שתף קטע נבחר

סערה בגרמניה: בכיר מותקף בגלל אנטישמיות

תילו סראצין, חבר במפלגה הסוציאל-דמוקרטית וחבר בהנהלת הבנק המרכזי, טען שכל היהודים חולקים את אותו "גן מסוים" ושמהגרים מוסלמים פוגעים בחברה הגרמנית. שרים בכירים בממשלה האשימו אותו באנטישמיות: "יש גבול לכל פרובוקציה"

פוליטיקאי בכיר וחבר בהנהלת הבנק המרכזי של גרמניה מצא עצמו תחת מתקפה אחרי שהשמיע הערות בגנות יהודים ומהגרים מוסלמים. שרים בממשלה תקפו אותו היום (א') והאשימו אותו באנטישמיות.

 

תילו סראצין, חבר במפלגה הסוציאל-דמוקרטית המכהן כאחד מששת חברי הנהלת הבנק המרכזי, התראיין לעיתון מקומי לקראת פרסום ספרו החדש. "כל היהודים חולקים גֶן מסוים, כמו גם הבאסקים החולקים בגן מסוים המבדיל אותם משאר האנשים", אמר סראצין בראיון. לאחר פרסום הראיון הוא טען שהתבטאות זו אינה גזענית, אך היה זה מאוחר מדי.

 

"אין מקום בדיון הפוליטי להתבטאויות המעידות על גזענות או אנטישמיות", אמר שר החוץ הגרמני, גידו וסטרוולה. "יש גבול לכל פרובוקציה, וחבר הנהלת הבונדסבנק סראצין חצה את הקווים בהתבטאות מצערת ומוטעית זו", הוסיף  שר ההגנה, קארל-תיאודור צו גוטנברג.

 

גם מנהיגי הקהילה היהודית במדינה ביקרו את סראצין על דבריו. "מי שמנסה להגדיר את היהודים באמצעות גנטיקה הוא אדם האכול בטירוף גזעני", אמר סטפן קרמר. מישל פרידמן פרסם מאמר בעיתון "בילד", שבו כתב: "די להפגין סובלנות כלפי אי-סובלנות. איננו זקוקים לעוד אנשים המטיפים לשנאה, במיוחד בבונדסבנק".

 

בספרו כתב סראצין גם שהמהגרים המוסלמים חותרים תחת מבנה החברה הגרמנית, "מייבאים כלות" ואוחזים בגישה "רעה". לטענתו, צעירים מוסלמים הם אגריסיבים בגלל תסכול מיני. "למרבה הצער, הפוטנציאל הגדול לתוקפנות בקרב קבוצה זו ברור לכל. בחורים ערבים לא יכולים להשיג את הבחורות הערביות. בסופו של דבר, הם משתמשים בנערות הגרמניות מהמעמדות הנמוכים, משום שהן קלות יותר להשגה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גן מסוים. סראצין
צילום: AP
יש גבול. גוטנברג
צילום: AP
אין מקום בפוליטיקה. וסטרוולה
צילום: רויטרס
מומלצים