שתף קטע נבחר

ישראלי נפצע בינוני מכדור גומי בהפגנה נגד הגדר

עשרות השתתפו בהפגנות השבועיות בכמה מוקדים. הישראלי נפצע ליד בית לחם, ופונה לרמאללה. כן נפצע קל מפגין אמריקני. עוד מפגין נפצע קל בבלעין, ובנעלין נעצרו שבעה. המפגינים: העצורים - צלמים וחובשים. צה"ל: לא יודעים על פצועים

דם בהפגנה השבועית. עשרות פלסטינים, ישראלים ופעילי שלום זרים הפגינו אחר-הצהריים (יום ו') נגד גדר ההפרדה בכמה מוקדים בשטחים. בכפר אל-מסרה שמדרום לבית לחם נפצע מפגין ישראלי באורח בינוני מפגיעת כדור גומי, ומפגין אמריקני נפצע באורח קל. גם בהפגנה השבועית בכפר בלעין שממערב לרמאללה נפצע מפגין מירי כדור גומי. בצה"ל הדגישו כי לא מוכרים כל דיווחים על פצועים.

 

הפגנות התקיימו גם בכפרים נבי סאלח ונעלין שממערב לרמאללה, ובכפר אל-ואלג'ה שמדרום לירושלים. כוחות הביטחון מסרו כי השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות בתגובה ליידו אבנים על ידי המפגינים בכפר נעלין, וכי עצרו שבעה מהמפגינים.

 

המפגינים טענו כי צה"ל והמשטרה עיכבו במהלך ההפגנות צלמי תקשורת וחובשים במדים של הסהר האדום. לטענתם, בנעלין עוכבו צלם פלסטיני, צלמת ישראלית וחמישה חובשים כשהיו בדרכם להפגנה.  גם בנבי סלאח נעצרה בהלך ההפגנה מפגינה ישראלית.

 

המפגין הישראלי שנפגע באל-מסרה פונה לבית חולים ברמאללה במצב בינוני, לאחר שהכדור חדר לברך שמאל שלו. כן נפצע קל מפגין אמריקני בידו מפגיעת רימון הלם בידו. 

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף חנן גרינברג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אקטיבסטילס
מפגינים בבלעין (ארכיון)
צילום: אקטיבסטילס
מומלצים