שתף קטע נבחר

אבי הילדות שתקף הכט: רציתי לירות בפדופיל

בנות משפחת י' הותקפו מינית בידי אריה הכט, חברו הטוב של האב, כבר לפני שלוש שנים. כיום הם מברכים על ההחלטה להתלונן במשטרה, בניגוד לרבים אחרים שהעדיפו לשתוק: "עברנו את זה ויצאנו מחוזקות", אמרה אחת הבנות

כבר שלוש שנים חושדים בני משפחת י' שהם לא לבד בסיפור הזה -  אבל רק עכשיו הם קיבלו את האישור הרשמי. אריה הכט, בן 58 מכפר סבא, שהורשע על פי הודאתו לפני חודשיים בביצוע עבירות בשתי בנות המשפחה, מואשם בפגיעה בילדות נוספות. אתמול (ד') הוגש נגדו כתב אישום באשמת ביצוע עבירות מין בשתי ידידותיו של בנו במשך שלוש שנים.

 

היום לראשונה מדבר אביהן של הבנות, מי שהיה חברו הטוב של הכט מילדות, ומשחזר בשיחה עם ynet את מה שעבר עליו מאז סיפרה לו בתו, אז בת 12, כי החבר הכי טוב שלו פוגע בה מינית.

 

"הכרתי את הכט עוד כשהייתי ילד, אחר כך היינו במשך שנים במסגרות התנדבותיות ביחד", מספר האב, א'. "הוא היה טיפוס מתנדב, תורם, הוא לא רץ לחפש את הילדים בגני שעשועים, הוא היה מגיע אליהם דרך ההורים. אצלי אף פעם לא  התעורר חשד לגביו, שהוא פוגע בבנותי. לפני שלוש שנים הבת האמצעית שלי באה וסיפרה לי את זה. היא אמרה: 'אבא, החבר שלך', ואמרתי לה: 'זה לא חבר, זה אויב'".

 

א' אף נאלץ להרגיע את הבת, שהאשימה את עצמה במה שקרה לה.

"הדבר הראשון שרציתי לעשות כששמעתי מה הוא עשה, כשהבת הבכורה שלי אמרה שגם בה הוא פגע מינית, היה לתת לו כדור בראש", הוא הודה, "אבל הבנות היו צריכות אותי, היינו במצב קשה ואני הייתי צריך להיות חזק. במקרה כזה כל הפוקוס עובר למשפחה שלך ולרצון שלך לטפל בילדות. בעצה אחת החלטנו ללכת למשטרה ולהגיש תלונה".

 

א' סיפר עוד כי לא מופתע כלל לגלות כי ילדות נוספות עברו התעללות מידיו. "כבר הביאו לידיעתי, לאחר שהסיפור שלנו התפרסם, שיש עוד ילדות שנפגעו וההורים החליטו מסיבות כאלה ואחרות שלא להגיש תלונה. על פי מה שאני יודע, לא מדובר רק במתלוננות שהחליטו כעת להגיש את התלונה. אני יודע על עוד מקרים שבהם לא התלוננו".

 

ג', הבת הבכורה, כיום נערה בת 17, מבקשת לחזק את ידיהן של הבנות שהחליטו להתלונן. "תהיו חזקות, זה אמנם לא קל אבל עברנו את זה ויצאנו מחוזקות. כשאנחנו יודעות שהוא הודה במעשים שהוא ביצע, הוא ישלם על כך את המחיר".

 

"חשבו שאנחנו מעלילים עליו"

בני המשפחה מתגוררים גם כיום בעיר קטנה במרכז הארץ שבה כמעט כולם מכירים את כולם. הכט נחשב לאדם בעל מעמד בעיר, המקורב לאנשים רבים, לבעלי משרות בכירות בעיר, שעמדו לצדו לכל אורך הזמן.

 

ס', אמן של הבנות, אשר סיפרה על מה שעשה הכט לבנותיה בראיון ל-ynet לפני שלוש שנים, אומרת היום "היו אנשים שאמרו שאנחנו מעלילים עליו, שאנחנו מנסים לנקום בו ואנחנו נלחמנו. לא היה קל. הייתה לנו את המשפחה שהייתה זקוקה לריפוי. אני שמחה שלבנות שהתלוננו כעת היה את האומץ לעשות זאת, גם אם הדבר נעשה שנים ארוכות לאחר ביצוע המעשים".

 

בני המשפחה הוסיפו כי למרות שבהסדר הטיעון הודה הכט במספר מעשים נמוך יותר מזה שבו הואשם בתחילה, הם שמחים על כך שהוא הודה בביצוע העבירות. "לנו היה חשוב להגיע להסדר", הם מספרים, "עצם ההודאה שלו הייתה חשובה לנו. חשוב לנו שהוא יוכרז כעבריין מין, כי הבנות שלנו היום, אחרי שלוש שנים של טיפולים, פורחות, שלמות עם עצמן ויודעות שהן הלכו כל הדרך עם האמת שלהן".

 

ד"ר דנה פוגץ', ראש מרכז נגה בקריה האקדמית אונו, המייצגת את המתלוננות בשני המקרים, ציינה אין זה חריג שתלונה על פגיעה מינית גוררת אחריה חשיפה של מקרים נוספים. "שוב ושוב אנחנו רואים את זה. אין ספק שפדופילים פוגעים ביותר מקורבן אחד, אולם מרבית הקורבנות לא מתלוננים לעולם, וחבל שעדיין לא נמצאה דרך לעודד אותם להתלונן".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכט. "לא חבר, אויב"
תלונה גוררת חשיפת מקרים נוספים (אילוסטרציה)
צילום: index open
מומלצים