שתף קטע נבחר

פרס לאבו מאזן: אל תפרוש לפני שיושג שלום

נשיא הרשות התקשר לרה"מ ולנשיא לברך אותם לראש השנה. בעוד השיחה עם נתניהו כללה ברכות בלבד, בשיחה עם פרס עלה הנושא המדיני. פרס הבטיח כי "נתניהו הוא פרטנר שאפשר לסמוך עליו", ונענה כי "מטרתנו היא הסכם מוקדם ככל הניתן"

נשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, התקשר הערב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולנשיא המדינה שמעון פרס, ובירך את שניהם בברכת שנה טובה. השיחה עם ראש הממשלה כללה ברכות בלבד, אולם בשיחה עם נשיא המדינה עלה גם הנושא המדיני על סדר היום.

 

אבו מאזן פתח את השיחה עם פרס ואמר: "אני מברך אותך לשנה החדשה ומקווה כי בשנה הבאה, כשאטלפן שוב, ייכון כבר שלום כולל באזורנו". פרס הודה לאבו מאזן על הברכות החמות, ואמר לו: "אני מנצל את ההזדמנות לאחל לך ולמוסלמים כולם חג שמח לרגל עיד אל פיטר, ואני שותף לתקווה שלך לשלום".

 

נשיא המדינה הפציר בנשיא הרשות לא לפרוש מתפקידו לפני שיושג שלום: "אין מתאים ממך להשיג שלום עבור עמך ועבור האזור כולו.

גם אם הדברים נראים עתה לא מושלמים, חתירה לשלום והקמת מדינה פלסטינית עצמאית עדיפים על פני סכסוך מתמשך ושפיכות דמים. גם אם יהיו משברים ואי הסכמות, והדרך נראית לא מושלמת, אני בטוח שניתן יהיה להגיע לפתרונות חדשים ויצירתיים".

 

הנשיא שב והדגיש בשיחה את מחויבותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לתהליך השלום, ואמר לאבו מאזן: "אני בטוח שנתניהו הוא פרטנר שאתה יכול לסמוך עליו". אבו מאזן השיב: "אנו רציניים, ומטרתנו היא להגיע להסכם שלום מוקדם ככל הניתן".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"שותף לתקווה שלך לשלום". פרס
צילום: גיל יוחנן
"אנו רציניים"
צילום: AFP
מומלצים