שתף קטע נבחר

לפי אתר ש"ס, אפשר לעשות עסקות ביום כיפור

על אף שאלי ישי (ש"ס), שר הפנים, החליט בשבוע שעבר לסגור את כל שירותי התשלום המקוונים של משרדו בשבתות וחגים בנימוק של קירוב העם למסורת, באמצעות אתר ש"ס וטלפון סלולרי תוכלו לרכוש אותיות בספר תורה – גם ביום כיפור

אלי ישי, שר הפנים, הודיע בשבוע שעבר כי בכוונתו לסגור את כל שירותי התשלום המקוונים של משרדו בשבתות וחגים, מתוך אינטרס של חיזוק האמונה – שמירת השבת וחגי ישראל. לעומת זאת, כך התברר בסוף השבוע, שירותי התשלום של אתר מפלגת ש"ס, פעילים גם ביום הכיפורים.

 

"גם לי יש אות בספר תורה"

באתר ש"ס ישנו מידע רב על המפלגה, דרשות של הרב עובדיה יוסף, עמוד הרשמה ועוד. בנוסף , ישנו באנר ססגוני בשמאלו של העמוד הראשי אשר מזמין את הגולשים לרכוש אות בספר תורה, כחלק מקמפיין ותיק של ש"ס, שהחל עוד ב- 2006.

 את האותיות ניתן לרכוש דרך הודעת טקסט, (בעלות של שקל אחד), ולרכוש אות בספר תורה (בעלות של ארבעים אגורות). המידע לגבי רכישת האותיות, כולל מספרי הטלפון שאליהם אפשר לשלוח סמס, זמין באתר גם ביום שבת, ואפילו כזה הנופל על יום כיפור:

 


 

"זכית באות בספר תורה. זכות תורתו של מר"ן הרב עובדיה יוסף תעמוד לכם. חזק וברוך", בישרה ההודעה שקיבלנו, לאחר שמילאנו את הוראות השליחה.

 

מדוע? מימון ספר תורה לכבוד הרב יוסף

בעמוד הקמפיין של ש"ס מסבירים שהאותיות נועדו למימון מטרה שאינה "דוחה שבת" באופן מובהק: "כתיבת ספר תורה לזכותו של מר"ן מאור ישראל הרב עובדיה יוסף שליט"א והוקרה על דאגתו לכלל עם ישראל".

 

אתר ש"ס, אומרים לנו בתנועה, הוא אתר פרטי המופעל על ידי איציק אבידני, חבר התנועה וסגן ראש עיריית מעלה אדומים. אבידני אמר ל-ynet: "אחרי הבחירות האחרונות הוחלט שש"ס לא מממנת את האתר, אז אני מממן אותו מכיסי. כדי לסגור את האתר בשבת צריך להוציא כסף. מבחינתי שהאתר יישאר פתוח, אם ש"ס רוצה שתוציא את הכסף לסגור את האתר".

 

שירות הסמס, לעומת זאת, לא שייך לאבידני, וגם הכסף ששולם לא עובר דרכו. עד מועד פירסום הכתבה לא קיבלנו תגובה מש"ס לגבי מי מפעיל את שירות הסמס.

 

עוד בנושא: השר ישי יסגור שירותי תשלום מקוונים בשבת

 

סוגרים את האינטרנט בשבת

 משרד הפנים נימק את ההחלטה לנסות ולסגור את שירותי משרד הפנים באינטרנט באיסור לבצע עסקות בשבת, וזאת למרות ששירות התשלום לא מצריך מגע יד אדם, והסליקה עצמה נעשית בצורה אוטומטית. שירות "ממשל זמין", השייך למשרד האוצר ומספק את שירותי התשלום לכל אתרי הממשלה, לא מעסיק עובדים בשבתות, מלבד צוות האבטחה של השירות, הפועל מסביב לשעון.

 

בעקבות פניית ynet, הודיע מיכאל איתן, השר הממונה על שיפור שירות הממשלה לציבור, כי בכוונתו לקיים דיונים להסדרת פעולת שירותים ממשלתיים ברשת בשבתות ובחגים (לרבות סוגיית אתר הביטוח הלאומי, שסגור בשבת מאז 2005). כמו כן, קרא איתן לש"ס שלא לבצע מהלכים חד-צדדיים בטרם יתקיים דיון בנושא.

 

לאחר פרסום פרשת הסגירה, הגיש יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, הצעת חוק לפיה כל שירותי הממשלה יהיו זמינים בשבתות ובחגים.

 

הפעלת שירותי התשלום של ש"ס בחג עשויים לעורר אף הם תרעומת, שכן אין הבדל ביניהם ובין שירות התשלום האוטומטי של דו"חות, דמי חידוש דרכון, דמי אישור העסקת פועל זר ויתר השירותים שמתעתד אלי ישי לסגור בימי קודש.

 

מלשכתו של השר אלי ישי נמסר שמדובר בטעות של חוסר תשומת לב, ושש"ס תפעל לסגור את האתר, הנמצא בידיים פרטיות, בשבתות ובמועדי ישראל, כפי שהם מצפים מאתרים ממשלתיים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קנית אות בספר תורה ביום כיפור? הרב מודה לך
צילום: ניצן סדן
מומלצים