שתף קטע נבחר

עוד בכיר בשב"כ עוזב בעקבות רומן עם עובדת

האיש, שנמצא בחפיפה לתפקיד מבצעי בכיר, התפטר אחרי שראש השב"כ התערב בבדיקת חשד לניגוד עניינים. הוא השתתף בפורום לקידום עובדת שהיה לו עמה קשר רומנטי

השערוריות הפנימיות בשב"כ לא פוסקות. כמה חודשים אחרי שראש אגף בארגון אולץ לצאת לחופשה עקב חשד לניגוד עניינים בעקבות רומן שניהל עם עובדת, עוד בכיר עוזב בנסיבות דומות. לפי תלונה שהתקבלה, הוא השתתף בדיון על קידום עובדת שהיה לו עמה קשר רומנטי.

 

מהשב"כ נמסר כי "לפני ימים אחדים התקבלה תלונה נגד התנהלותו של בכיר בשירות אשר נמצא בחפיפה לקראת כניסה לתפקיד מבצעי בכיר. התלונה עסקה בניגוד עניינים לכאורה שהתרחש במסגרת פורום כוח אדם שעסק במועמדות לתפקידי ניהול זוטרים בארגון. יודגש כי הבכיר לא עמד בראש אותו הפורום אך לקח בו חלק".

 

בעקבות התלונה הנחה ראש השב"כ, יובל דיסקין, לקיים בדיקה דחופה בנושא. "תוצאות הבדיקה איששו את החשד לניגוד עניינים מעצם השתתפות הבכיר באותו הפורום. עם קבלת ממצאי הבדיקה החליט ראש השירות כי תועבר לאלתר לבירור הממונה על המשמעת בנציבות שירות במדינה ועד אז הבכיר יפסיק את תהליך החפיפה וייצא לחופשה. לאור החלטת הנציבות לפתוח בחקירת המקרה, החליט אותו בכיר להודיע על פרישתו לאלתר".

 

עוד נמסר כי לאחר בחינת הנסיבות הקונקרטיות ועל בסיס ממצאי הבדיקה שנערכה, סוכם,

 על דעת נציבות שירות המדינה, כי עקב הודעתו של הבכיר על כוונתו לפרוש לא תיפתח חקירת משמעת, אלא יתקיים הליך משמעתי פנימי בשירות.

 

בשב"כ גם אמרו שהארגון "רואה בתהליך המינויים תהליך משמעותי ביותר. יצויין כי ראש השירות הודיע לאחר פרשת ניגוד העניינים שהתפרסמה זה לא מכבר, כי יטפל בחומרה רבה בכל מקרה של חריגה קלה כחמורה בתהליך מרכזי זה. יצויין כי הבכיר המצוי בהליכי פרישה הינו איש שטח רב הישגים ועתיר זכויות בארגון. הבכיר שיתף פעולה במהלך הבדיקה ולקח אחריות באופן מיידי על ניגוד העניינים מצידו במהלך הפורום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש השב"כ יובל דיסקין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים