שתף קטע נבחר

מטה העבודה: חזית מאוחדת בעד ברק

בישיבה שנערכה במטה הבחירות של ברק, התייצבו מתנגדיו הוותיקים של ראש הממשלה, לצידו באופן גורף. תשדירי הבחירות ידגישו את הפוטנציאל לשלום, לעומת "הסכנה להידרדרות בגלל שרון"

למרות המו"מ שהופסק, הפיגועים, הסקרים הפסימיים, והקולות הנשמעים במפלגת העבודה, לפיהן על ברק לפרוש מהמירוץ ולהניח לפרס להתמודד, במטה ברק מציגים הערב (ג') חזית אחידה.
בתוך כך הגיעו בליכוד ובעבודה להסכמה באשר לדקות השידור שיוקדשו לתעמולה של המועמדים. בשידורי הטלוויזיה בעברית יופיע שרון 112 דקות, וברק 105, בטלוויזיה הערבית יופיע ברק 15 דקות ושרון 8. ברק יסיים את התשדירים בטלוויזיה בערבית. במטה ברק מוכנים לוותר על דקות שידור בעברית לטובת דקות שידור בערבית. בתשדירי מפלגת העבודה, לצד הפוליטיקאים, יופיעו גם מפקדי צה"ל לשעבר ואנשי ציבור ערבים.

המתנגדים לברק הפכו לפתע לתומכים

בישיבה שנערכה הערב במטה הבחירות של ראש הממשלה, אהוד ברק, ניתן היה לשמוע את מתנגדיו המסורתיים של ברק, נואמים בהתלהבות בעדו. כך נשמע השר שמעון פרס, אומר כי "מי שמבקר את ברק חייב להגיד שהוא עבר דרך ארוכה ונועזת כדי להביא את השלום להכרעה. היום הכדור בחצר של ערפאת, הוא תלוי בנו, לא אנו בו".
גם ח"כ עוזי ברעם הודיע כי "אני תומך באהוד ברק ללא כל תנאי, ברק הוא מועמד שקפץ למים באומץ, תעוזה ונחרצות".
יו"ר הכנסת, אברהם בורג, הסביר כי "ברגע שמתחילה מערכת בחירות, לקבוצה יש רק מועמד אחד. המועמד היחיד עד יום הבחירות הוא אהוד ברק. אני תומך תמיכה מלאה בברק, ולכל מי שאני פוגש אני אומר 'הצבע ברק'".
רק יו"ר מרצ, יוסי שריד, מתח ביקורת על ההחלטה להפסיק את המגעים עם הרשות הפלסטינית. "אם אנחנו מכריזים על פסקי זמן, אנחנו עושים טעות פטאלית. עלינו להגיע למצב שגם אם קיימת הפסקה, שיהיה ברור לכולם שאנחנו את חובתנו מילאנו, ונטל האשם רובץ כל כולו על הצד הפלסטיני".

"אנשים יחזרו הביתה"

כל הדוברים התייחסו לקושי הרב לשפר את המצב בסקרים. "זו לא מערכת בחירות קלה", אמר שריד. "אבל לא ייתכן שאי אפשר להביס את אריאל שרון. אם אנחנו לא נאמין - איש לא יאמין בנו".
"לסקרים יש נטייה להראות הכל בשחור ולבן. יש אווירה לא פשוטה ואפילו טעויות שאפשר היה להימנע מהן. חלק מההבטחה לבוחר היא לא לחזור עליהן. אנשים יחזרו הביתה, ובימים האחרונים הקרב יהיה על כל קול", אמר בורג.
בשל מצבו המקרטע של התהליך המדיני, נמצא המטה בבעיה בפנייה לציבור המצביעים הערבי אך במטה ברק אומרים כי התשדירים נבנו לאופציה הפסימית ביותר, למצב שבו אין הסכם.
תשדירי הבחירות ישדרו תקווה לשלום, ועיקר המסר יהיה כי אם שרון ייבחר, תהיה הידרדרות כללית. הפליירים שהודפסו היום נשאו את הסלוגן "אסור לחזור לימי שרון", ובהם התבטאויות של שרון מהשנים האחרונות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
פרס. ברק עבר דרך נועזת להביא שלום
צילום: רויטרס
צילום: רשות השידור 3
בורג. כל מי שאני פוגש, אני אומר לו להצביע ברק
צילום: רשות השידור 3
מומלצים