שתף קטע נבחר

עמית קדוש שבה לארץ: "עוטפים אותנו באהבה"

הילדה שסחפה מדינה שלמה במאבקה בלוקמיה, נחתה בישראל לאחר שעברה טיפולים בארה"ב. "ההתרגשות בשדה התעופה הייתה לפחות כמו הזכייה של מכבי באליפות ב-77'", סיפר אביה

כל המדינה ליוותה את עמית קדוש במאבקה במחלת הסרטן. היום (ג'), לאחר שעברה השתלת מח עצם מורכבת בארצות הברית, חזרה עמית סוף סוף הביתה. "כאשר אמרו לנו ברוכים הבאים, אמרנו ברוכים הנמצאים", סיפר ל-ynet יובל קדוש, אביה של עמית.

 

עמית ושני הוריה, יובל ונעמי, נחתו בנמל התעופה בן-גוריון בשעות הצהריים. ההתרגשות, כמובן, הייתה רבה. "כל הטיסה התרגשנו לקראת החזרה. ההתרגשות בשדה התעופה הייתה לפחות כמו הזכייה של מכבי באליפות ב-77'", אמר יובל בחיוך. "כל האנשים האלו שלא ראינו כל כך הרבה זמן, החברים והמשפחה, פשוט עוטפים אותנו באהבה ואנו מחזירים אהבה".

 

עמית קדוש חלתה בסרטן הדם (לוקמיה) בחודש אוקטובר 2008, קצת לפני שעמדה לעלות לכיתה א'. הוריה יצאו למאבק על חייה, יחד עם עמותת עזר מציון שארגנה עבורה מבצע ארצי כדי לאתר תורם מח עצם. אולם חרף 62 אלף דגימות הדם שנאספו, אף דגימה לא נמצאה מתאימה לגופה של עמית. רק בארצות הברית נמצאה הישועה: תרומת תאי גזע מדם טבורי,

המתאימה באופן חלקי.


עמית ואמה נעמי, בבית הדוד (צילום: עידו ארז) 

 

אביה של עמית סיפר עוד כי הטיפולים שעברה בתו בבית החולים "דיוק" במדינת קרוליינה הצליחו במידה רבה. לדבריו, עמית תשושה מהטיסה אך מרגישה מצוין. בחצר בבית דודה במושב שרון, לשם הגיעה אחר הצהריים, היא לא הפסיקה לחייך.

 

הבקשה הראשונה: לעלות לגג, לראות את הנוף

הבקשה הראשונה שלה עם הגיעה לבית הדוד, בו תשהה המשפחה בינתיים, היתה לעלות לגג. דודה הסביר: "לפני כשנה וחצי, בעודה חולה מאוד, היא ביקשה לעלות לגג. הבטחתי לה שכאשר היא תחזור בריאה לארץ, אתן לה לראות את הנוף והיא לא שכחה - אנחנו תיכף עולים".


עמית בארץ. "עם ישראל חיבק אותנו בחזרה" (צילום: עידו ארז)

 

"פתחנו את המשפחה שלנו לעם ישראל, ועם ישראל חיבק אותנו בחזרה", אמר

האב יובל. "האהבה, ההתרגשות והאמפתיה שעמית קיבלה - כל אלה דברים מיוחדים במינם. גם בארצות הברית היינו מקבלים אלפי מכתבים מדי שבוע, והדוור היה יושב אצלנו באופן קבוע לשתות קפה, לאחר שמסר לנו את כל המכתבים".

 

"גם הקהילה היהודית בעיירה הקטנה בה שהינו אימצה אותנו בחום אל ליבה והיוותה את התחליף הכי מלא שניתן לחברים ולמשפחה, הן כשצריך כתף להישען עליה והן בשבתות ובחגים", הוסיפה נעמי, אמה של עמית. מבצע תרומות מח העצם ב-2008 הביא להצלת חיים של 53 איש. 28 מתוכם כבר עברו השתלה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמית קדוש, היום. ניצחה את הסרטן
צילום: עידו ארז
עמית בתקופת המחלה
צילום: אסנת רום
מומלצים