שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ברק אישר למקורות הקמת מתקן התפלה באשדוד
  החלטת ראש הממשלה מהווה תפנית במדיניות הממשלה שהתנגדה להקמת מתקן באשדוד בנוסף למתקן המתוכנן באשקלון. המתקן באשדוד יהיה בעל כושר תפוקה של 50 מיליון מטר קו"ב בשנה

  ראש הממשלה, אהוד ברק, אישר היום (ג') לחברת מקורות להקים מתקן להתפלת מי ים באשדוד. המתקן אמור להיות בעל כושר התפלה של עד 50 מיליון מטר קוב מים בשנה ועלותו מוערכת בכ-110 מיליון דולר.
  חברת מקורות מתכננת לפרסם במהלך השבועות הקרובים מכרז בינלאומי לבחירת החברה הקבלנית שתקים את המתקן להתפלת המים. במקורות העריכו היום כי הפעלתו תתאפשר תוך 18 חודשים.
  החלטתו של ברק מהווה תפנית במדיניות הממשלה מאחר ובמשרד האוצר והתשתיות התנגדו להקמת מתקן להתפלת מי ים באשדוד בנוסף למתקן להתפלה המתוכנן להיות מוקם באשקלון. לפני מספר חודשים החליטה ועדת השרים לענייני כלכלה לאשר הקמת מתקן התפלה באשקלון שגם הוא יהיה בעל הספק של 50 מיליון מטר קוב מים בשנה. הוועדה אסרה מעורבות של חברת מקורות או כל חברה ממשלתית אחרת בהקמת המתקן להתפלת מי ים באשקלון.
  ברק גם אישר היום למקורות לחדש את התכנית להקמת המוביל המזרחי לאיסוף מי קולחין ולהשבתם להשקיה באזור הדרום. המוביל המזרחי אמור לאסוף מי קולחין מאזורים מדרום לחדרה הכוללים את ירושלים, יהודה ושומרון. על פי התכנית ישמשו מים אלו להשקיה בחקלאות מאזור ראש העין ודרומה עד הנגב.
  חברת מקורות מתכננת להשתמש בקו ירקון מזרחי לשם הקמת המוביל המזרחי. בחברה מעריכים כי עד תחילת שנת 2003 יהיה כבר חלק מהמוביל המזרחי מוכן להפעלה וזאת מאזור נשר סמוך לרמלה ועד לאגם זוהר בחבל לכיש.
  יו"ר דירקטוריון חברת מקורות, אורי שגיא, ומנכ"ל החברה, עמוס אפשטיין, אמרו כי החלטתו של ברק תקדם את פתרון המשבר במשק המים ותסייע לפתרון בעיית ההשקיה בשדות החקלאיים באזור הדרום.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: החברה להגנת הטבע,דפנה מרוז
  התפלת מי ים. החלטת ברק מהווה תפנית
  צילום: החברה להגנת הטבע,דפנה מרוז
  מומלצים