שתף קטע נבחר

למילואימניקים הובטחה מלגה, לצה"ל יש זמן

כל חונך בפרויקט פר"ח המשרת יותר מ-10 ימי מילואים בשנה, אמור לזכות בתוספת של 1,000 שקלים. למה זה לא קורה?

הם תורמים למדינה, אך היא לא נותנת את מה שהבטיחה: זה כשלושה חודשיים שצה"ל מעכב העברת תשלומי מלגות בסך אלף שקלים לסטודנטים ששירתו במילואים - כך נודע ל-ynet.

 

על-פי יוזמה משותפת של שר החינוך גדעון סער ורשויות צה"ל נקבע כבר לפני כמה חודשים כי כל חונך בפרויקט פר"ח, המשרת במילואים, יקבל תוספת של כ-1,000 שקלים למלגה כאות תודה על תרומתו לחברה. לצורך כך נקבע תקציב ייעודי בסך מאות אלפי שקלים וכ-500 סטודנטים נמצאו זכאים למלגה. אבל בפועל, הסטודנטים לא קיבלו את כספם - למרות שכספי המלגות היו אמורים להיות מופקדים בחשבונות הבנק של הסטודנטים כבר לפני שלושה חודשים.

 

הסיבה לעיכוב היא שצה"ל טרם העביר למנהלת פר"ח את רשימת הסטודנטים הזכאים למלגה. גורם הבקיא בנושא, אמר כי העברת התוספת למענק זה התעכבה גם בשל היבטים משפטיים שהיה צורך להסדיר. "גם ככה קשה לסטודנטים לעשות מילואים, אז לפחות שישלמו לנו את מה שהבטיחו", אמרו סטודנטים בכעס.

 

מדוברות מכון ויצמן, האחראי על מנהלת פר"ח, נמסר: "בשנת הלימודים היוצאת החליט שר החינוך להעניק תוספת בסך 1,000 שקלים למלגת פר"ח, לכל חונך ששירת באופן פעיל במילואים, בשנה היוצאת, במשך 10 ימים לפחות. מינהלת פר''ח מוכנה להעביר מידית את תוספת המילגה לחונכים שעומדים בקריטריון זה, אך לשם כך עליה לקבל את רשימת משרתי המילואים מצה"ל".

 

עוד נטען, כי צה"ל לא ממהר להעביר את הרשימה. "מזה יותר מחודשיים מנסה

 מינהלת פר"ח לקבל את הרשימה מצה"ל, כמסוכם, אך נתקלת בקושי שנובע, בעיקרו, מסיבות משפטיות - בעיקר בשל חוק ההגנה על הפרטיות. מנהלת פר"ח דיווחה על מצב העניינים הזה לחונכים. באחרונה נמצא בצה"ל פתרון לקושי הזה, ואנו מקווים שבתוך ימים אחדים נקבל את הרשימות ונעביר את תוספת המילגה".

 

מצה"ל נמסר בתגובה כי הכספים יועברו, אך לא בימים הקרובים: "המענק יועבר בתוך כחודשיים אל הנמענים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילי מילואים בפעילות מבצעית. ארכיון
צילום: AP
מומלצים