שתף קטע נבחר

פלסטינים: מתנחלים מסקו זיתים באדמתנו

לטענת הפלסטינים, כמה מתנחלים הגיעו ביום ראשון לעצי זית ליד הכפר מר'ייר ומסקו מהם זיתים. לדבריהם, מדובר בתופעה. ועד מתיישבי בנימין: "עלילות שקר"

העימותים על רקע מסיק הזיתים בין פלסטינים למתנחלים בגדה נמשכים: תושבי הכפר מר'ייר שבאזור רמאללה טוענים כי מתנחלים נכנסו לאדמותיהם ומסקו זיתים. הם גם צילמו את המוסקים. גורמים רשמיים בישראל אישרו את הטענות.

 

 

ביום ראשון השבוע קיימה קבוצת פעילים של ארגון "יש דין" ביקור בכפר מר'ייר, לקראת עונת המסיק. במהלך הביקור, קיימו פעילי הארגון סיור עם בעלי האדמות בכפר, כשבמהלכו הם הבחינו לטענתם בקבוצה של מתנחלים מההתנחלות עדי-עד, שמוסקים את הזיתים שלהם.


מתנחל עם חולצה בצבע תכלת ליד העצים (צילום: פיראס עלמי, "יש דין")

 

ראש הכפר ופעילי "יש דין" פנו למפקדות התיאום הישראלי והפלסטיני, כדי שיפסיקו את מסיק הזיתים. לטענתם, למרות הודעה שנמסרה בסביבות השעה 12:20, רק כעבור שעה הגיע ג'יפ של צה"ל - אך המתנחלים כבר לא היו שם.

 

לדברי הפלסטינים, לא מדובר באירוע היחיד בתקופה האחרונה. לטענתם, המתנחלים נוקטים שיטה חדשה

- ולפיה הם מוסקים בעצמם את הזיתים, מאדמות של פלסטינים.

 

חקלאים פלסטינים התלוננו לארגוני זכויות אדם, כי המועדים שקבעו הצבא והמנהל האזרחי למסיק פוגעים במסיק ובעיקר מאפשרים למתנחלים זמן התארגנות כדי להמשיך במסיק "בשטחים שלא שייכים להם".

 

ועד מתיישבי בנימין מסר בתגובה: "עלילות השקר של הערבים צצות בכל פעם שעונת המסיק מגיעה. זהו ריטואל קבוע שמבויים על-ידי הערבים בסיוע ארגוני השמאל השוהים בחודשים אלה בכפרי הערבים ומסייעים להם. העובדות הן שהערבים הם אלה שמשחיתים את מטעי היהודים, עוקרים ושורפים אותם ואף משתמשים בהם כמסתור לצורך ביצוע פעולות טרור. עד היום, למרות שהערבים מצויידים באלפי מצלמות שארגוני השמאל הקיצוני מספקים להם, לא תועד אף יהודי אחד שפוגע בעצי הערבים ועד היום גם לא הורשע אף יהודי בכך".

 

בהכנת הידיעה השתתף יאיר אלטמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסיק זיתים. ארכיון
צילום: AP
מומלצים