שתף קטע נבחר

אהרונוביץ' ייפגש עם השוטרים הנוקמים לפני הכלא

בקרוב אמורים ארבעת השוטרים מנהריה, שניסו לפגוע בעבריין מיכאל מור, להתחיל לרצות את עונשם. מחר יפגוש אותם השר אהרונוביץ' בצעד חריג

כמה ימים לפני שקצין הבילוש יניב אשור והבלשים אלדד חדד, רמי מוסא ויוסי לוי, שהורשעו במסע נקם בעבריין מיכאל מור ונידונו לשנת מאסר בפועל - יחלו לרצות את עונש שנת המאסר שנגזר עליהם - הם ייפגשו מחר (יום ב') עם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ'. השר, שתמך בשוטרים מנהריה לכל אורך משפטם, מבקש לחזק את ידם.

 

מדובר בצעד די נדיר שבו השר נפגש עם שוטרים שהורשעו בעבירה פלילית. את הפגישה יזמה לשכת השר, על-מנת להעניק רוח גבית לשוטרים שאמורים להיכנס לכלא. במקביל, מתכוון אהרונוביץ' להבטיח להם כי לא ייפגעו בכלא, וכי לא יאפשר לעבריינים כגון מיכאל מור להמשיך ולאיים על שוטרים.

 

כזכור עם פיצוץ הפרשה זכו השוטרים, למרות מעשיהם שגונו על ידי בית המשפט, לרוח גבית מחלק גדול משוטרי משטרת ישראל שהעבירו ביקורת על המשטרה. במקביל, הוקם פורום "חשופים בניידת", שנועד לחזק את השוטרים והפך למקום בו שוטרים רבים שופכים את ליבם על הנעשה במערכת. 

לאחר שבית העליון דחה את ערעורם, אמר אחד השוטרים: "כשמדובר בכישלון מערכתי, ראוי לזכות אותנו. אנחנו מאוכזבים מאוד והדרך ארוכה. שילמנו מספיק בשלוש שנים ארוכות וקשות. הבנו את המסר וראוי היה להסתפק בזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שניים מהשוטרים בבית המשפט. ארכיון
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים