שתף קטע נבחר

תל-אביב: גנב רכב אזוק נורה למוות בידי שוטר

השוטר טוען בחקירתו במח"ש כי במהלך מעצר של שלושה חשודים בגניבת רכב נפלט מנשקו כדור ואחד מהם נהרג כשהוא אזוק באזיקים. החשודים, שמתמחים בגניבת פולקסווגן, נעצרו במארב משטרתי לאחר שגנבו שני כלי רכב של סגנית בכירה לפרקליטת מחוז תל אביב

הפעילות המשטרתית הסתיימה במוות. צעיר בן 25 נורה למוות הבוקר (יום ג') במהלך פעילות של המשטרה נגד גנבי רכב, ברחוב ברטונוב בצפון תל-אביב. צוות של מגן דוד אדום קבע את מותו של האיש במקום. השוטר היורה טען בחקירתו במח"ש כי במהלך המעצר של שלושת החשודים, כאשר המנוח היה אזוק באזיקים, אירעה פליטת כדור מנשקו.


שני חשודים נעצרו והרביעי ברח, רחוב ברטנוב, הבוקר (צילום: ירון ברנר)

 

מפרטים ראשונים עולה כי בסביבות השעה 6:30 התקבל מידע מחברת איתוראן על רכב שנגנב ברחוב צ'מרינסקי בצפון העיר. שוטרי סיור מתחנת צפון תל אביב הוקפצו למקום והכינו מארב לחשודים, ככל הנראה מאזור רמאללה.

 

במהלך מעצרם של הארבעה נשמעה ירייה מאקדחו של אחד השוטרים, ואחד הגנבים נפגע בפלג גופו העליון. בחקירתו במח"ש טען השוטר היורה כי החשוד שנורה היה באזיקים וכי כדור נורה מנשקו. תוך דקות ספורות הוזעק למקום צוות של מד"א, אך ניסיונות ההחייאה עלו בתוהו ומותו של החשוד נקבע על-ידי רופא.

 

כנופיה המתמחה בגניבת פולקסווגן

מחקירה ראשונית עולה כי עד המעצר הצליחו הארבעה לגנוב שני כלי רכב השייכים לסגנית בכירה לפרקליטת מחוז תל אביב, נאווה שילר. בשל כך הגיעה ההתרעה מחברת איתוראן ושוטרי הסיור יצאו למקום. מחקירת המשטרה עולה כי מדובר בכנופיית גנבי רכב שהתמחתה בגניבת רכבי פולקסווגן. השיטה של הכנופיה הייתה לגנוב את המכוניות ולהחביא אותן ברחובות סמוכים ואז לאסוף אותן בבוקר.

 

כאשר חזרו הגנבים למכוניות שגנבו הבוקר יצאו השוטרים מהמארב והתפתח מאבק בינם לבין החשודים. במהלך המאבק חשו השוטרים מאוימים ואחד מהם שלף נשק ופלט כדור. כתוצאה מהירי נהרג, כאמור, אחד החשודים, שניים נוספים נעצרו והרביעי הצליח לברוח.


הגנבים שבו למכוניות הגנובות והשוטרים יצאו מהמארב (צילום: ירון ברנר)

 

תושב השכונה, גדי גורדון שהיה בחצר ביתו כשהתרחש האירוע אמר כי "לא מפתיע אותנו ששוב פעם הגיעו לפה גנבי רכב". לדבריו, זה אזור שמוכה בגנבות. "עבדתי בחצר ושמעתי יריה ורעש של כלי רכב", סיפר גורדון. "יצאתי החוצה וראיתי את כל הבלאגן. רק אחר כך כשהגיעו אמבולנסים התברר שאחד הגנבים מת כתוצאה מהירי".

 

חוקרי מח"ש הגיעו לזירה כדי לחקור את האירוע, ובמשטרה טוענים כי גנב הרכב נהרג בשל פליטת כדור מאקדחו של אחד השוטרים, ככל הנראה שוטר סיור.

בין יתר השאלות שיצטרכו להיבדק על-ידי החוקרים, כיצד נפלט הכדור ומדוע היה צורך בשליפת הנשק.

 

לפני כחודש החל לרצות את תקופת מאסרו השוטר שחר מזרחי, שהורשע בהריגת גנב רכב. מזרחי, שנידון ל-30 חודשי מאסר בפועל, אמר כי הוא "נכנס לכלא בראש מורם".

 

מזרחי הורשע כי ירה מטווח קצר בראשו של פורץ בצפון. בבקשת החנינה שהגישו משפחתו והמשטרה לנשיא נכתב כי האינטרס הציבורי צריך להעלות על האינטרס האישי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נורה באזיקים. זירת האירוע, הבוקר
צילום: ירון ברנר
השוטר היורה טוען כי נפלט כדור
צילום: ירון ברנר
מומלצים