שתף קטע נבחר

תושבי הבקעה כבלו עצמם במחאה על הצעת קלינטון

עשרות ממתיישבי הבקעה קשרו עצמם לגדר המערכת, ליד מושב פצאל, במחאה על קבלת מסמך קלינטון ועל הידרדרות מצב הביטחון

מחאה בבקעת הירדן: כמה עשרות מתושבי הבקעה קשרו את עצמם היום (ג') לגדר מערכת הגבול עם ירדן, ליד מושב פצאל, והם קוראים לראש הממשלה להגיע לאזור ולהיפגש עמם.
לאחר שהממשלה הודיע כי היא מקבלת את מסמך הגישור של קלינטון, חוששים המקומיים לגורל 24 היישובים הישראלים בבקעת הירדן. הם מוחים גם על מצב הביטחון באזור, לאור הפיגועים האחרונים במחולה ובכביש עוקף יריחו.

"ניצור פרובוקציות כדי לעורר את דעת הקהל"

לפני כמה ימים השתלטו עשרות מתושבי הבקעה על מוצב טובלן הנטוש של צה"ל בגבול ירדן, שבו הבטיח ברק לפני שנה וחצי שלא לסגת מן הבקעה. ראש המועצת האזורית בקעת הירדן, דוד לוי, אמר אז כי "רק לפני שנה וחצי, כשנבחר ברק, הוא הגיע אלינו והבטיח כי ישראל לעולם לא תוותר על בקעת הירדן וכי ההתיישבות היא חלק מהביטחון ועתה הוא מוכן לוותר על הבקעה, בניגוד לכל מה שהבטיח". אז לא זכה צעד המחאה שלהם להד תקשורתי נרחב, וגם ראש הממשלה לא הגיע למוצב להיפגש עם המתיישבים, כפי שדרשו.
לאור ההצלחה המועטה של הפעולה הקודמת, החליטו תושבי הבקעה לנקוט בפרובוקציות שונות, כדי לעורר את דעת קהל למאבקם.
הבוקר ירדו כחמישים מחברי היישובים בבקעה אל גדר המערכת באזור גאון הירדן וקשרו את עצמם לגדר בשרשראות. גם היום דורשים המתיישבים כי ראש הממשלה ייפגש אתם ויבהיר להם מה בכוונתו לעשות בבקעת הירדן. "למרות שראש הממשלה אמר אתמול כי המשא ומתן מוקפא, אנחנו יודעים שמדובר בצעד טקטי ושהמשך המשא ומתן תלוי רק במה שערפאת יחליט. ברגע שיהיה שקט לכמה ימים ישראל תחזור לשולחן הדיונים ותהיה שוב מוכנה לוותר על בקעת הירדן", אמר הבוקר ראש המועצה לוי.
המשטרה הזרימה למקום כוחות של יחידת הסיור המרחבית על מנת שאפשר יהיה לפזר את התושבים המפגינים במידה ויפרו את הסדר הציבורי, אולם התושבים מבטיחים כי ההפגנה תתפזר בשעות הערב עם רדת החשיכה ותתחדש בהמשך. "אין לנו כל כוונה להתפרע או להתעמת עם המשטרה, ולעבור את הגדר ממילא אי אפשר כי מאחורי הגדר יש מוקשים", אמרה אורית ארציאלי, דוברת המועצה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גילי נחושתן
הפיגוע במחולה
צילום: גילי נחושתן
מומלצים