שתף קטע נבחר

חשד: השאירו ילד נכה מנפגעי רמדיה לבד ברחוב

"זרקו אותו ועזבו אותו", סיפרה ל-ynet אמו של ילד בן 7, נכה 100%, שנפגע מתחליף החלב המסוכן. נהגי ההסעות נחקרו

בלי רחמים. ילד בן 7, אחד מנפגעי פרשת "רמדיה" שסובל בשל כך מ-100 אחוזי נכות, הושאר פעמיים לבדו על המדרכה, ללא כל השגחה, על-ידי נהגי הסעות שהחזירו אותו לביתו בתום יום הלימודים. כך טוענת אמו, שהגישה תלונה במשטרת פתח-תקווה.

 

בעקבות התלונה נחקרו שני נהגים ובעל חברות ההסעות בחשד להזנחת קטין חסר ישע. בסיום החקירה, הועבר התיק לידי פרקליטות מחוז מרכז - שם יוחלט האם להגיש נגד המעורבים בפרשה כתב אישום.

 

הילד ג' סובל ממוגבלויות שונות שנגרמו לו לאחר שצרך את תחליף החלב של "רמדיה", לפני שבע שנים. בשל כך, הוא לומד בחינוך המיוחד ופתח לאחרונה את שנת הלימודים בבית ספר שבו נערכו במיוחד לקלוט אותו, ובין היתר אף העבירו את כיתתו לקומה נמוכה יותר כדי שיוכל להגיע לשם בביטחה.

 

מ', אמו של הילד, סיפרה כי בכל בוקר, עם הגיעו של רכב ההסעות לבית הספר, היא ממתינה לצד בנה עד עלייתו. עוד סיפרה כי כבר עם פתיחת שנת הלימודים - הופקר בנה לבדו על-ידי נהגי ההסעות ברחוב. בפעם הראשונה הבחינה בו שכנה שהזעיקה אותה למקום, ובמקרה השני הייתה בעבודה ונאלצה להזעיק אחד מבני משפחתה כדי שיאסוף את הילד. 

 

"התברר לי שנהג ההסעות פשוט הגיע לרחוב, הוריד את הילד ועזב את המקום בלי להודיע", סיפרה האם. "בני אינו מסוגל ללכת כראוי, לא מתקשר ואסור להשאירו ללא השגחה".

 

לאחר התקרית הראשונה, פנתה האם לחברת ההסעות לעיריית פתח-תקווה - שם מסרו לה כי אותו נהג שהיה אחראי להפקרת הילד הוזהר. עם זאת, התנערו בחברת ההסעות מאחריותם למקרה והדגישו כי הם אינם מחויבים להעביר את הילד לצהרון, אלא להשיבו למקום ממנו נאסף.

 

הילד הורד מההסעה מעבר לכביש, סמוך לאתר בנייה

"היה סיכום שההסעה תוריד את הילד בצהרון שאליו הוא מגיע לאחר סיום יום הלימודים", סיפרה האם. "אני הייתי בעבודה, כשלפתע קיבלתי טלפון מנהג ההסעות שהודיע כי שהוא הוריד את הילד על המדרכה ליד הבית.

אנחנו גרים בבניין חדש שנמצא ליד אתר בנייה, אם אם הוא היה יכול ללכת באופן רגיל - הוא היה צריך לחצות את הכביש כדי להגיע לבית".

 

בשל העובדה כי הייתה באותה השעה בעבודה, הזעיקה מ' למקום את אחיה, שעד מהרה הגיע למקום ואסף את הילד. "קשה לו לתקשר והוא סובל מבבעיות בזיכרון ובהתמצאות. הנהגים פשוט הגיעו, זרקו אותו ברחוב ועזבו אותו לבד", האשימה האם.

  

הנהגים ובעל חברת ההסעות נחקרו באזהרה וטענו כי עמדו בתנאים שסוכמו באשר להסעה. "אני מקווה שימצו איתם את הדין", אמרה האם. "מדובר בילד שזקוק להשגחה מתמדת, ולא ייתכן שיעזבו אותו כך ברחוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבקת "רמדיה". שבע שנים אחרי
מומלצים