שתף קטע נבחר

צפו: מגיש התגלגל מצחוק ולעג לבכירה הודית

לעג גס הוביל למשבר דיפלומטי? שדר טלוויזיה פופולרי גרם למשבר דיפלומטי בין ניו-זילנד להודו, לאחר שלעג לשמה של פקידת ממשל בכירה בתת-היבשת ההודית.

 

רשת BBC דיווחה אמש (יום ה') כי מגיש תוכנית בוקר בטלוויזיה הניו-זילנדית, פול הנרי, "התפוצץ מצחוק" כאשר ביטא את שם משפחתה של פקידת הממשל הבכירה ביותר בניו-דלהי, שיילה דיקשיט (Dikshit), הנשמע כמו צמד מילים גסות באנגלית. אפשר גם לראות:  

 

 

השם "דיקשיט" בהינדית מבוטא כ"דיקסיט", אולם הנרי לא הצליח להפגין שליטה והמשיך לצחוק, תוך כדי שהסביר לצופים כי "השם דיקשיט הולם אותה בגלל שהיא הודית".

 

בהודעה של משרד החוץ ההודי, שזימן את הנציג הניו-זילנדי במדינה לשיחת בירור, נאמר כי "אנו המומים כי דעות צרות אופקים מסוג זה נאמרות על-ידי נציג של ארגון תקשורת מרכזי במדינה דמוקרטית בעלת מגוון אתני דוגמת ניו-זילנד".

 

דיקשיט עצמה הגיבה להערותיו של השדרן וטענה כי הן "אינן הולמות". ממשלת ניו-זינלד התנצלה על ההתבטאות של מנחה הטלוויזיה, אותה כינתה "גסה וחסרת רגישות".

 

שמה של דיקשיט עלה לכותרות לאחרונה בעניין נוסף - היא אחראית, במסגרת תפקידה, לארגון הלוגיסטי של משחקי חבר העמים הבריטי הנערכים בניו-דלהי, שזכו לביקורת גורפת מצד המשלחות המשתתפות בשל תנאים ירודים בכפר הספורטאים, התמוטטות גשר ליד הכפר, וחששות מפני מתקפת טרור.

 

הנרי הוא אחד משדרי הטלוויזיה הפופולריים בניו-זילנד, וידוע בשל אמירותיו השנויות במחלוקת. הוא טען בעבר כי הזמרת הסקוטית סוזן בויל "סובלת מפיגור", והאשים את נציגת ארגון גרינפיס, שהתארחה בתוכניתו, כי היא משופמת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים