שתף קטע נבחר

חבר של ההרוגים: במסיבות לוקחים גז בטירוף

המבקרים במסיבות מכירים היטב את הבלונים שנמכרים ב-10 שקלים. "אנשים רעבים לזה כמו לאוכל. מי שחושב שזה אירוע בודד לא מבין את המציאות", סיפר ק' ל-ynet. החברים של עומר צור ואבישי קלומק בפייסבוק מזועזעים: "מוות על פארש בשנייה אחת מהירה"

שני נערים בני 18, עומר צור ואבישי קלומק, חיפשו ריגוש בגז צחוק, ושילמו הלילה (שבת) בחייהם. הם נמצאו מתים לצד חבר נוסף, ששאף איתם מגז מבלון גנוב, וניצל. גז הצחוק מוכר זה זמן רב בסצנת המסיבות, במיוחד מסיבות הטבע. ק' (שמו המלא שמור במערכת), תקליטן במסיבות טראנס וידידם של צור וקלומק, סיפר ל-ynet על היקף התופעה - ה"היי" שגרם  להם לרצות עוד, והוביל לטרגידה.

 

"תיקלטתי במסיבה ברבדים ובדרך חזרה הביתה שמעתי על המקרה", תיאר ק' את הלילה. "אחד החברים סיפר שהשניים נעלמו ובאותה השעה התפרסמה הידיעה על מותם של שני בני אדם משאיפת גז צחוק. הוא הראה לי את הכתבה ואמר שזה בטוח שניהם".

 

לדבריו, "בשבוע שעבר הייתה מסיבה דומה בחצב שהיו בה כ-400 איש ושם מכרו את גז הצחוק הזה, כנראה שאתמול הם התלהבו ורצו שוב לשאוף ממנו. לפי מה שהבנתי זה אפילו אותו הבלון מהמסיבה בחצב".

 

על-פי החשד, שני חיילים גנבו את מכל הגז בו השתמשו השלושה לפני כשבוע ממרפאת שיניים במושב כפר ורבורג, ומכרו גז שהפיקו ממנו באותה מסיבה. בהמשך, החשודים שוחררו למעצר בית.


כוחות משטרה במקום בו נמצאו גופות הנערים (צילום: צפריר אביוב)

 

ק', שמנגן במסיבות טראנס באזור, מכיר היטב את הפעילות באירועים הללו. גז הצחוק, הוא מספר, היא תופעה שמזמן יצאה משליטה. "אני מתקלט הרבה במסיבות טבע ורואה אנשים שרעבים לגז צחוק כמו רעב לאוכל. אנשים קונים בלונים צבעוניים מגומי מלאים בגז צחוק ב-10 שקלים לבלון, ולוקחים ממנו שלוקים כמו מטורפים. אומרים שזה מכווץ את המוח ונותן ריגוש".

 

"מי שחושב שזה אירוע בודד לא מבין מה קורה במציאות", מספר ק', "זה בלאגן היסטרי. אם במסיבה יש 500 איש, לפחות חצי מהם לוקחים בלונים".

 

נפרדים בפייסבוק: "למה עשיתם את זה?"

חבריהם של שני הנערים נותרו המומים עקב מותם - מסיבה כה זניחה. "מוות על פארש בשנייה אחת מהירה", כתב דולב, חברו של עומר, ב"פייסבוק" לאחר האסון. "איזו שבת שחורה!!!

למה אלוהים למה?", הוסיפה מור, חברה אחרת.

 

ידידים וקרובי משפחה נוספים הביעו זעזוע והתקשו לעכל את העובדה כי חבריהם אינם עוד בין החיים. "עומרררר זה נראה לי כמו חלום, סיוט, אני לא מאמין שאתה לא איתנו", כתב יקיר. "זה פשוט לא נתפס", ציינה נוי.

 

נועה, קרובת משפחה של עומר, כתבה: "שונאת את החיים האלה, למה עשיתם את זה? למה?"

 

גם אחיו הצעיר של עומר פנה לעמוד הפייסבוק ונפרד ממנו: "עומר צור ז"ל אחיי היקרררר אני אוהב אותך אני מתגעגע!!!"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים