שתף קטע נבחר

ביצים ונעליים הושלכו לעבר טוני בלייר באירלנד

מפגינים, שאמרו כי לראש ממשלת בריטניה לשעבר "יש דם על הידיים" השליכו לעברו ביצים ונעליים, בזמן שהגיע לחנות ספרים בדבלין, כדי לחתום על ספרו החדש

קבלת פנים לא נעימה לראש ממשלת בריטניה לשעבר, טוני בלייר , באירלנד: מפגינים השליכו בצהריים (שבת) נעליים וביצים לעבר בלייר, שהגיע לדבלין, כדי לחתום על ספרו האוטוביוגרפי.

 

המפגינים אמרו כי לבלייר יש "דם על הידיים". כשהוא יצא ממכוניתו, בדרך לחנות ספרים בבירת אירלנד, הם השליכו לעברו חפצים שונים - שלא פגעו בו. המפגינים מחו על השתתפות כוחות בריטים, אותם שלח ראש הממשלה לשעבר, לעיראק ולאפגניסטן.

 

לבלייר המתינו כ-300 מעריצים, כדי שיחתום להם על ספרו. שוטרים רבים איבטחו את האירוע ולמעשה מנעו בגופם פגיעה בראש הממשלה לשעבר. מאבטחים פתחו גם מטריות, בזמן שבלייר יצא מהמכונית, כדי להגן עליו. הם הקימו גדרות במרחק של כמה מטרים מהמקום ומנעו מהמפגינים להתקרב אליו.

 

בספר, שיצא למדפים ביום רביעי, כתב בין היתר בלייר על הצטרפות בריטניה לפלישה האמריקנית לעיראק במרס 2003 והוסיף כי הוא

 בכה פעמים רבות על אובדן חיי אדם. "אני מביע צער בכל רמ"ח אבריי על ההרוגים במלחמה. דמעות, למרות שהיו הרבה מהן, לא מבטאות את זה".

 

עם זאת, הוא הדגיש כי אינו מצטער על תמיכתו בהפלת משטר סדאם חוסיין. "גם לפי המידע שיש בידינו כיום, אני עדיין מאמין שהשארת סדאם בשלטון היתה סיכון גדול יותר לביטחוננו מאשר סילוקו. ההשלכות היו נוראיות, אבל שלטון סדאם ובניו בעיראק היה גרוע עוד יותר. אני לא מצטער שנכנסו למלחמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלייר. קבלת פנים לא נעימה
צילום: AFP
הספר החדש על המדפים בבריטניה
צילום: AFP
מומלצים