שתף קטע נבחר

הקרב על ויקיפדיה: הפלסטינים נגד עריכה ציונית

ראש אגודת העיתונאים הפלסטינית לא נשאר אדיש לקורס ל"עריכה ציונית", שנפתח בירושלים: "המלחמה הבאה באזור תהיה מלחמה תקשורתית". הוא אמר כי הפלסטינים יפתחו קבוצות נגד לעריכת ערכים, וביקש סיוע מהרשות

מלחמה על כל ערך וערך. אחרי שתנועת ימין ישראלית פתחה קורס ל"עריכה ציונית" בוויקיפדיה, מגיבים הפלסטינים - ומתכוננים להקים קבוצות נגד לעריכת הערכים. כך אמר ראש אגודת העיתונאים הפלסטינית עבדול נאסר א-נהאר בשיחה רדיופונית עם "מען".

 

א-נהאר טוען כי העיתונאים הפלסטינים נמצאים בחזית, כשהם נלחמים מול "ההפרות הישראליות": "המלחמה הבאה במזרח התיכון תהיה מלחמה תקשורתית". ראש האגודה הפלסטינית ביקש מהרשות להתגייס למאמץ, ולעזור בהקמת קבוצות הנגד.

 

הקבוצות הישראליות שעומדות מאחורי קורס ה"עריכה הציונית", שנפתח החודש בירושלים, אמרו ל"גרדיאן" הבריטי כי הן מקוות שהתוכנית תתרום לאיזון באנציקלופדיה המקוונת, שנשלטת לטענתם על ידי אקטיביסטים פלסטינים. בקורס לומדים המשתתפים כיצד לשכתב ערכים בוויקיפדיה.

 

הפרויקט, אותו יזמה תנועת "ישראל שלי", שארגנה בעבר הפגנות מול שגרירות טורקיה בישראל, התמקד בניסוח ההגדרות למושגים השונים, ולא כלל הוראות לבחירת נושאים לכתיבה בוויקיפדיה. מרים שוואב, בלוגרית קנדית-ישראלית שנכחה בקורס, כתבה בטוויטר שההפנייה לקורס "היתה נוראית": "זה נראה כמו מזימה ציונית להשתלט על ויקיפדיה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ויקיפדיה. נשלטת על ידי פלסטינים?
מומלצים