שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישראל ויוון יחדשו התמרונים האוויריים בשבוע הבא
  משרד ההגנה באתונה מסר כי שמונה מסוקי קרב ישתתפו בתמרונים מעל האיים פלופונס וכרתים. מדובר בתמרון המשותף הראשון מאז אירועי המשט הטורקי לעזה לפני כארבעה חודשים

  ישראל ויוון יערכו תמרונים אויריים משותפים ב-11-14 באוקטובר מעל איי פלופונס וכרתים - כך נמסר הבוקר (יום ה') בהודעת משרד ההגנה היווני. בתמרון ישתתפו שמונה מסוקי תקיפה מסוג בלקהוק ואפאצ'י של שני חילות האוויר ויתורגלו בו קרבות אוויריים.

   

  יוון וישראל מקיימות תרגילים אווירים שנועדו להבטיח שיתוף פעולה אזורי במקרים של אסונות טבע. בעקבות המתיחות הגבוהה בין ישראל לטורקיה, הופסקו התמרונים הצבאיים בין המדינות ויוון הפכה לשותפה חשובה של חיל האוויר גם בתמרונים מסוג זה. 

   

  בעקבות המשט הטורקי לעזה - בו נפגעו גם כמה אזרחים יוונים - בוטל ביקור הרמטכ"ל גבי אשכנזי באתונה.

   אולם בחלוף כמה חודשים יצא ליוון ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על-מנת להדק מחדש בין שתי המדינות. במהלך ביקור נתניהו דנו הצדדים בהידוק שיתוף הפעולה בתחום הצבאי, הביטחוני, הכלכלי והתיירותי. כמו כן דנו הצדדים בשיתוף פעולה בנושאים הקשורים לאיכות הסביבה, ובכלל זה ניהול משאבי המים ואנרגיות חלופיות. הן גם הסכימו להקים ועדה משותפת לקידום סוגיות הקשורות למאבק בטרור.  

   

  הודעתה של יוון על התמרונים הצבאיים באה בשעה שעיתוני טורקיה דיווחו כי בפעם הראשונה התקיימו בשבוע שעבר תמרונים אוויריים משותפים לטורקיה וסין. תמרונים אלה מדגישים ביתר שאת את ההתקררות ביחסים בין טורקיה ובין ישראל, ואת פנייתה של אנקרה לדרך חדשה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים