שתף קטע נבחר

פייסבוק מצנזרת קמפיין ללגליזציית מריחואנה

פרסומת לקבוצה שקוראת להפוך את השימוש במריחואנה לחוקי צונזרה על ידי הנהלת פייסבוק, משום שהיא מכילה "מוצר עישון" שאסור להצגה - על פי תנאי השימוש ברשת החברתית

הנהלת פייסבוק צנזרה תמונה של עלה קנביס (מריחואנה)  שהוצגה במסגרת קמפיין הקורא ללגליזיציה של הסם ברשת החברתית. כך על פי דיווח של PC World.

 

ארגון Just Say Now, "אמרו פשוט עכשיו" – משחק מילים על "פשוט אמרו לא" נגד סמים, רוצה לשנות את החוק בארצות הברית ולהפוך את המריחואנה לסם חוקי. בארגון הקימו עמוד בפייסבוק וקנו עבורו פרסומות שמופיעות ברשת החברתית ושמעודדות אנשים להצטרף לעמוד - וכן לחתום על עצומה שתועבר לנשיא ארצות הברית, ברק אובמה.


 

 

כעת, טוענים בארגון, לאחר שהמודעה נחשפה יותר מ-38 מיליון פעמים מ-7 באוגוסט ועד 16 באוגוסט, החליטו בפייסבוק לצנזר אותה, מאחר שמופיע בה עלה של צמח הקנביס. תנאי השימוש של פייסבוק אוסרים פרסום מוצרי טבק או פעילות בלתי חוקית, אך בארגון אומרים שלא ניסו למכור מריחואנה אלא לקרוא לגולשים לחתום על העצומה.

 

"בצנזורה כזו, פייסבוק חוסמת את חופש ביטוי פוליטי. זה לא מקובל ולא הוגן", נכתב באתר הארגון. האתר כולל עכשיו עצומה שממוענת לפייסבוק ומבקשת שהרשת החברתית תחזור בה מהחלטת הצנזורה.

 

"התמונה הנידונה לא הייתה מקובלת יותר לשימוש במודעה בפייסבוק", נכתב מטעם החברה בתגובה ל-Wired, "התמונה של מריחואנה מסומנת יחד עם כל מוצרי העישון ולכן לא תואמת את תנאי השימוש שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסור בפייסבוק. קנביס
צילום: רויטרס
מצנזרים מריחואנה
מומלצים