שתף קטע נבחר

יו"ר הכנסת נגד גירוש ילדי הזרים: "אנושי ומוסרי"

היו"ר ריבלין אמר לנשיאות ארגון יוצאי אושוויץ כי "מבחינה מוסרית ואנושית, יש מקום שדין 400 הילדים יהיה כמו של ה-800 שהוחלט להשאירם. זה חלק מהיותנו מדינה יהודית ודמוקרטית"

פחות מחודש לפני המועד לגירוש 400 ילדי העובדים הזרים, יוצא גם יו"ר הכנסת נגד החלטת הממשלה בעניין. בפגישה עם ניצולי השואה, כינה ראובן ריבלין את העמדה הזו "אנושית ומוסרית"

 

היו"ר ריבלין אמר לנשיאות ארגון יוצאי אושוויץ, עימה נועד היום (ב') כי "מבחינה אנושית ומוסרית, יש מקום שדין 400 הילדים יהיה כזה של ה-800 שהוחלט להשאירם. זה חלק מהיותנו מדינה יהודית ודמוקרטית".

 

בשבוע שעבר התייחס גם שר הביטחון, אהוד ברק, לגירוש הילדים. ברק, שלא נכח בישיבת הממשלה שהחליטה בנושא ולא השאיר פתק ובו הוא מודיע כיצד להצביע, הבטיח באירוע הרמת כוסית של מפלגת העבודה בתל-אביב: "הילדים הזרים לא יגורשו, לא נוותר על כך".

 

בתחילת החודש התברר כי רק כ-700 בקשות להסדרת מעמדם של ילדי העובדים הזרים התקבלו במשרד הפנים. בערב ראש השנה יסתיימו 30 הימים שהקציבה הממשלה לעזיבה מרצון של ילדי הזרים שלא עומדים בקריטריונים. המשפחות שפנו למשרד הפנים ובקשותיהן סורבו, יתבקשו לעזוב את ישראל תוך חודש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם מושקוביץ
ריבלין. מצטרף לברק בביקורת
צילום: נועם מושקוביץ
ילדי הזרים. כמה יישארו?
צילום: ירון ברנר
מומלצים