שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פלזמה סמסונג 63 אינץ': תלת ממד ואיכות תמונה

  פלזמה מסדרת C7000 היוקרתית, אמורה להדגים הוכחת יכולות של מהנדסי חברת סמסונג וככזו היא מצליחה להרשים בהחלט באיכות התמונה שלה, עם שחורים עמוקים ומלאי פרטים, תמונה חדה ולא מגורענת ויכולת התמודדות מרשימה מול תנאי תאורה מאתגרים בחדר שמפילים בקלות דגמי פלזמה אחרים

  סמסונג נכנסה לישראל עם מסכי תלת ממד בסערה, ואת עונת ה-3D של סמסונג, פתחנו בהצצה אל דגם ה-LCD LED C7000. הפעם אנחנו ממשיכים עם דגם C7000 נוסף, אך הפעם מדובר במסך פלזמה.

   

  מספור סדרות המסכים בו נוהגת חברת סמסונג, עלול לבלבל מעט. בארץ נמכרת כבר סדרת LED בשם C7000 ובימים אלו מצטרפת אליה גם סדרת פלזמה C7000 ממנה נטלנו לסקירה מסך גדל ממדים בגודל 63 אינץ', זהו דגם PS63C7000.

   

  מעבר לנושא התלת מימד שקיבל דחיפה שיווקית גדולה בחודשים האחרונים, סקרן אותנו לגלות, מהי איכות התמונה הכללית של סדרת C7000 שהיא סדרות פלזמות הבכירה של Samaung, זאת אל מול המתחרה פנסוניק שאת מסכיה סקרנו בעבר (כולל הסדרה האחרונה).

   

  עוד ב-dtown: סטרימר mini של PlayON! HD - קטן ויעיל, ביקורת

   

  גדולה ודקה

  כבר מהרגע הראשון, בו מורם מכסה הקרטון מעל הפלזמה, בולט מאפיין ראשון חיובי: עובי מסך של כ- 3.5 ס"מ בלבד, דקות שבולטת לעין – במיוחד בגודל מסך שכזה ואף עוקפת את הרוב הגדול של מסכים מתחרים בטכנולוגיית LED LCD.

   

  אל דקות הגוף, מצטרף עיצוב אלגנטי הכולל קצה מסגרת שקוף, כמו גם רגל שקופה ולחצני מגע שתורמים גם הם לעיצוב שטוח ונקי, מה שמביא את תשומת לב הצופה לגודל הפאנל עצמו ופחות למסגרת המקיפה אותו.

   

  בצד האחורי של פלזמה זו, נמצא את חיבורי המסך, בתצורה המקובלת של סמסונג: עם שקעים הפונים לצדדים, כאשר חלקם מגיעים בגרסה מיניאטורית ומתחברים אל מתאם כבל קצר (מגיע באריזה) אשר בצידהו האחר כולל את השקע המבוקש בגודל סטנדרטי.

   

  נגד השתקפויות

  הפעלה ראשונה של הפלזמה, חושפת המצאותו של ציפוי קדמי נגד השתקפויות. עד כמה הוא טוב בפועל? טוב מאוד ואפילו מרשים, לא רק ביחס למסכי פלזמה אחרים אלא גם ביחס למסכי LCD בהם נתקלנו בעבר. יש השתקפויות, אולם הן פחותות וסגולות משהו בצבען, והתמונה אינה דוהה באופן מהותי כאשר ישנה תאורה חזקה בחדר.

   

  למעשה, הציפוי מתפקד באופן יעיל כזה שמאפשר לצפות בטלוויזיה גם כאשר חלונות הסלון פתוחים, זאת מבלי לאבד יותר מדי פרטים בתמונה או איכות שחור ובסעיף הזה, דגם ה- C7000 עולה על המתחרים.

   

  שלט יפה ומרגיז

  השלט מעוצב ויפה לעין, אך לחצניו שטוחים למגע, אינם מופרדים האחד מהשני והגרפיקה החיוורת מקשה עד מאוד על תפעול בחדר חשוך (גם למחצה), מה שמחייב קודם כל ללחוץ על לחצן הפעלת תאורת השלט ואז לחפש בעין את הלחצן הרצוי ולפעול כמבוקש. מרגיז.

    

  כיול תמונה

  לא נעבור על כל אפשרויות הכיול בתפריט היות והיריעה קצרה מכך, אך סמסונג מספקת ארבעה מצבי תמונה: דינמי, סטנדרט, רגוע (Relax) ו- Movie (סרט), אין כאן מצב THX למשל.

   

  מה שחסר לי עד היום במסכי פלזמה רבים הוא היכולת לשלוט על עוצמת תאורת תא הפלזמה: Cell Light, לשמחתי תכונה זו מופיעה במסך הזה, מה שמזכיר לי בפעולתו שליטה על עוצמת תאורה אחורית במסכי LCD.

   

  לטובת מי שנוהג לכייל את מסכו באופן עצמאי, מציע התפריט שתי מטריצות כיול וגם אפשרות להצגת כל ערוץ צבע בנפרד, עבור כיול צבע מקצועי. יש מצבי טמפרטורת צבע קבועים מראש (למשל Warm1 שמומלץ עבור צפיה בסרטי קולנוע בד"כ) וגם אפשרות לכיול פרטני יותר.

   

  מי שמחפש Game Mode המיועד עבור משחקי קונסולות למשל, ימצא אותו בתפריט General משום מה, ליד אפשרות שינוי שקיפות התפריטים, עוצמת נעימת הדלקת המסך וכיבויו.

   

  יש גם תפריט דיאגנוסטיקה שמאפשר לבדוק במקרה של תקלה האם המסך מסוגל להציג תמונה וקול ואפילו מדריך מאוייר לחיבורי HD.

   

  עמיד בפני צריבה

  עבור נושא זה, יצרה סמסונג תפריט יעודי, המאפשר להפעיל מנגנוני אנטי צריבה מסוגים שונים, כולל מנגנון שטיפה, שמעביר מטריצת גווני לבן – שחור בכיוון אופקי על המסך.

   

  בפועל? ה- C7000 מתגלה כאחד ממסכי ה-פלזמה העמידים ביותר לתופעת צבירה / צריבה, מזכיר מאוד בעמידותו את מסכי העבר של פיוניר שהצטיינו בכך, גם לאחר צפיה בת שעתיים בערוץ הכולל לוגו לבן, מעבר לערוץ אחר לא הותיר בד"כ כל סימן על הפאנל, או שהותיר שארית דלה שנעלמה חיש מהר מן העין.

   

  איכות תמונה - שידורי HD

  נתחיל מזמן עבר: הסרט ד"ר נו – הראשון בסדרת ג'יימס בונד המיתולוגית, עבר המרה מפילם לפורמט הדיגיטלי, נאה מאוד למראה ומוצלחת (במיוחד עבור סרט משנת 1963), הצבעים המודגשים מוספים לחוויה, זאת מבלי להקנות מראה מלאכותי מדי לתמונה.

   

  מי שלא דאג לכייל את מסכו, יגלה שגוון האדום עלול להיות מעט בולט לעין עבורו, יכול להיות שזה קשור גם לגוון הסגלגל של ציפוי המסך הקדמי נגד השתקפויות, במקרה זה ניתן להוריד מעט מעוצמת האדום בנפרד, בנוסף, אפשר להעביר את טווח צבעי המסך למצב "Native" ולא רחב, זאת בכדי לקבל גוונים טבעיים יותר לעין.

   


   

  באופן כללי, ניתן לומר על התמונה של פלזמה זו שהיא חדה ומפורטת מאוד, כל שערה ושעה או פרט עדין ודק אחר מופיעים על התמונה באופן ברור, זאת מבלי לשלם מחיר בדמות חידוד יתר או גרעיניות רוחשת. נערת בונד הראשונה בסדרת הסרטים – אורסולה אנדרס מוצגת על הסמסונג במלוא יופייה המהמם, עם פירוט מלא בשיערה השופע וגם בהדפס הצבעוני בחולצתה.

   


    

  מ-בונד, ג'יימס בונד הראשון, נדלג היישר אל האחרון, לסצינת מבחן הז'קט הידוע שלנו, שאותו עוברת ה- C7000 בהצלחה יתרה כשהיא מפגינה שחור מרשים בחליפות השחקנים, פירוט מצויין וחדות בתמונה.


   

  גם מסרט זה, נבחר נערה מצודדת, הפעם זוהי נערת הקבלה במלון החוף באיי הבאהמה, אין ספק שגם כאן מצליח להעביר המסך כל פרט וניואנס בפניה של השחקנית הנאה.

   


   

  מעבר אל איי יוון וכאן אנו צופים בשלישיית "מיהו האב" מהסט "מאמה מיה", כאן הצבעים זוהרים, האדום – כתום מעט דומיננטי והחדות מצויינת.

   


   

  בסצינת הפתיחה של הסרט, מוצג שחור יפה מאוד למראה וכחול המים עמוק מאוד לעין עם בתים מוארים בירח לבן בפירוט מרשים – זוהי הצגה יפה מאוד של הסצינה. אכן, השחורים יפים, זאת מבלי לסבול מבעיות ומגבלות של טכנולוגיית ה- LCD כגון זויות צפיה מוגבלות, זליגת אור מפינות או עננות וחוסר אחידות בפיזור תאורת המסך.

   


    

  מעבר אל הסרט "המחליפים", מבט בפרצופו של ברוס וויליס, חושף הצגה חדה מאוד של התמונה, כאשר ה- C7000 מציגה כל שערה ופרט אחר, שוב, מבלי להציג רעש דיגיטלי מיותר בתמונה, כאן חושפת הפלזמה להציג משחקי אור וצל באופן משכנע ביותר.


   

  תלת ממד

  ביחד עם מסך פלזמה זה, אמורה להגיע גם חבילת תלת מימד (3D) הכוללת נגן בלוריי תלת מימד, שני זוגות משקפי תלת מימד וסרט "מפלצות נגד חייזרים".  שני זוגות משקפיים אלו – מדגם SSG-2100AB דורשים הכנסת סוללה קטנה (מצורפת) ולחיצה על כפתור הדלקה בצד המשקף כדי להפעילם.


   

  בסלון הבית, נוכחנו לדעת כי אור באופן כללי אינו דבר ידידותי למערכת 3D, ראשית, אור נורות הניאון שהגיע מהמטבח ריצד מאוד בעין וגם נורת הניאון החדישה בסלון לא תרמה לענין (יש נורות ניאון שאמורות להיות יותר ידידותיות לענין). גם אור מהחלון פגע בחוויה, ולכן המסקנה ההכרחית היתה כי תלת ממד - מיועד לצפיה בחושך.

   

  כדאי לדעת כי השחור בתמונה עצמה הינו טוב יותר במצב צפיה דו ממדי. הרקע השחור מבהיר במעבר למצב 3D.

   

  פורמטי תלת ממד

  מסך זה מאפשר לצפות בתכני תלת ממד במספר פורמטים: תמונה בצד תמונה או מעל תמונה, תמונה עוקבת (בלוריי) או בהמרה בזמן אמת של תכני דו ממד. הכותר המצורף – מפלצות נגד חייזרים הוא סרט אנימציה באורך מלא של כשעה וחצי, זו היתה הזדמנות לצפות בתנאי בית בסרט מלא ולא רק בקטעי הדגמה קצרים.

   

  הסרט עצמו חביב מאוד למראה, עם אנימציה יפה וחדה, בדוגמה הבאה ניתן לראות צילום מהסרט, תוכלו להבחין כי בעצמים הקרובים למצלמה, המרווח בין שתי התמונות השונות שיוצרות את האפקט קטן (תמונה לכל עין) ואילו בעצמים מרוחקים יותר, גדל המרווח, מה שמביא לאפקט עומק גדול.  


   

  בסרט יש תחושת עומק, והוא מהנה למדי, אבל ההמרה כאן אינה מושלמת ובקטעים רבים מדי, ניתן לראות אפקט של Cross Talk, כלומר, זליגת פריים ימין לעין שמאל ולהפך, כמו למשל בפרצופה של הגיבורה, ניתן לראות השתקפות בצד ימין שלא היינו אמורים להבחין בה כאשר עוצמים עין אחת וזה מפריע לאפקט.

   

  הכותר כולל גם מספר קדימונים לסרטי תלת ממד אחרים, בינהם שרק 4 שנראה מרשים למדי, עם מינימום של הפרעות בעין.

   

  כאמור, יש גם אפשרות צפיה בהמרה בזמן אמת של תכני דו ממד (תכני טלוויזיה רגילים) אל תלת ממד, התוצאה נראית לעין, יש קטעים בהם האפקט מינימלי, באחרים ניתן לחוש בעומק גדול בתמונה, בדקתי את אפקטיביות האפקט על אורחים רבים שהגיעו לביתנו בזמן תקופת הבחינה, וכולם יכלו להצביע על שינוי במראה עם השימוש במשקפיים.

   


   

  נגן בלוריי 3D מדגם BD-C6900

  הנגן שמצורף לערכה, מגיע בעיצוב מונוליטי מרשים ויפה מאוד לעין, אם כי רגיש למדי לטביעות אצבע וחלקיקי האבק הארץ ישראלי. זהו נגן בלוריי לכל דבר (תומך Zone B ב- Blu-ray ואיזור 2 בפורמט DVD), בעל זמני הפעלה סבירים – 24.5 שניות לתחילת ניגון סרט לאחר הנחה במגש הדיסקים.


   

  גם נגן זה, בדומה למסכי הטלוויזיה החדשים של סמסונג, כולל חיבור אינטרנט המאפשר גלישה באתרים נבחרים ואפשרות ניגון מדיה במגוון פורמטי אודיו / וידאו, כולל פורמט ה- MKV, זאת בחיבור USB או דרך הרשת.

    

  למעשה, מדובר בנגן בלוריי שהוא גם סטרימר, מה שיכול להוות אלטרנטיבה נאה לנגנים אחרים, חבל רק שהתמיכה בעברית אינה שלמה: האותיות העבריות מוצגות, אולם בסדר הפוך, באמת חבל.

   

  שידורי טלוויזיה רגילים – SD

  אין מה לעשות, השידורים בפורמט ה"נמוך" הינם עדיין איתנו ולא צפויים להעלם כל כך מהר, לכן חשוב לבדוק ענין זה, אם כי חשוב לציין כי ישיבה במרחק 2.5-3 מטרים ממסך בגודל 63 אינץ' - עלולה לאתגר את העין.

   

   

  ואיך זה נראה? לא רע בכלל, התמונה באופן כללי נעימה לעין, התוצאה פחות חלקה מזו בפלזמות של פנסוניק מדגמים מתחרים, אלא מעט יותר חדה ומבליטה קצת יותר פגמים בתמונה, אבל עדיין טובה יותר משלל דגמי LCD גם מדגמים יקרים.

   

  באופן כללי, התמונה בשידור SD היתה טובה בהחלט. ברם, תופעה אחת שמעט הציקה לי בעין היתה חולשה יחסית של מנגנון ה- Deinterlacing שפספס לעיתים את חיבור שני שדות השידור וגרם לתופעת "שיני מסור" במקומות ספציפיים בתמונה, כמו עיניים / גבות ושפתי אנשים. זה הופיע גם בשידור HD בערוצי 1080i, אבל שם זה היה קשה להבחנה, יחסית בהשוואה לשידורים רגילים (SD).

   

  מנגנון מתיחה

  סמסונג משתמשת במנגנון זום פשוט יחסית בהתמודדות עם תכני 4:3 על מסך 16:9, מצב Wide Zoom מגדיל מה זה Deinterlacing. לחץ להסבר את התמונה כשהוא חותך מכל הצדדים, אך משאיר עדיין את לוגו הערוץ בגבולות המסגרת וגם את התרגום, ניתן להזיז את התמונה במצב זה מעלה מטה בכדי להזיז את שורות התרגום כנדרש.

   

  מצב זום רגיל, מאפשר גם לשלוט על מתיחה אנכית וגם להזיז את התמונה.

   


    

  חיבור אינטרנט – ניגון תכני מדיה

  את הסעיף הזה, בדקנו בדגם ה- LED C7000 והוא זהה גם כאן ביכולותיו המרשימות, סמסונג השכילה להטמיע יכולת אינטרנט ואפשרות התקנת אפליקציות שונות, עם אפשרות גלישה באתר טוויטר וכעת גם באתר פייסבוק הישר מהמסך, כמו גם לבדוק תחזית מזג אויר ונושאים נוספים.

   

  חיבורי ה- USB מאפשרים לחבר כונן קשיח חיצוני ולנגן ממנו שלל פורמטי אודיו / וידאו / תמונות, כולל תמיכה בתרגום בעברית (כתוביות SRT), למעשה מהווה המסך סטרימר לכל דבר (פרט למשתמשים המתקדמים ביותר שמבקשים לנגן קבצי בלוריי).

   

  עוד על יכולות המסך בתחום זה, ניתן לקרוא בסקירה על ה-LED LCD C7000 של סמסונג.

   

  סיכום

  פלזמה מסדרת C7000 היוקרתית, אמורה להדגים הוכחת יכולות של מהנדסי חברת סמסונג וככזו היא מצליחה להרשים בהחלט באיכות התמונה שלה, עם שחורים עמוקים ומלאי פרטים, תמונה חדה ולא מגורענת ויכולת התמודדות מרשימה מול תנאי תאורה מאתגרים בחדר שמפילים בקלות דגמי פלזמה אחרים.

   

  בשלב הזה, תלת ממד מהווה מבחינתנו בונוס לכלל יכולות איכות התמונה, זה בהחלט יכול להתאים לצפיה בת שעה-שעתיים עם משקפיים, אך לא הרבה יותר (מה גם שאין מגוון תכנים מספק בשלב זה) וכפי שהמציאות מוכיחה, נצטרך גם להמתין לסרטי תלת ממד בעלי איכות טכנית טובה בכדי להנות ממלוא הפוטנציאל.

   

  סעיף הקישוריות בדגם C7000 משלים את התמונה ומספק, נכון להיום את התמיכה הטובה ביותר בניגון קבצי מדיה דרך חיבור USB או רשת, כולל תמיכה בכתוביות עברית בסרטים וגם בהקלדה כאשר גולשים באתרי אינטרנט.

   

  בשלב זה, לא קיים מחיר רשמי למסך בישראל, אנו מקווים שהמחיר לדגמי PS50C7000 (בגודל 50") ו- 63" יהיה תחרותי ויאפשר לרוכשים רבים להנות ממסך איכותי ומרשים זה.

   

  פלזמה סמסונג PS63C7000

  ציון:


  * בכפוף לתמחור בסדר גודל דומה למתחרים.

   

  בעד: איכות תמונה, שחורים מרשימים עם פירוט מצויין, עמידות לצריבות, חיבור אינטרנט יעיל, תמיכה מצויינת בניגון קבצי מדיה - כולל תמיכת תרגום עברית.

  נגד: חולשת Deinterlacing, גוון אדום עלול להיות דומיננטי ללא כיול, שלט לא נוח לתפעול.

  שורה תחתונה: טור דה פורס אמיתי

   

  לכל סקירות הקולנוע הביתי

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים