שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: Index open

  בייבי אינשטיין בבאר שבע: פיזיקה לתיכוניסטים

  תלמידי העיר יזכו ללמוד פיזיקה ברמה מוגברת במסגרת פרויקט חדש של משרד החינוך ועיריית באר שבע. בתוכנית: ליווי צמוד של מרצים מאוניברסיטת בן-גוריון ולימודים במרכז המדעים שנבנה בעיר. אם יצליח - יורחב המיזם לכל הארץ

  תלמידי באר שבע יזכו בשנת הלימודים הקרובה בהזדמנות להפוך לאינשטיין. תוכנית חדשה של משרד החינוך בשיתוף העירייה, שתתחיל כבר השנה, תאפשר לתלמידים שיביעו בכך עניין ללמוד פיזיקה ברמה מוגברת ובסיוע מדענים בכירים. במידה שהפיילוט יזכה להצלחה, הוא יורחב לכל חלקי הארץ.

   

  מנהלת אגף המחוננים של משרד החינוך, שלומית רחמל, הסבירה בשיחה עם ynet כי במסגרת התוכנית החדשה יתחבר החינוך הפורמלי עם שיטות מקובלות בחינוך הלא פורמלי. הפיילוט ייושם בשלושה שלבים: בשלב הראשון, הקרוי שלב החשיפה, יוכלו תלמידים מ-18 התיכונים בבאר שבע ללמוד בזמנם החופשי פיזיקה בשיתוף מרצים מאוניברסיטת בן-גוריון.   
  בשלב השני, שלב ההעמקה, תוקם קבוצת מחקר מקרב התלמידים שיצטיינו, אשר תלמד במרכז המדעים שבנייתו מתנהלת כעת בבאר שבע. בשלב השלישי, שלב החקר, יצטרפו התלמידים למחקרים שמנהלים המרצים.

   

  "אנחנו רוצים לאפשר לכולם להיחשף למקצוע הפיזיקה, ולכן התוכנית היא תלת-שנתית שנמשכת ברצף", ציינה רחמל, "זוהי הפעם הראשונה שאנחנו מתחילים
  פרויקט מהסוג הזה, ואם בהמשך יישובים אחרים יביעו עניין ביישום תוכנית דומה, נשמח לשתף פעולה ולסייע במימונה. אני מקווה שהפרויקט החדש יביא לצמיחת הרבה מדענים חדשים. הוא גם ייתן צ'אנס נוסף לתלמידים רבים שנחשבו עד כה 'לא מוצלחים', וכעת זוכים בהזדמנות לצמוח ולהצליח".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צ'אנס נוסף ל"לא מוצלחים" (ארכיון)
  צילום: ששון תירם
  מומלצים