שתף קטע נבחר

נהגי האוטובוס ילמדו שפת סימנים

כל נהגי האוטובוס של חברת קונקס, ילמדו מהיום לדבר גם בשפת הסימנים. המטרה: שיפור איכות השירות עבור נוסעים חירשים. המדריכים יהיו מתנדבי עמותת "תעביר את זה הלאה בשפת הסימנים"

נהגי האוטובוס של חברת קונקס, ילמדו מהיום לדבר בשפת הסימנים. פרויקט משותף של עמותת "תעביר את זה הלאה בשפת הסימנים" וחברת האוטובוסים קונקס, יאפשר בעתיד לנהגי החברה לתקשר כראוי עם נוסעים חירשים. קבוצה של 30 נהגים ראשונים שייקחו חלק בתכנית ההדרכה, תיפגש היום (ג') במודיעין, ותעבור קורס המותאם אישית לתקשורת המיועדת ליחסי נהג ונוסע, כך אומרים בעמותה. הסימנים הבסיסיים אותם ילמדו הנהגים: שלום, תודה, תחנה, כסף, עודף, היכן אני יורד ועוד.

 

"בראש ובראשונה אנחנו מעוניינים לחנך את הנהגים ואת ציבור הנוסעים לסובלנות כלפי אוכלוסיית כבדי השמיעה, ולעקור את הסטיגמה של כבד השמיעה כמפגר", נאמר בהודעה משותפת לתקשורת, שהוציאו שני הגופים. רכזת ההדרכה בתוכנית, יעלי רז, מסרה ל-ynet כי "בתור חירשת מלידה, אני מבינה את החשיבות שבעניין, ושמחה לתרום מזמני כדי ללמד נהגי תחבורה ציבורית להיות רגישים יותר לקהילה אליה אני שייכת. אני קוראת גם לחברות האחרות ללכת בעקבות קונקס, ולהכשיר את הנהגים כיצד לתקשר עמנו".

 

לאחר שיסיים את הקורס, יענוד כל נהג שעבר את ההכשרה סיכה מיוחדת, שתעיד עליו כמסוגל לתקשר בשפת הסימנים. האוטובוס בו ינהג, יסומן אף הוא במדבקה המסמלת כי מדובר ברכב ידידותי לכבדי שמיעה. במסגרת הפעילות יחלקו נציגי עמותת "תעביר את זה הלאה" חומרי הסברה באוטובוסים וטרמינלים של החברה.

 

שר-אל אורן אוחנה, יוזם ומנהל התוכנית החברתית התנדבותית, אמר כי "הקהילה החירשת נחשבת לצרכנית גבוהה מהממוצע של תחבורה ציבורית, וזה שירות נהדר עבורם. גם אם לא כל הנהגים ידברו בשפת הסימנים בצורה מושלמת, חשוב לנו שידעו לזהות אדם חירש, ולספק לו את הרגישות הנדרשת על מנת לתקשר כראוי", הסביר.

 

מנכ"ל ויאוליה תחבורה המפעילה את קונקס, משה לסקר, אמר כי "זו זכות גדולה עבורנו להיות הראשונים, פורצי הדרך מבין חברות התחבורה הציבורית שנרתמו למען תוכנית 'תעביר את זה הלאה בשפת הסימנים'. ערכי התוכנית תואמים אחד לאחד את ערכי החברה, אנו מאמינים כי היא תהפוך להיות סמן ימני בחברה בכל הקשור ליצירת מודעות, גישור ואיחוד הקהילה השומעת והחירשת בישראל".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים