שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אישום על בסיס פייסבוק: הנהג טס, לא יודעים מתי

  למרות שהמשטרה לא יודעת מתי אירע המקרה וגם לא את מספר הרכב, הואשם צעיר מעכו בנהיגה במהירות מופרזת ובקלות ראש. חבריו, שתיעדו אותו במצלמה, הואשמו בשידול לעבירה

  הפרסום באינטרנט של הנהג ש"טס" ב-260 קמ"ש בכביש החוף - עלה לו ביוקר: אלעד ויצמן, בן 23 מעכו, הואשם הבוקר (יום ג') בעבירות של נהיגה בקלות ראש ובמהירות שיש בה סכנה לציבור, נהיגה במהירות בלתי ספירה, נהיגה במהירות מופרזת וסיכון חיי אדם. בכתב האישום, שהוגש לבית המשפט לתעבורה בעכו, נכתב כי המשטרה לא יודעת מתי אירע המקרה, היא לא יודעת מה מספר הרישוי של הרכב וכל שהיא יודעת הוא שהנהג נסע מכיוון תל-אביב לחיפה.

   

  בסרטון צולם מד המהירות של הרכב כשמחוגו מצביע על כ-260 קמ"ש, כשברקע מעודדים יושבי הרכב את הנהג להאיץ את נסיעתו עוד יותר. באחד השלבים, הוריד הנהג את ידיו מההגה. כמה ימים לאחר המקרה הוא התייצב לחקירה בתחנת המשטרה בעכו. במהלך הנסיעה האיץ הנהג את מהירותו ברכב ה-BMW ל-260 קמ"ש, בכביש בו המהירות המותרת היא 90 קמ"ש.

   

  שני חבריו של ויצמן "תרמו ליצירת האווירה והתנאים לביצוע המעשים, בין היתר שמחאו כפיים בזמן שהנהג הגביר את מהירות נסיעתו, ואף הנציחו באמצעות מסרטת וידאו את המעשים המתואים, כשאחד הנוסעים הציע לפרסם את הסרטון ביו-טיוב.

   הוא אמר: 'ליו-טיוב, צלם אותי... תדביק את הסקלה". עוד נכתב בכתב האישום, כי נוסע אחר אמר: "אני לא מאמין. מנתניה עד חיפה תשע דקות". הנוסע השני צעק: "זה הרבה תשע דקות". גם נגד שני הצעירים שהיו איתו ברכב הוגש כתב אישום על עבירות של שידול לנהיגה במהירות בלתי סבירה.

   

  הסרטון, שצילמו החברים והועלת לרשת האינטרנט, מהווה את הראיה המרכזית של התביעה. לאחר שהתגלה הסרט הוטלה החקירה על היחידה המרכזית של אגף התנועה, שעצרה את הנהג ושני חבריו. "נהיגה במהירות מופרזת כשלעצמה יוצרת

   סיכון, וחשש, כי הנהג לא יצליח לעצור את רכבו בזמן, במידת הצורך, ובמקרה דנן - נהיגתו במהירות של 260 קמ"ש, הינה בבחינת משחק ב'רולטה רוסית', ואך בנס לא הסתיים האירוע בפגיעות חמורות בנפש אם מבחינת נוסעי הרכב ואם מבחינת עוברי דרך אחרים", אמרו הבוקר חוקרי אגף התנועה.

   

  במקביל, הגיש מדור התביעות באגף התנועה בקשה לשלול את רשיונו של הנהג עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשה נטען עוד, כי לחובת הנהג 10 הרשעות קודמות והוא מחזיק ברשיון נהיגה ארבע שנים. הוא גם הורשע בפריצה לרכב ונידון לחודשי מאסר, אותן ריצה בעבודות שירות.

   

  עורכי הדין זיו גלעד ורינת גלעד המייצגים את ויצמן אמרו כי מדובר בכתב אישום "הזוי". לדבריהם "לא ניתן להסתמך על צילום וידאו שנעשה במצלמת טלפון סלולארי כעל מדידת מהירות אמינה", אמר עו"ד גלעד. "מה גם שבצילום רואים כי כל נוריות האזהרה ברכב דולקות ומלכתחילה יצרני הרכב דואגים שהמהירות המקסמלית בו לא תוכל לעלות על 250 קמ"ש. מרשי מכחיש את כל המיוחס לו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים