שתף קטע נבחר

איך נלחמים במורידי הפורנו? מביכים אותם

לארי פלינט תבע 635 גולשים ומתכוון לתבוע עוד. מפיקי פורנו רוצים להביך גולשים שמורידים סרטים על ידי חשיפתם בהליך משפטי. האם תעשית הפורנו תנצח את הפיראטים?

כמו המוזיקה, הסרטים ומשחקי המחשב - גם תעשית הפורנוגרפיה סובלת מפיראטיות והורדות בלתי חוקיות, ומנסה להילחם בתופעה. האולפנים החלו לשתף פעולה בנוגע לתביעות נגד אלה שממירים את הסרטים למחשב, ומשתפים אותם באמצעות רשתות שיתוף קבצים. האולפנים גם בוחנים כלים לאיתור חומרים שמוגנים בזכויות יוצרים.

 

כולם ידעו מה הסטייה שלך

נציגי כמה מהאולפנים יפגשו באריזונה על מנת לגבש דרכים להילחם בפיראטיות. על פי אולפן הפורנו Pink , דווקא הטכנולוגיה שעזרה לפורנו ואיפשרה לאנשים לצפות בסרטים בדיסקרטיות, במחשב - כעת פוגעת בתעשיה. אליסון ויוואס, נשיא פינק, אמר שבתוך שנים בודדות, אנשים הפסיקו להסכים לשלם על תכני פורנו.

 

בשבועות האחרונים הגישו מפיקי פורנו תביעות נגד אלמונים ששיתפו סרטים באמצעות רשת ביטורנט. לארי פלינט ממגזין "האסלר" הגיש 635 תביעות כאלה ואמר שיגיש עוד.

 

התובעים מאיימים לחשוף את שמותיהם של הנתבעים כחלק מההליך המשפטי - מה שעלול כבר בשלב הזה להביך אותם. "נראה שזה יהיה מאוד מביך לגולש כלשהו שיקבל תביעה על כך שהוריד סרט עם She-Male", אמר ויואס.

 

על הכוונת: גם אתרי צפייה ישירה

האולפנים רוצים לתבוע גם אתרים תואמי יוטיוב שמציגים רק סרטים פורנוגרפיים. לפי החוק, האתרים הללו חייבים להסיר את הסרטים המפירים - אולם רק לאחר שנעשתה אליהם פניה בעניין. זוהי תופעה שקשה להילחם בה, משום שאין הגבלה על העלאת סרטים.

 

לפני כחצי שנה פורסם ברשת סרטון שבו נשים וגברים שמשתתפים בפורנו פונים לגולשים ומסבירים להם שהורדה היא גניבה שפוגעת להם בפרנסה.

 

 
מה דעתכם? האם לחשוף סטיות של אנשים הוא מהלך לגיטימי במלחמה בפיראטיות? יכול להיות שתעשיית הפורנו עברה את הגבול? ספרו לנו בטוקבקים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק
רשימת הבושה
צילום: גטי אימג' בנק
מומלצים