שתף קטע נבחר

גיימרים אמריקנים: נלחם בחקיקה נגד משחקים אלימים

גם לגיימרים יש זכויות ביטוי - אפילו אם הביטוי הזה הוא לשים כדור בין העיניים של המפלצת משלב 19. גיימרים נלחמים בהצעת חוק שתאסור על הפצת משחקים אלימים. נכון, טוקבקיסט מס. 19, בלינוקס זה לא היה קורה: המשחקים האלו לא רצים בלינוקס

הגיימרים האמריקנים יוצאים למאבק. בעקבות הצעת חוק שתהפוך מכירה של משחקי וידאו אלימים לקטינים לאקט פלילי, הצעת חוק שלטענת גורמים רבים אינה עומדת בשורה אחת עם התיקון הראשון לחוקה האמריקנית, המבטיח חופש ביטוי, הגיימרים מצאו דרך מקורית להביע את מחאתם.

 

מארגני המחאה מבקשים מהגיימרים למצוא בקרי משחק ישנים שכבר לא בשימוש, לכתוב עליהם "אני מאמין בתיקון הראשון לחוקה", ולשלוח את הבקר לסנטור של מדינת קליפורניה, ללנד יי. כך, הם מקווים, יבין הסנטור שלאזרחי המדינה שלו איכפת מהצעת החוק השנויה במחלוקת, ושהם אינם מעוניינים בצנזורה על משחקים.

 

כיום לא מוטלת אחריות על מוכרים בכל הקשור למכירת משחקים לקטינים. משחקי וידאו בארה"ב כוללים סימון גילאים ברור על עטיפות המשחקים, אך סימון זה נועד בעיקר להורים, כדי לאפשר להם לבחור משחקים המתאימים לילדיהם. הצעת החוק, לעומת זאת, תעביר את האחריות לחינוך הילדים לבעלי חנויות - שיוכלו לשאת באחריות פלילית, ואף לשבת בכלא, אם יתפסו כשהם מוכרים משחקים אלימים לילדים. אם החוק יעבור, יהיה מדובר בגזירה שתחול על משחקי וידאו בלבד - לסרטי קולנוע אלימים, למשל, יכולים להכנס ילדים בליווי הורים.

 

אם אתם מעוניינים להצטרף למחאה, הכתובת למשלוח הבקרים היא:

 

Sen. Yee at The Honorable Leland Yee, 455 Golden Gate Avenue, Suite 14200, San Francisco, California 94102

 

מארגני המחאה מבקשים גם שהגיימרים יצלמו את הבקרים לפני השליחה, ויעלו את התמונות לאתר שלהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אני מאמין, אני מאמין, באמונה שלמה! כולם ביחד
מומלצים