שתף קטע נבחר

צפו: מעשנים ביחד, בתא הקטר ברכבת ישראל

נוסע ברכבת מבאר-שבע תיעד נהג קטר שאירח בתאו חיילות שככל הנראה עישנו שם. לדבריו, אחד האחראים ברכבת דרש ממנו את המצלמה במקום לטפל בנהג שעסוק בעישון במקום בעבודה. מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "האירוע חמור ביותר"

מעשנים ביחד, בקטר ברכבת ישראל. נהגי הקטרים נדרשים לשמור על עירנות שיא, אבל הסרטון הזה, שהגיע לידי ynet, מעלה סימני שאלה כבדים על התנהלותו של נהג אחד, שיצא ביום שני בערב מבאר שבע לתל-אביב. הנהג תועד לאחר שאירח בתאו חיילות, שכנראה גם עישנו שם.

 

את האירוע כולו תיעדו אנשי סגל אקדמי מאוניברסיטת בן-גוריון, שהיו ברכבת באותה השעה. "התיישבתי בקרון הראשון, עם כיוון הנסיעה, ומיד הבחנתי בריח עשן סיגריה", סיפר הנוסע, "לאחר כמה דקות ותוך כדי נסיעה נפתחה דלת תא הנהג ומשם יצאה חיילת לובשת מדים. כעבור 20 דקות נדהמתי לגלות את אותה חיילת עם חברים נוסף, שתי חיילות וחייל, מתדפקים על דלת תא הנהג כשבידיהן סיגריות לא דלוקות".

 

"מדהימה יותר העובדה שנהג הרכבת פתח להם את הדלת והכניס אותן לתא", הוסיף הנוסע. הוא החליט לתעד את האירוע במצלמת הטלפון הנייד של חברו. כאשר נהג הרכבת הבחין בכך, צעק לו שיפסיק לצלם. "פקח הרכבת דרש לקבל את המצלמה ואפילו איים שתחכה לי משטרה".

 

"הנהג התנהג כמו אחרון העבריינים"

חברו, שישב איתו בקרון, סיפר: "עלינו יחד אני וקולגה נוסף. באיזשהו שלב, חברי הפנה את תשומת לבי שחיילים מגיעים לתא הנהג. הוא ביקש ממני את הטלפון שלי, וצילם את הנהג. לפני כן ראינו שאנשים, חיילות וחיילים, פשוט נכנסו ויצאו, נכנסו ויצאו מתא הנהג. לחלקם אפילו היה נשק. ממש חגיגה".

 

אחד האחראים ברכבת הגיע אליהם ודרש מחברו את המצלמה. "הוא אמר שאם לא ימחק את ההקלטה, הוא יביא את המשטרה. במקום לדבר עם הנהג ולומר לו שהוא לא בסדר, הוא כעס עלינו, הנוסעים, שבסך הכל דואגים לשלומם".

 

הנוסע שצילם את המתרחש כתב מכתב תלונה לרכבת ישראל, ובו תיאר בפניהם את השתלשלות האירועים: "כל רצוני הוא מיצוי חומרת הדין עם הנהג אשר התנהג כמו אחרון העבריינים... ואשר למיטב הבנתי סיכן את חיי הנוסעים כאשר 'העשיר' את חיי החברה שלו בזמן הנסיעה". בתלונתו, ציין הנוסע את איומו של הפקח ש"המשטרה תחכה לך בתחנת לוד": "בתחנת לוד לצערי לא חיכתה משטרה, אך משום מה נהג הרכבת שהוחלף בתחנה זו על-ידי מישהו אחר, יצא אלי ובזו הלשון איים עלי 'העולם קטן'".

 

עוד כתב: "אנצל הזדמנות זאת לציין כי לא פעם בנסיעות ברכבת נאמר לי על-ידי אנשי ביטחון, בתגובה לתלונתי על ריח עשן כי 'זה בסדר, זה בא מתא הנהג דרך מערכת המיזוג".

 

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "רכבת ישראל רואה את האירוע כחמור ביותר ואנחנו נטפל בו בהתאם מול הגורמים הרלוונטיים". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שחר
החיילות עישנו בקטר? חמור מאוד
צילום: שחר
מומלצים