שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מחאה בז'נבה: "סוכת שליט" מול בבנייני האו"ם

  פעילים הקימו מאהל מול מטה הארגון בשוויץ וקראו לצלב האדום להטיל סנקציות על חמאס אם ימשיך למנוע ביקור אצל החייל החטוף. נועם שליט בכינוס בעפולה: "פעם השאלה האם לשחרר לא הייתה עולה על הפרק"

  מחאה ברוח החג: "סוכת שליט" הוקמה מול בנייני האו"ם בז'נבה. מכון ירושלים לצדק וארגונים יהודיים בשווייץ הקימו הבוקר (יום א') מאהל מול מטה הארגון, במטרה לדרוש מהצלב האדום לבקר את החייל החטוף ולהעביר דו"ח על תנאי השבי בהם הוא מוחזק, כפי שמתחייב על פי חוק. יוזמי המאהל אף דורשים מהצלב האדום להפעיל סנקציות על החמאס אם לא יענה לפניותיהם.

   

  החל משעות הבוקר מחתימים הפעילים במאהל, שזכה לכינוי ברוח החג, את העוברים ושבים על עצומה שתומכת בהפעלת הסנקציות במקרה שחמאס ימשיך למנוע מהצלב האדום גישה לחייל החטוף. במסגרת המאמצים להביא ליישום החוק הבינלאומי, צפויה להתקיים בז'נבה בעוד יומיים הפגנת ענק בהשתתפות אלפים.


  המאהל למען שליט. "חזית מקבילה במאבק" (צילום: Israel now.tv)

   

  "החלטנו לפתוח חזית מקבילה במאבק לשחרורו של גלעד שליט, במטרה לדרוש את זכיותיו הבסיסיות", אמר היועץ המשפטי של מכון ירושלים לצדק, עו"ד כלב מאיירס, הנמנה עם יוזמי המאהל. "הגיעה השעה לעצור את המסר הכפול של הצלב האדום והמועצה לזכויות אדם של האו"ם, שמצד אחד מגנים וחוקרים את ישראל ואזרחיה מעל כל במה אפשרית, ומנגד זוכה ממשלת הטרור בעזה לתמיכה וסיוע מצד ארגונים אלה, ללא כל מחויבות לקיים את האמנות הבינלאומיות".

   

  לז'נבה צפוי להגיע הלילה אחיו של גלעד, יואל, מלווה בבת זוגו יערה וינקלר ובבני משפחה נוספים. יואל צפוי להוביל את ההפגנה שתתקיים ביום שלישי.

   

  נועם שליט: הכל עניין של מחיר

  במקביל ממשיכים הוריו של גלעד במאבק על אדמת ישראל. נועם ואביבה שליט הגיעו לכנס תמיכה בעפולה, שם נשא נועם דברים. מאוחר יותר אמר ל-ynet: "הכול עניין של מחיר מיקח וממכר, מה שמונע היום את שחררו של בני היא רק שאלת המחיר.

   

  "חייו של חייל צה"ל חי בשר ודם הפכו לסחר מכר בבזאר המזרח תיכוני. לעומת זאת, ערכי הרעות והערבות ההדדית והחוזה הבלתי כתוב בין המדינה לחייליה נמוגו כלא היו, נעלמו בתהום הציניות והחידלון של מנהיגינו. משהו בתפיסה הבסיסית השתנה", קבע נועם, "פעם, בתקופות אחרות, השאלה

  בכלל לא הייתה עולה על הפרק האם לשחרר חייל חי או להשאיר אותו לגורלו עד שהמחיר ירד ואז יהיה נמוך יותר".

   

  נועם הוסיף וסיפר כי בני המשפחה ממשיכים לקבל תמיכה מהעם כל העת. "עדיין מגיעים אלינו לאוהל המחאה אלפים והאנשים תוהים ולא מבינים איך מדינת ישראל הגיעה למצב הזה שהיא לא מסוגלת כל-כך הרבה שנים להחזיר חייל חי, במיוחד כאשר מדובר בחייל שנמצא קילומטרים ספורים מגבול המדינה. הרבה אומרים שהם מתביישים במחדל הזה. אני יכול להבין שיש דילמה, אבל גם כשיש דילמות קשות מדינאי חזק צריך מתישהו להכריע. אי אפשר להשאיר עניין פתוח".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הסוכה בז'נבה. מחתימים על עצומה
  צילום: Israel now.tv
  אביבה ונועם שליט. "אנשים מתביישים במחדל"
  צילום: חגי אהרון
  מומלצים