שתף קטע נבחר

הורי הרוגי מהומות אוקטובר רוצים חקירה בינ"ל

עשר שנים אחרי אירועי אוקטובר התקיימה הפגנה בתל-אביב, בה הונפו דגלים של הרשות הפלסטינית. אחד מהורי ההרוגים אמר: "ארדוף את האחראים עד האג ולא אוותר"

אחרי ועדת אור , רוצים גם חקירה בינלאומית: עשר שנים אחרי אירועי אוקטובר 2000, הפגינו הערב (יום ב') בני משפחות 13 הרוגי המהומות במרכז תל-אביב. הם הניפו את דגלי הרשות הפלסטינית ושלטים עליהם נכתב כי יש להקים ועדת חקירה בינלאומית לאירועים ואת תמונות ההרוגים.

 

בהפגנה שנערכה בצומת הרחובות קינג ג'ורג' ושדרות בן-ציון בתל-אביב השתתפו 250 איש. עבד אבו סאלח, שבנו וליד נהרג ליד סכנין, אמר כי לא יפסיק למחות עד שהאחראים לדבריו למותו של בנו יועמדו לדין. "עשר שנים חלפו והפצע עדיין מדמם. זה כואב כמו היום הראשון, השעה הראשונה. כואבת המחשבה שבמשך עשר שנים כולם יודעים מי הרג את הבן שלי ועוד 12 נערים ואף אחד לא לוקח אחריות".


מאות השתתפו בהפגנה (צילום: עופר עמרם)

 

הוא איים לפנות לבית הדין הבינלאומי. "אף אחד לא עמד למשפט. אני ארדוף את האחראים עד האג ולא אוותר. המדינה הוכיחה שהיא לא יכולה לחקור בעצמה ולכן דרושה חקירה בינלאומית לאירועים"

 

אביו של עלא נאסר מעראבה, שנורה למוות ליד לוטם, מחה גם הוא על אי עמדתם של

 השוטרים לדין. האב אמר: "אנחנו לא שונאים את מדינת ישראל ולא שונאים את היהודים. אנחנו שונאים את המדיניות של ישראל, מדיניות שמפלה את אזרחיה הערבים. שוטר לא היה יורה לעולם אש חיה כלפי מפגין יהודי, אבל כלפי ערבי - האצבע קלה על ההדק. הדם שלנו לא שונה מדמם של אזרחיה היהודים של המדינה. גם אם הרוצחים של ילדינו יועמדו לדין - זה לא יחזיר את בנינו ולא ימתן את הכאב, אבל ייתן קצת שקט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דגלי פלסטין בהפגנה בת"א
צילום: עופר עמרם
דורשים חקירה בינלאומית
צילום: עופר עמרם
מומלצים