שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המורים טיבי ואורבך: "לא תמיד לרוב יש היגיון"
  חברי הכנסת משני צדי הקשת הפוליטית חברו יחד כדי להעביר שיעור בדמוקרטיה ואזרחות בתיכון אורט לילינטל ברמלה. צוות ynet הצטרף אליהם ולתלמידים הנרגשים ביום הראשון לשנת הלימודים. אל תשכחו להכין שיעורי בית!

  אחמד טיבי ואורי אורבך, שני חברי כנסת שרחוקים שנות אור זה מעמדתו של זה, הגיעו הבוקר (יום ד') כדי להעביר יחד שיעור אזרחות בבית הספר התיכון אורט לילינטל ברמלה. כ-40 תלמידי כיתה י"א התקבצו מול השניים כדי לשמוע מהם על הדמוקרטיה הישראלית במיטבה. 

   

  טיבי ואורבך מול 40 תלמידים ברמלה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "לא תמיד לרוב יש היגיון", הסביר ח"כ טיבי לתלמידים. "האם ההחלטה למנוע איחוד משפחות, שעברה ברוב, בין ערבים משני עברי הקו הירוק, נורמלית ולגיטמית? הרוב בכנסת אומר שכן. הוא גם הצביע אחריה פעם אחר פעם אחר פעם. זה לא עושה אותה החלטה נכונה מבחינתי. אפילו בבג"ץ הדעות היו חלוקות. הרוב בדמוקרטיה צריך להיות קשוב לצרכי המיעוט. דמוקרטיה זו לא רק זכותו של הרוב להצביע, לשלוט ולמשול, אלא בעיקר - זכותו של המיעוט להיות שונה אבל שווה".

   

  חבר הכנסת אורי אורבך הציג את עמדתו לגבי

  הדמוקרטיה הישראלית: "כל האזרחים בישראל צריכים להצביע. המבחן הוא אזרחות. כשאומרים על ערבי מסוים שאינו צריך להצביע, זה לא בגלל שהוא יהודי או ערבי".

   

  אורבך דיבר על הזיקה בין מדינת ישראל לעם היהודי. "אני בעד שוויון לכל הישראלים, גם לאחמד טיבי", הסביר. עם זאת, הוא הצהיר, כי "אני בעד שבן דוד היהודי הכי רחוק שלי, שגר באלסקה יעלה לישראל גם אם אני לא מכיר אותו. לעומת זאת ביחס לדודה של אחמד טיבי שנולדה כאן וגרה בירדן - אני אומר - אני בעד היהודי מאלסקה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  על דמוקרטיה והיגיון. ח"כ טיבי
  צילום: מתי אלמליח
  בעד שוויון לכל הישראלים. ח"כ אורבך
  צילום: מתי אלמליח
  מומלצים