שתף קטע נבחר

צילום: צביקה טישלר

חוזרים לקמפוס: לומדים בהודו, חוקרים את יוטיוב

אילו סטודנטים לא יצטרכו לחכות לחופשת הסמסטר - ויקפצו לביקור בהודו כבר במהלך הלימודים? איפה יזכו תלמידי הרפואה לקבל שיעור מעמוס עוז וא.ב יהושע? ואיזו מכללה הקימה חדר עסקאות עבור החוג לכלכלה? קבלו את הקורסים המפתיעים

במכללה למינהל חיים בסרטון הבורסה של מכללת עמק יזרעאל אבירי איכות הסביבה של מכללת נתניה שאנטי ורוחניות באוניברסיטת חיפה 
האוניברסיטה הפתוחה והמהפכה האלקטרונית סטודנטים אוטיסטים במרכז האוניברסיטאי אריאל סיינפלד הדור הבא במכללה למינהל עסקים וירטואליים באוניברסיטת חיפה 
אריאל: גם פר"ח וגם מטפל צמוד אוניברסיטת ת"א: עמוס עוז בפקולטה לרפואה באוניברסיטת בר אילן הגברים בוכים בלילה בספיר מתרגלים עבודה סוציאלית בהודו 
מיקי מאוס במכללה האקדמית עמק יזרעאל 
לא רק דיני חוזים או מבוא לסטטיסטיקה: תלמידי המכללה למינהל יוכלו להיכנס בשנת הלימודים לנבכי היוטיוב, או לפתח פורמט טלוויזיוני חדש, באוניברסיטה הפתוחה יקבלו חלק מהסטודנטים ספרים אלקטרונים ניידים, ובבר-אילן ינסו לברר אחת ולתמיד אם הגברים בוכים בלילה. קבלו את הקורסים המיוחדים שמציעות האוניברסיטאות והמכללות בשנת הלימודים תשע"א.

 

במכללה למינהל חיים בסרטון
הצלמים החובבים של אתר יוטיוב כובשים את העולם - וגם את הסטודנטים במכללה למינהל בראשון לציון. סמינר חדש, שיחל לפעול השנה, יציג את יוטיוב בתוך ההקשר החברתי-תקשורתי שהוביל לשינוי תרבותי רחב היקף, שאת ההשפעות שלו ניתן לראות מפוליטיקה ועד סיקור מלחמות (החיילים שמתעדים את עצמם ומעלים סרטוני וידאו ליוטיוב), מבלוגים מצולמים ועד תרבות הנוער, שבאה לידי ביטוי באינספור דרכים וצורות. הסטודנטים ילמדו בסמינר על המימדים העצומים של יוטיוב וכן על השפעתו על הנוף התקשורתי, תוך שהם חוקרים ואף מתנסים באופן מעשי באחד מבין עשרות הז'אנרים השונים שניתן למצוא באתר.

 

חזור למעלה
הבורסה של מכללת עמק יזרעאל
על מנת לאפשר לסטודנטים התנסות מעשית והמחשה של עולם המסחר בשוק ההון, הקים החוג לכלכלה במכללת עמק יזרעאל חדר עסקאות שבו ניתן יהיה לדמות ולתרגל את המסחר בשוק ההון "בזמן אמת". החדר יכלול מחשבים מקושרים לתוכנות פיננסיות ואמצעי המחשה והצגה אור קוליים. במכללה מציינים כי התנסות זו תהווה נדבך חיוני בהכשרת הסטודנטים לפעילות בעולם העסקים הישראלי באופן כללי ובשוק ההון בפרט. בנוסף, החדר ישמש ללימוד קורסי הבחירה בהתמחות, לסמינריונים המיוחדים לתלמידי המימון וכמובן לניהול הקורס המרכזי בתחום "ניהול תיק השקעות". חדר העסקאות, שייפתח בשנת הלימודים הקרובה, ישרת את כל מתמחי המימון בחוג לכלכלה על בסיס יומיומי ובו הם יוכלו להתעדכן בנתוני הבורסה האחרונים ולהתנסות בכלי מסחר מתקדמים.

 

חזור למעלה
אבירי איכות הסביבה של מכללת נתניה
במכללת האקדמית נתניה, המשפטנים הצעירים ייצאו לשטח וידאגו לאיכות הסביבה. במוסד האקדמי ייפתח השנה מרכז מחקר ראשון וייחודי מסוגו בישראל לדיני הגנת הסביבה. בראש המרכז תעמוד עורכת הדין ציפי איסר-איציק , ששימשה עד לאחרונה כמנכ"ל עמותת "אדם טבע ודין", ובמהלך הלימודים יעסקו הסטודנטים בהיבטים האקדמיים והפרקטיים של דיני הגנת הסביבה. מטרת המרכז, שיפעל תוך שיתוף פעולה עם הגורמים והרשויות השונות העוסקות בנושא, היא להגביר את הפעילות המחקרית של איכות הסביבה בישראל תוך שילוב הסטודנטים בכנסים, מחקרים וסדנאות, כאשר הדגש הוא לא רק שיעור תיאורטיים - אלא יציאה לשטח ומעקב אחר הפגיעה באיכות הסביבה בישראל.

 

חזור למעלה
שאנטי ורוחניות באוניברסיטת חיפה
בעשורים האחרונים משגשגת התנועה האלטרנטיבית המכונה "ניו אייג'" (העידן החדש), המתבטאת בשלל תופעות, כגון אימוץ חוכמת המזרח, עליית הרפואה האלטרנטיבית, התקרבות לטבע, סדנאות מודעות עצמית ותקשור. באוניברסיטת חיפה החליטו לבחון את הנושא מבחינה אקדמית, והקורס החדש שיעסוק בנושא יסקור את הקשרן התרבותי של תופעות אלה, תוך הדגשת המשמעויות לגבי תחומי הפסיכולוגיה, התפתחות האדם, ופרקטיקות של ייעוץ וחינוך.

 

חזור למעלה
האוניברסיטה הפתוחה והמהפכה האלקטרונית
הסוף לילקוטים הכבדים? לראשונה בישראל, ספרים אלקטרוניים ניידים חדישים במקום ספרים קונבנציונליים המודפסים על נייר. הסטודנטים בקורס להיסטוריה ורצח-עם של האוניברסיטה הפתוחה לא יידרשו יותר לסחוב ספרי לימוד כבדים ומלאים בתוכן, ויוכלו לקרוא את החומרים בכל מקום - בעבודה, במשרד, בכיתה, בבית קפה, ברכבת ואפילו בשפת הים. הספרים שעברו הסבה לפורמט דיגיטלי יכללו בשלב הראשון, המוגדר כפיילוט, 8 מתוך 10 יחידות הלימוד של הקורס. מלבד קריאה רציפה של הטקסט, ניתן יהיה לבצע עליו חיפוש, להוסיף פתקיות אישיות וכן לסמן קטעים נבחרים, בדיוק כפי שעושים בזמן הקריאה והלמידה מספר רגיל. בעתיד ובהתאם לתוצאות הניסוי, האוניברסיטה תשקול לשלב את הספרים הניידים כחלופה לספרים המודפסים בכלל הקורסים.

 

חזור למעלה
סטודנטים אוטיסטים במרכז האוניברסיטאי אריאל
השנה ילמדו במרכז האוניברסיטאי אריאל 10 סטודנטים המוגדרים על הרצף האוטיסטי. מדובר בפרויקט ייחודי בישראל שהחל כפיילוט לפני כשנתיים וכעת צובר תאוצה. לשלושה סטודנטים הלומדים זו השנה השנייה והשלישית יצטרפו עוד 7 סטודנטים בתחומי לימוד שונים. סטודנטים אלו אינם לומדים בקבוצה, אלא משתלבים בתוכנית הלימודים הסדירה. הסטודנטים שכבר לומדים במוסד מגיעים להישגים לימודיים מרשימים ביותר, לצד חונכות חברתית ולימודית שמעניק להם המרכז האוניברסיטאי. שאיפת כל הנוגעים בדבר, ובעיקר הסטודנטים והוריהם, היא כי בתום הלימודים הם ישתלבו בשוק התעסוקה ויוכלו לנהל אורח חיים עצמאי.

 

חזור למעלה
סיינפלד הדור הבא במכללה למינהל
הסיטקום שיכבוש את העולם? "בדרך לדבר הבא" היא סדנא חדשנית וראשונה מסוגה באקדמיה, שתתמקד ביצירת רעיונות וקונספטים חדשים לטלוויזיה ולאינטרנט. את הסדנא ינחה ד"ר אייל דורון, מחזאי, במאי ויוצר טלוויזיה ("משפחה וחצי", "שמש", "לא הבטחתי לך", "איך להיות מאושר בשישה שיעורים"). במהלך הסדנא, המיועדת לתלמידי החוג לתקשורת, הסטודנטים ינתחו פורמטים חדשניים לסדרות טלוויזיה ומגמות עדכניות בעשייה בארץ ובעולם. יוזמי הקורס מבטיחים כי דגש מיוחד יינתן ליצירתיות וליוזמה של הסטודנטים המשתתפים בסדנא, במטרה לגבש צורות ביטוי חדשות משלהם, ובסופו של דבר אף להפיק מוצרים המיועדים לשוק התוכן בישראל ובחו"ל.

 

חזור למעלה
עסקים וירטואליים באוניברסיטת חיפה
בבית הספר לניהול באוניברסיטת חיפה החליטו לבדוק אם ישנם הבדלים בין תרבות הצריכה הרגילה לצריכה המקוונת. בקורס החדש לעסקים אלקטרוניים, הסטודנטים ילמדו על צרכיו ורצונותיו של לקוח פוטנציאלי ברשת והיחס שבין נותן השירות הוירטואלי והלקוח. הקורס יעסוק בעולם המתפתח של עסקים ברשת האינטרנט תוך התייחסות לאבטחת מידע, כסף אלקטרוני, חשאיות ופרטיות.

 

חזור למעלה
אריאל: גם פר"ח וגם מטפל צמוד
25 סטודנטים משנה ד' בקלינאות תקשורת במרכז האוניברסיטאי אריאל יחלו השנה בחונכות פר"ח ייחודית. לראשונה בישראל, אושרה הענקת מלגת חונכות לסטודנטים בתחום זה, שיעניקו לילדים שיגיעו לטיפול במכון לשמיעה, דיבור ושפה של המחלקה לקלינאות תקשורת, ויזכו לטיפול נוסף על חשבון מלגת הפר"ח - מעבר לטיפול על חשבון קופת החולים. כיוון שידוע כי טיפולים בקלינאות תקשורת הכולל אלמנטים של שפה, דיבור ושמיעה, יעילים הרבה יותר כאשר הם אינטנסיביים ולא מוגבלים בזמן, הוחלט להכיל את הפרויקט החדשני במסגרת מלגת פר"ח, המאפשרת להכפיל את מספר הטיפולים מעבר למכסה שמעניקה קופת החולים.

 

חזור למעלה
אוניברסיטת ת"א: עמוס עוז בפקולטה לרפואה
עמוס עוז יטפל ברופאים? קורס חדש באוניברסיטת תל אביב ינסה לחבר בין דור העתיד של הרפואה לבין הקלאסיקות של הספרות הישראלית. במסגרת הקורס שנועד להעשיר את העולם הרוחני והתרבותי של הסטודנטים לרפואה, ייפגשו הסטודנטים עם בכירי הסופרים והמשוררים בישראל, ביניהם עמוס עוז שיספר על עולם הרפואה ב"סיפור על אהבה וחושך", א.ב יהושע שירצה על הנכות ביצירה ספרותית וחיים באר שידבר על "ההליכה אל המוות". גם הזמר ערן צור יקפוץ לביקור ויופיע בפני הסטודנטים כחלק מדיון בשירה כגורם מרפא. יוזמת הקורס היא ד"ר לימור שרייבמן-שריר, רופאה וסופרת שהחליטה כי ההכשרה ההומניסטית אינה מספיקה ויש להקנות לפרחי הרפואה גם עושר תרבותי ואמנותי.

 

חזור למעלה
באוניברסיטת בר אילן הגברים בוכים בלילה
אוניברסיטת בר אילן החליטה השנה להפנות זרקור גם לעולם הגבריות ולבחון את ההתנהגות והשיח של גברים מנקודת מבטם שלהם. הקורס - במסגרת לימודי המגדר - יענה על השאלה האם הגברים בוכים בלילה, והאם מבעד לזיפים מסתתרים רגשות גבריים ומה השלכותיהם על זוגיות, מיניות ואלימות. הסטודנטים יתנו במהלך הקורס קווים לדמותו של "הגבר החדש" וילמדו על מרכזיות הצבא בעיצוב הגבריות והרעות הגברית.

 

חזור למעלה
בספיר מתרגלים עבודה סוציאלית בהודו
בדרך כלל הסטודנטים מנצלים את חופשות הסמסטר כדי ל"קפוץ" לטיול בהודו, אבל הסטודנטים לעבודה סוציאלית במכללת ספיר יבלו השנה על הריקשות ברחובות ניו-דלהי גם במהלך הלימודים. במסגרת המחלקה לעבודה סוציאלית, בתחום ההתמחות במסלול הבינלאומי, יקבלו הסטודנטים הכשרה שתאפשר להם להשתלב בסיוע הניתן לאוכלוסיות בעולם באזורי אסון, מלחמה ומצוקה. מהשנה ייצאו הסטודנטים למרכז הודו לתקופה של חודש, שם הם יעבדו בבתי החולים המקומיים ויגישו סיוע בכפרי הסביבה.

 

חזור למעלה
מיקי מאוס במכללה האקדמית עמק יזרעאל
המירוץ אחר הפרסום באינטרנט מאלץ את המפרסמים למצוא דרכים יצירתיות כדי למשוך את תשומת לבו של הגולש, ולאחרונה התחילו המפרסמים לייצר באנרים אינטראקטיביים - פרסומת שמאפשרות לגולש להיכנס לתוכן ו"לשנות" את צבע הפרסומת, את הפסקול, וגם להוסיף משחקים. בסדנא חדשה שתחל לפעול השנה במכללת עמק יזרעאל, ילמדו הסטודנטים בחוג לתקשורת לשלב סרטוני אנימציה אינטראקטיביים בפרסומות אינטרנטיות, תוך שימוש בתוכנת פלאש המהווה כלי בסיסי בפיתוח תוכן אינטראקטיבי.

 

חזור למעלה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
א.ב יהושע. ילמד על נכות בספרות
צילום: שאול גולן
שינוי תרבותי רחב היקף. יוטיוב
צילום: איי פי
במכללה למינהל ימצאו את היורש? ג'רי סיינפלד
צילום: איי פי
מומלצים