להגנת זכויות יוצרים הן כל כך פרוצים עד שאינם משרתים עוד את היוצרים כלל. לדעתו, הפיתרון הוא בחקיקה חדשה וקיצונית.

 

אתר cnet דיווח כי נשיא RIAA, קארי שרמן, אמר שהפרצות מאפשרות לספקיות האינטרנט ולאתרים להעלים עין משיתוף הקבצים שמבצעים לקוחותיהם – ללא כל השלכות משפטיות עבורם.

 

שרמן סבור שהקונגרס האמריקני צריך לחוקק חוק חדש שירחיב את האחריות להפרת זכויות יוצרים אף מעבר לספקיות האינטרנט – ויחייב בדין גם חברות בעלות שרתים לאירוח אתרים, גופי תשלום ברשת ואפילו מנועי חיפוש. 

 

נשיא RIAA אומר כי מבחינת ההתאחדות, די בהסכמים שאינם פורמליים בינה ובין ספקיות האינטרנט כדי לשפר את המצב ולהילחם בפיראטים. אולם חקיקה שכזו תידרש רק אם ספקיות האינטרנט לא ישתפו פעולה עם RIAA מרצונן החופשי.

 

 

לעומתו, טען לאנס קוונאו, יועץ להנהלת יוטיוב, כי החוק הנוכחי משרת היטב את כל האינטרסים – הן של היוצרים והן של הצרכנים. קוונאו אמר ל- cnet כי החוק הנוכחי הוא מאוזן מאוד. לראייתו, מימוש החוק בפועל תואם בדיוק למטרות של הקונגרס בנושא.  

 

שרמן הכיר בכך שהנהלת יוטיוב שבבעלות גוגל מטפלת בצורה נאותה בתכנים שמפירים זכויות יוצרים- אתר שיתוף הווידאו אף זוכה לאחרונה על ידי בית המשפט מאשמה שהפרו זכויות יוצרים כאפשרו לפרסם קטעי וידאו ששייכים לחברת ויאקום.

 

מאידך, שרמן הציג את גוגל בתור גורם בעייתי בתחום זה, שכן מחרוזת חיפוש של שם אמן בצירוף "mp3", תציג תוצאות רבות, שרובן, לדבריו – קישורים להורדה פיראטית. המלחמה בשיתוף הקבצים נראית קשה ומורכבת - וגם בכירים בהתאחדות התקליטים הודו בעבר שניצחון בה אינו אפשרי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: index open
האם RIAA תשנה חוקי זכויות יוצרים?
צילום: index open
מומלצים