שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אין ביטוח סיעודי לניצולי שואה - כי "סבלו מדיכאון"

  תביעה קבוצתית של ניצולי שואה מתגבשת נגד המפקח על הביטוח וחברות הביטוח, בהיקף של מילארדי שקלים, על רקע "דחייה שיטתית" של תביעות, בטענה כי סבלו מ"תסמונת מחנות הריכוז" הכוללת חרדות ודיכאון בטרם הצטרפו לביטוח

  קבוצה של ניצולי שואה מגבשת תביעה קבוצתית נגד המפקח על הביטוח וחברות הביטוח בעקבות מה שהם מכנים "דחייה שיטתית" של תביעות חולים קשישים הבאים לממש את ביטוחי הסיעוד שלהם.

   

   

  לדברי המבוטחים, חברות הביטוח דוחות את תביעותיהם לקבלת הפיצוי, זאת על רקע הטענה שהבעיה הרפואית אשר הביאה למצבם הסיעודי, הייתה קיימת כבר בעבר, בעיקר במקרים בהם מדובר בניצולי שואה שסבלו מחרדות ודכאון בטרם הצטרפותם לביטוח.

   

  חברות הביטוח טוענות כי אותם מבוטחים סבלו בעבר ממחלת נפש ולכן אין הביטוח חל עליהם.

   

  עו"ד דוד פייל, המתמחה בתביעות ביטוחי סיעוד ובריאות, שארגן את הקבוצה מסביר כי מדובר בתופעה ידועה ממנה סובלים ניצולי שואה רבים המכונה בשפה המקצועית "תסמונת מחנות הריכוז" - תסמונת שלוקים בה חלקם או רובם של ניצולי השואה. אף שהיא נחשבת להפרעת דחק פוסט-טראומטית.

   

  תסמונת זו באה לידי ביטוי בין ההיתר בבעיות בשינה וסיוטי לילה. לעיתים נעזרים אותם ניצולים בטיפול תרופתי.

   

  אין התייחסות של הפיקוח

  "משמעות הדבר הוא שנכון להיום, חלק ניכר מניצולי השואה אינם זכאים לקבל תגמולי סיעוד", טוען פייל, "מה עוד, שאף חברת ביטוח לא טרחה לידע אותם על כך מבעוד מועד".

   

  פייל מוסיף כי "מפליא שהמפקח על הביטוח לא דאג לתת את הדעת בעניין עד כה. לא יעלה על הדעת שבמדינת ישראל המפקח על הביטוח ייתן יד לכך שחברות הביטוח יתייגו את ניצולי השואה ויטענו בפני קשישים ניצולי שואה הסובלים מ"תסמונת מחנות הריכוז" כי מסיבה זו בלבד אינם זכאים לקבל את תגמולי הסיעוד מחברות הביטוח. מה שבעצם הופך אותם לאזרחים סוג ב"

   

  לדברי פייל, עד כה תביעות שהוגשו לבית המשפט בעניין זה הסתיימו לרוב בפשרה בין חברות הביטוח למבוטח. אולם כאמור, אין הוראות של הפיקוח בעניין זה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המשמעות היא שחלק ניכר מניצולי השואה אינם זכאים לביטוח סיעודי
  מומלצים